Hujšanje in bruhanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Apr. 2009 9:42

ja logično, da nam nebi bilo useeno.ampak na vrat na nos ga pa tud nebi vlekla po vseh instituacijah in dohtrjih.nevem, kaj bi takrat storila, težko rečem, ker nism slišala za noben odziv staršev, ker nobena ni bila ujeta med početjem.Pogovorila bi se sigurno in mu skušala dopovedat,ter pomagala rešit problem s pozornostjo oziroma z nasveti, kako se na normalen način do nje pride.
pr kolegici pa nebi celga haloja nardila.mislm, ko bi mi zadevo povedala, bi ji razložila da je to brezveze in da naj tega ne počne ker si bo še kšn organ uničla, ampak bi pa počakala.
sicer nevem, al smo bli mi lih taka generacija al sam okoliš tak al kako, ampak takrat je blo res na usakem vogalu pomembno to, da boš čimbolj izstopal na čimbokj nenaraven in čuden način.
Uporabniški avatar
Shelve
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 11. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Shelve » 09. Apr. 2009 9:46

No, točno to sm hotla razložit, pa je težko dojet zgleda. Če hočeš pozornost si IZMISLI, da bruhaš. Če pa dejansko bruhaš za pozornost, je pa to zame že kr problem in nekaj ne štima. Po mojem mnenju, ti zna dokaj hitro nekaj klikniti v glavi, da se problem še poglobi. *purple*, ti si pa lahko vesela, da si zdrava danes.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Apr. 2009 10:00

je sej je dost takih, ki si izmišljujejo da bruhajo :wink:
Ko se men ni dal in ko ni blo kšne zraven, sm tud jst pač rekla, da sm, čeprou nism.To je blo potem proti koncu ko sm se naveličala usga tega.
sicer pa ni težko se mal prenajest, pa ko ti je slabo od tega pa mal vržš ven.nevem no :D
Jst že tkrt nism vidla nekega hudega problema v tem, niti zame niti za druge, ker sm točno vedla kam ps taco moli.A jebiga, mlado in ludo :D
Uporabniški avatar
Smeška.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 22. 9. 2008
Kraj: KP - LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Smeška. » 09. Apr. 2009 10:07

Jaz sem to počela en čas, parkrat na teden.. kakšen mesec je trajalo vseskupaj..

Pa sem hvala bogu nehala.. In nisem to delala, da bi se hvalila pred drugimi, ampak ker sem sovražila svojo postavo, ni mi niti na misel prišlo da razlagam okoli, kaj počnem, ker bi me vsi čudno gledali.

Zlažeš pa se lahko tudi brez da to nardiš.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 09. Apr. 2009 10:08

Shelve napisal/-a:Če pa dejansko bruhaš za pozornost, je pa to zame že kr problem in nekaj ne štima.


Se 100% strinjam, da je to že en odsev za kakšne probleme (verejtno kej v družini ne štima, slaba samopodoba,...). Tak vedenje meni vsekakor ni normalno. Pa tut če to delaš zarad tega, ker to kao moderno - pritiks družbe, ki ga ne znaš dobr prenest, se soočit z njim, se vdajaš družbenim norman, ... No jaz res nikoli nisem bila v družbi, kjer bi se kdorkoli hvalil da zbruha hrano po prevelkem obroku.
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 09. Apr. 2009 11:30

v vsakem primeru je neki narobe. tut taka vrsta iskanja pozornosti je lahko nevarna.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 11. Apr. 2009 21:38

Ne morem verjet, kolkim se zdi tako pocetje normalno? :eek: Ljudje jemo zaradi potrebe po energiji. Ker imamo v zahodnem svetu vse prevec dobrin, jemo tudi zato, ker je nekaj dobro.

Ce jes zato, ker se "hrani ne mores upret in jo itak pol lahko izbruhas" je OK? Tudi ce se prenazres in zato bruhas, je OK? Ce pa tko isces pozornost si pa motena oseba? :eek:

Vecina vas je tko obsedenih z "zdravo" prehrano, trenutno poularnimi sporti, "naravnim" videzom in "naravno" kozmetiko, da ste nekje vmes zgubile same sebe in ne znate niti slisat vec, kaj vam vase telo sporoca. Ker to ziher ni, nazri se se tega cipsa, cez 10 min pa pejt kozlat.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Apr. 2009 11:48

kepka napisal/-a:Vecina vas je tko obsedenih z "zdravo" prehrano, trenutno poularnimi sporti, "naravnim" videzom in "naravno" kozmetiko, da ste nekje vmes zgubile same sebe in ne znate niti slisat vec, kaj vam vase telo sporoca.


To je tko res .... pismo pa še sama sodm zravn. :roll:
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 12. Apr. 2009 17:39

:schaf:
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Apr. 2009 17:43

lelija napisal/-a:
kepka napisal/-a:Vecina vas je tko obsedenih z "zdravo" prehrano, trenutno poularnimi sporti, "naravnim" videzom in "naravno" kozmetiko, da ste nekje vmes zgubile same sebe in ne znate niti slisat vec, kaj vam vase telo sporoca. Ker to ziher ni, nazri se se tega cipsa, cez 10 min pa pejt kozlat.


Jaz ne opazim nobene povezave med zdravim načinom življenja in boleznijo-bulimijo.


to je tudi lahko bolezen: ortoreksija - od tu verjetno povezava -> bolezni.

Sicer pa zdravim načinoma življenja v zmerni, pravjšni meri ni seveda čist nič narobe.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Apr. 2009 17:46

Problem se pojavi, ko začne oseba pretiravati v želji po zdravem življenju in spije na dan tudi po 7 litrov vode - smrtno nevarno!
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 12. Apr. 2009 17:47

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:14, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 12. Apr. 2009 18:25

positive vibration napisal/-a:Problem se pojavi, ko začne oseba pretiravati v želji po zdravem življenju in spije na dan tudi po 7 litrov vode - smrtno nevarno!



Zakaj je pa smrtno nevarno? Preveč tekočine al kako?
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Apr. 2009 19:01

lelija napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:
lelija napisal/-a:
kepka napisal/-a:Vecina vas je tko obsedenih z "zdravo" prehrano, trenutno poularnimi sporti, "naravnim" videzom in "naravno" kozmetiko, da ste nekje vmes zgubile same sebe in ne znate niti slisat vec, kaj vam vase telo sporoca. Ker to ziher ni, nazri se se tega cipsa, cez 10 min pa pejt kozlat.


Jaz ne opazim nobene povezave med zdravim načinom življenja in boleznijo-bulimijo.


to je tudi lahko bolezen: ortoreksija - od tu verjetno povezava -> bolezni.


Dobro vem, da se obsedenosti z zdravo prehrano tako reče. Samo opažam, da tisti, ki nič ne dajo na to kaj jedo in jedo le najslabšo hrano, kritizirajo tiste, ki jim ni vseeno za to in potem rečejo, da taki ne poslušajo svojega telesa ali pa še bolj pogosto, saj danes ni nič več zdravo in taki bullshit stavki.


se strinjam... hotla sm ti kao samo pokazat od kod povezava v njenem mnenju ... :)
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 12. Apr. 2009 19:45

ŽuŽa napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:Problem se pojavi, ko začne oseba pretiravati v želji po zdravem življenju in spije na dan tudi po 7 litrov vode - smrtno nevarno!



Zakaj je pa smrtno nevarno? Preveč tekočine al kako?


Mislim, da je problem v tem, da se iz telesa "sperejo" tudi pomembne snovi, ki so bistvene za zdravje in preživetje.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov