Glivice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 17. Avg. 2012 9:51

Ja, sem pozabila omenit, da nujno vaginalete zraven :D
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 18. Avg. 2012 8:30

sem šla k osebni zdravnici in ji kr rekla, da mi naj predpiše recept, pa sem dobla mazilo in vaginalete. stanje se na srečo izboljšuje, ne razmišljam več samo na to kak bi se mogla čohat, ker me je tak srbelo :D
Dolche
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Dolche » 24. Maj. 2013 17:01



Hejjjlaaaa :).

Mene pa zanima, če je katera že imela težave z glivicam na nohtih rok?
Zanima me v kolikšnem času v resnici rabiš, da se jih znebiš ter s čim. Jaz jem tablete že kake tri tedne in ni nobenega učinka, le to da se mi je pojavila srbečica po celem telesu, ki naj bi bila stranski učinek.

Imela sem prečudovite nohte na rokah, brez zajebancije, bili so dolgi, redno sem si jih pilila, oblikovala, občasno nalakirala, uglavnem brez truda sem imela lepe nohte. Potem se pa staknila glivice, sprva sploh nisem vedela za kaj gre potem mi je pa mami od prijateljice rekla da naj grem k zdravniku, katera mi je pstavila diagnozo, da so to zagotovo glivice.

Okužena imama dva nohta, eden mi odstopa, drugi mi je odstopal in se je zelo v živo zlomil.


Če ste imele kakšne izkušnje s tem, prosim če mi poveste s čim ste jih ve odpravile.

:)
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 27. Maj. 2013 17:22

mam isti problem... s to razliko da mam to že FUL časa in so kao dali košček nohta na preiskave, in kao niso glivice in zato nimam nič, ne kremce ne tablet ničesar... stanje je bolj ali manj nespremenjeno že 2 leti? nimam več blage veze kaj naj nardim oz kam naj še grem...
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Dolche
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Dolche » 31. Maj. 2013 9:40

Jst mam probleme s glivicam okol 2 meseca.
Jst sem dobila tablete, ker pa sem po njih dobila srbečico, tak da jih ne jemljem več, mi je pa zdravnica dala kremo Lamisil in napotnco za dermatologu, kjer je pa čakalna vrsta 2-3 mesece.

Rada bi se čim prej pozdravila, ker to tak grdo zgleda. Na internetu sem brala, da kao ne smeš jest nič sladkega, da to kao tut pomaga, pa ene si s kisom pomagajo. Kar se tiče sladkega sem vprašala zdravnico, pa je rekla da medicinsko to nima veze. S kisom sem pa potem tudi sama probala, samo to tako smrdijo roke po kisu.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 15. Nov. 2013 20:55

Še ena, ki ima take probleme. Nism si mislila da bom kdaj kej takga fasala, vsaj ne zdej. Najbolj me srbi, celo nabrekla je in dobila sem čuden izcedek. V lekarno sem šla po kremo Daktarin mislim da...pa svečke. A to kej hitr začnejo pomagat? Ker js ful ne zdržim več! Pa a je možno, da ima prste vmes lahko tudi lubrikant?
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 12. Mar. 2014 13:42

Ojla!

Mene pa zanima če je mela katera sledeč problem: baje da imam glivice. Mene sicer nič ne peče in ne srbi, imam pa tak zelenkast in kar obilen beli tok. Problem je pri partnerju - njega po spolnem odnosu močno srbi pod kožico in po glavici, dobi pa tudi izpuščaje. Te simptomi izginejo po dnevu ali dveh. Je imela katera enak problem in kako ste ga rešile?
Klicala sem ginekologinjo in ta mi je dejala naj kupim vaginalete Canesten in kremo.
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 23. Mar. 2014 16:54

izcedek ponavadi kaže na BV (bakterijska vaginoza) in ne glivice. Ima izcedek kakšen vonj? Ker če bi bile glivice, bi te srbelo. Kupi si multi gyn gel. Mogoče gre celo za trihomoniazo (zelen izcedek)?
kozoroginjaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 2. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a kozoroginjaeva » 18. Maj. 2014 18:17

hej
mene že ene 3 dni ful srbi v spodnjem delu vagine :eek: :?
ne vem kaj nj naredim? bojim se it k zdravniku ker me bo vprašu če sm že mela sex in ja sm ga mela. 2 tedna nazaj.
a je s tem kej povezave??
nočm da moja mami izve d nism več junfr.
če bom šla k zdravniku mi bo predpisal teblete za te pa nimam denarja
pa tud doma mamo bl finančne težave. ful se bojim kaj bo.. kaj če mam spb :eek:
hvala za nasvete :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Maj. 2014 18:32

Sklepam, da gre za čisto navadne glivice. Na forumu je vsaj ena ZELO obsežna tema o glivicah, zdravilih iz "domače lekarne", pa tudi en canesten ni tak strošek kupit na lastno roko.

P.s: Večino zdravil dobiš pri dohtarju na recept brez doplačila. Živela socialna država.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 18. Maj. 2014 18:43

Kot prvo, za to nisi rabla odpirat nove teme.
Kot drugo, sexala si lahko, k zdravniku pa neupaš? Sex je odgovornost!
Kot tretje, kar zaupaš zdravniku, tam tudi ostane, ne vem, zakaj bi potem tvoja mami mogla zvedt?
In kot četrto, če ti napiše recept, zdravil ne plačaš oz. so le z majhnim doplačilom, če nisi dopolnilno zavarovana.
kozoroginjaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 2. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a kozoroginjaeva » 18. Maj. 2014 18:49

hvala vama za odgovora :)
sory če sm šla odperat novo temo sj zdej jo lah zbrišete
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 19. Maj. 2014 0:15

tema o glivicah

zdravje/glivice-t25546.html

zaklepam.
terezijO
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a terezijO » 04. Jul. 2014 14:39

Ne vem, če je že kdo omenil to ampak mislim, da je eno naravno zdravilo zelo zapostavljeno. Čaj iz plahtice je pripravek, ki uničuje glivice. Tekočino lahko pijete ali pa se z njo umivate. toplo priporočam... Tudi glivce na nogah pomrejo :D
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 04. Jul. 2014 22:33

Zdravljenje glivic je v bistvu nesmiselno, saj se slej ko prej pojavijo. Seveda razne kremice samo blažijo simptome, ampak vzroka nobena ne odpravi. Torej se je potrebno izogibati sladkorju in ostalim ogljikovim hidratom, kavi, ... Če glivici vzamemo hrano, je ne bo več :)

Drugače pa tudi molkosan pomaga, tako od zunaj kot znotraj

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]