Glivica Candida

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Jun. 2010 7:42

Načeloma bi to vprašanje lahko zlahka zastavila v temo ''Nujno potrebujem-zdravniški nasveti'', ampak bom to temo izjemoma pustila, sicer preimenovano, odprto.
hribi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 2. 2010
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a hribi » 17. Jun. 2010 9:47

Zdravo! Kakšne imaš znake, da sumiš na to?
LP
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 17. Jun. 2010 9:54

_TheCosmoGirl_ napisal/-a:Ze probal/a doma?


Preizkus s skoraj 100%-no zanesljivostjo pokaže razbohotenost kandidijaze v telesu. Je sledeč:
- zjutraj, na tešče, v kozarec čiste vode izločite nekaj sline (2–3 pljunke)
- opazujte slino vsakih 15 minut, lahko pa že takoj; če se začnejo iz sline vleči proti dnu kozarca lasice, vimena, se spuščati grudice ali megleni oblački, je to znak razbohotene kandidijaze (glejte risbo)
(- slina človeka brez kandidijaze plava na površju vode tudi 1 uro brez sprememb)


Nepreverjen test, skritiziran iz strani ljudi, ki so ga sprobali. In skoraj vsem da pozitiven rezultat, redkim pokaže negativno. Jst se ga ne bi posluževala.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 17. Jun. 2010 15:20

itak d je skor pr vseh pozitiven test - sj jo vsi mamo, sam pač eni jo majo zlo v povečanih količinah. kr pa ni ql. pomoje je ta test res zanesljiv, sam č je res ful ful unih nitk...

drgač pa pojdi k zdravniku pa d te dajo na test - č zdravnik ugotovu d res obstaja možnost d jo maš, te bo že še poslal na test :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 18. Jun. 2010 12:05

Kandida ni baktreija, zato bi blo smiselno spremenit naslov teme (okužbe z glivico kandida, kandidoza), čeprav kolikor se spominjam, obstaja ena tema kjer so pisale punce ki imaje težave s kandidozo (pa ne vaginalno).
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 18. Jun. 2010 12:12

somebody napisal/-a:drgač pa pojdi k zdravniku pa d te dajo na test - č zdravnik ugotovu d res obstaja možnost d jo maš, te bo že še poslal na test :D


Kolikor vem zdravniki več ali manj skritizirajo probleme ali strah pred povečano količino kandide, ravno zaradi razloga, ker naj bi jo imeli vsi. Posledično zdravniki teh problemov ne jemljejo resno.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 18. Jun. 2010 12:16

kandido ja, kandidazo pa ne. Kandidaza je bolezen, ko se kandida tako razširi, da postane patogena (škodljiva).

Zdravnici povej, da imaš bele obloge v ustih ( tudi če jih nimaš ), da imaš pogosto bel in pekoč jezik, izcedek iz nožnice itn... In te bo sigurno na test poslala. Mal se zlaž :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 25. Apr. 2013 8:56

Evo, jaz obujam tole temo, ker zelooo sumim, da me tole daje ampak še nisem šla k zdravniku,ker je dobesedno en navaden idiot in bi mi ziher rekel, da je zaradi preveč stresa pa naj se s športom ukvarjam. Malce težko, ker sem na vsake toliko ful utrujena, grozne probleme s prebavo mam, da sem fasala še hemoroide.. Sicer se res trudim s to prehrano, zdržim tudi po 14 dni brez sladkorja, belo moko sem črtala, sladko sadje pa se mi zdi, da je malce boljše. Se je pa zeloo težko držat tega.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 25. Apr. 2013 17:02

Poskusi črtat mleko iz prehrane. Enake težave lahko (in pogosto tudi jih) povzroča laktozna intoleranca.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 26. Apr. 2013 6:43

dejansko sem ga že pa se mi zdi, da je malce bolje ne pa čisto.. Lahko tudi zato, ker se že 3 tedne držim tega načina hranjenja pa sem boljše. Tudi prej sem mleko pila le v kavi parkrat na teden, sedaj ga nisem že ful časa pa je situacija skor ista kot prej. Bi rekla da ni to krivo no. Sem ravno učeraj pila kavo pa nisem zaznala kakšnega poslabšanja.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 26. Apr. 2013 8:10

Si izločila tudi vse, kar mleko vsebuje? Dejansko je teh stvari ogromno, pa ne govorim samo o jogurtih, sirih, smetani, skuti in kefirju ... laktoza je prisotna praktično v vsaki kupljeni hrani - najdeš jo v vseh sladkarijah, v raznih namazih (smetanovih, lešnikovih, celo v nekaterih marmeladah, v ribjem namazu), v vseh piškotih ... povsod skoraj, kjer ne piše izrecno ''brez laktoze''.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Apr. 2013 9:14

^^ Točno tako :ja:
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 26. Apr. 2013 12:40

Baaaby. napisal/-a:Evo, jaz obujam tole temo, ker zelooo sumim, da me tole daje ampak še nisem šla k zdravniku,ker je dobesedno en navaden idiot in bi mi ziher rekel, da je zaradi preveč stresa pa naj se s športom ukvarjam. Malce težko, ker sem na vsake toliko ful utrujena, grozne probleme s prebavo mam, da sem fasala še hemoroide.. Sicer se res trudim s to prehrano, zdržim tudi po 14 dni brez sladkorja, belo moko sem črtala, sladko sadje pa se mi zdi, da je malce boljše. Se je pa zeloo težko držat tega.

1. če je en navaden idiot zakaj ga še imaš kot zdravnika?
2. če imaš hemeroide je tudi to možen razlog za tvoje težave.
3. glede utrujenosti pojdi dati kri za železo
4. ker imaš grozne težave z prebavo svetujem da popiješ najmanj 2 l tekočine na dan,veliko sadja,zelenjave .
5. telovadba vsaj pol ure na dan

če se boš tega držala verjemi da se bo počutje ne za 100 ,ampak kar za 10000x izboljšalo
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 26. Apr. 2013 20:17

1. glede zdravnika je tako, da sploh nevem kje bi našla kakšnega vredu, ker v mojem kraju je poleg mojega še eden, ki ni veliko boljši, edina ki je v bljižnem kraju za katero sem ziher da je v redu pa ne jemlje novih več. Ne vem pač kje naj dobim enega vredu zdravnika.
2. Ne verjamem da bi mi hemoroidi povzročali kruljenje po trebuhu, občasno zvijanje, pretakanje, sluz na blatu že mogoče. Samo vem, da jih mam ker mam pač občasno kri na blatu, zaradi prebavnih težav (včasih hudih drisk in tako).
3. Spet problem zdravnika, ker se je grozno težko karkoli zmenit. Bedno mi je samo tja it in mu rečt, da želim pregledat.
4. Popijem zelo veliko vode + čajev(sploh takih za želodec prebavo) na splošno res zdravo jem, ker sem doma in vsak dan jem zelenjavo, sadje malo manj zaradi sladkorja (pazim če imam candido).
Glede športa skroraj vsak dan tečem, ali grem na sprehod.

Je res, da se zadnje čase popravlja počutje. Imam pa na sumu tudi sindrom razdražljivega črevesa. Oboje mi zdravnik ne more veliko pomagat, tablet nočem jemat. Glede na to, da se izboljšuje bom probala se držat še naprej zdrave hrane če ne bo bolje bom šla težit nazaj pač. Sem pa tudi skoraj sigurna za candido, ker se mi pri unemu testu, ko pljuneš v vodo slina takoj potegne v nitke. Če si zdrav ostane kompaktna (po vsem prebranem na netu).


Glede unega zgoraj. Sem črtala čisto vse mlečne izdelke, že prej nisem veliko jedla..

Res sem vam hvaležna za odgovore in pomoč, je namreč težko razlagat to nekomu, ki nima pojma in se ti skor smeji v glavo kako pretiravaš.. :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Apr. 2013 20:25

^^ Tisti test sicer baje ni preveč zanesljiv oz. večini ljudi pokaže pozitivno (ker ima tudi večina ljudi v organizmu prisotno oz. razbohoteno kandido, samo nimajo vsi negativnih posledic / simptomov), ampak če imaš težave, kot praviš, je verjetno res nekaj narobe z ravnovesjem v prebavilih :) Mogoče bi poskusila kakšne probiotike še jemat (ne jogurtov, tisto je prešvoh, ampak kakšne v kapsulah iz zeliščne lekarne npr.) :)

Bi šla pa na tvojem mestu vseeno najprej do zdravnika pogledat, mogoče bo pa kaj ugotovil oz. te napotil v pravo smer, da ti ne bo treba sami sprobavat, kaj bi pomagalo.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov