Glivica Candida

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 05. Mar. 2009 22:34

no jst se zdej mučim s tole dieto. sej se ne bi blo panike sam mori k je skos eno in isto. al sem pa jst tok brez domislije. nekje sem zasledila da lah tut sojo jes. a ma kaksna kaksno idejo kaj na primer. ker jst sem najdla samo sojine zrezke in je kr dost OH notr.

pa vprasanje za tiste, ki se ze dlje drzite diete? kaksne so izkusnje, je dejansko pomagal? ker me kr mal namori ko berem, da enim tut to ne pomaga :(
Uporabniški avatar
virginiaNOmore
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a virginiaNOmore » 06. Mar. 2009 21:34

Candida je precej zoperna stvar. Treba jo je spravit iz črevesja oz.vagine. Za vagino je jasno kako se jo zatira. Dobiš vaginalne svečke, uporabljaš tisto en teden in potem če se spet pojavi, ponoviš vajo. Pri črevesju pa enostavno ni takšne čudežne pilule. Problem je tudi, ker imamo precej metrov črevesja. Kako očistiti čreveje? Problem je, ker se Candida zaredi na sluznici in onemogoči normalno prebavo in zato se tudi pojavlja neprebavljena hrana, pa tudi ne gre ven kar z blatom, se prime na sluznico. Mogoče bi pomagal kak klistir. Ne vem. Nisem probala, lahko da pomaga. Vsekakor pa je Candida nadloga, ki jo je potrebno jemati resno. Ni problem samo to, da onemogoči prebavo. Candida proizvaja tudi produkte lastne prebave, ki verjetno niso ravno zdravi za človeka in verjetno se tudi zato pojavljajo razne utrujenosti in podobne motnje človeškega delovanja.
Ko boš prišla na Bled, boš moja punčka spet. Za naju ves bo svet kot češnjev cvet.
Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 06. Mar. 2009 22:19

jezna sem...
a je možno da imam to "albansko" kandido
bom napisala simptome:
imam napihnjen trebuh in izgledam kot nosečnica!!!
opazila sem da me tudi tišči v trebuhu in sem bolj nasplošno bolj utrujena
zdaj sem iz prehrane črtala sladkorje in kruh ter vse kar vsebuje gluten, upam da bo pomagalo. tole z glutenom mi je svetovala zdravnica, naj 2 meseca jem brezglutensko hrano.
trebuh je ful napet, trd čeprav ga lahko potegnem notr za kasne par sekund.
a imam res kandido? help
Uporabniški avatar
*etty*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 17. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *etty* » 06. Mar. 2009 22:22

V Ameriki je bila pred kratkim izvedena ena študija, kjer so dokazali, da je možno Candido uspešno pozdravit z Ingver rastlino. Vsak dan naj bi človek pojedel košček zrelega ingverja z 2 dcl vode... in to naj bi počasi izrinilo Candido iz črevesja.

Poleg tega pa ingver štejejo med najmočnejše rastlinske antioksidante. Mnogo raziskav je dokazalo, da pomaga pri slabi prebavi, glivicam, vnetju črevesne sluznice in nenazadnje tudi pri zdravljenju Candide.

O zdravilnih učinkih ingverja si lahko preberete tudi na dveh slovenskih straneh:
- Viva (Hrana v službi zdravja)
- Ingver pozdravi sto bolezni
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 06. Mar. 2009 22:40

BaByBlu napisal/-a:jezna sem...
a je možno da imam to "albansko" kandido
bom napisala simptome:
imam napihnjen trebuh in izgledam kot nosečnica!!!
opazila sem da me tudi tišči v trebuhu in sem bolj nasplošno bolj utrujena
zdaj sem iz prehrane črtala sladkorje in kruh ter vse kar vsebuje gluten, upam da bo pomagalo. tole z glutenom mi je svetovala zdravnica, naj 2 meseca jem brezglutensko hrano.
trebuh je ful napet, trd čeprav ga lahko potegnem notr za kasne par sekund.
a imam res kandido? help


Ja, možno, da jo imaš... Lahko greš na pregled k zdravnici, lahko pa sama napraviš tisti znani preizkus s kozarcem (čeprav baje ni ravno zanesljiv).. Na tešče zjutraj pljuneš v kozarec vode in opazuješ pljunek (če se iz njega začnejo spuščati 'nitke' sline, to baje pomeni povečano koncentracijo kandide). Tukaj imaš opis tega postopka:

http://www.altermed.org/vsebina/clanek. ... parent=258

Gluten? :gruebel: Ne vem, če ima ravno gluten kakšen bistven pomen tukaj, ampak pač na splošno ogljikovi hidrati - ker so glavni vir za življenje glivice kandide in se na njihov račun veselo razmnožuje naprej :wink: (zato tudi lahko občutiš močno željo po sladkarijah, ker te kandida sili v to, da bi lažje preživela v tebi)..


Mogoče bi pomagal kak klistir. Ne vem. Nisem probala, lahko da pomaga. Vsekakor pa je Candida nadloga, ki jo je potrebno jemati resno. Ni problem samo to, da onemogoči prebavo. Candida proizvaja tudi produkte lastne prebave, ki verjetno niso ravno zdravi za človeka in verjetno se tudi zato pojavljajo razne utrujenosti in podobne motnje človeškega delovanja.


Ja, klistiranje se zelo priporoča pri borbi s kandido :ja: .. Ampak seveda to še ni dovolj za uspeh, gre le za pripomoček oz. pospešitev cele zadeve.
Snovi, ki jih kandida izloča v naše telo, so pa res strupene, ja.. Na nek način tako zastrupljaš samega sebe in (poleg glavobolov, težav s kožo ipd.) v skrajnih primerih lahko to vodi tudi do raka črevesja. :?
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 07. Mar. 2009 10:24

*etty* napisal/-a:V Ameriki je bila pred kratkim izvedena ena študija, kjer so dokazali, da je možno Candido uspešno pozdravit z Ingver rastlino. Vsak dan naj bi človek pojedel košček zrelega ingverja z 2 dcl vode... in to naj bi počasi izrinilo Candido iz črevesja.

Poleg tega pa ingver štejejo med najmočnejše rastlinske antioksidante. Mnogo raziskav je dokazalo, da pomaga pri slabi prebavi, glivicam, vnetju črevesne sluznice in nenazadnje tudi pri zdravljenju Candide.

O zdravilnih učinkih ingverja si lahko preberete tudi na dveh slovenskih straneh:
- Viva (Hrana v službi zdravja)
- Ingver pozdravi sto bolezni


jest tud uživam ingver čist tko,ker naj bi bil zdrav, bi pa opozorila,da če ga uživaš vsak dan te lahko peče voda.tko da tiste,ki mate občutljiv mehur rajši ne pretiravajte z njim
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 07. Mar. 2009 10:55

Kje lahko kaj več izveste o kandidi:
http://www.kandida.si/

Knjige še nisem prebrala, ampak glede na to, da je ena izmed avtork Sanja Lončar - odgovorna urednica "revije" Skupaj za zdravje človeka in narave, mora biti že dobra.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 07. Mar. 2009 14:22

VirginiaNOmore kako to da toliko veš o tem? A si sam aimela iste težave? Kako si jo spravila ven iz črevesja, če si imela?LP
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 07. Mar. 2009 14:26

Aja pa še nekj me zanima. Zdravnica mi je predpisala tablete Diflazon na recept. A ma katera izkušnje? Upam, da mi bo pomagalo kaj...
super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 07. Mar. 2009 22:22

mene pa zanima ce katera jemlje kaksne tablete, napitke,...s probiotiki. ker jih baje v jogurtih ne prezivi prav veliko. pa katere?
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 18. Mar. 2009 10:48

jaz jem samo probiotične jogurte..pa BION transit naj bi bili dobri
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 05. Avg. 2009 15:00

LP.

Spet obujam temo. Kako je kaj s tistimi, ki so pisale da imajo candido? So se je uspele rešiti?LP
kjuti
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 15. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kjuti » 16. Jun. 2010 20:28

Hej!
Imam vprasanje...kje lahko naredim test za bakterijo kandido in koliko stane?

hvala
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 16. Jun. 2010 21:46

Ze probal/a doma?


Preizkus s skoraj 100%-no zanesljivostjo pokaže razbohotenost kandidijaze v telesu. Je sledeč:
- zjutraj, na tešče, v kozarec čiste vode izločite nekaj sline (2–3 pljunke)
- opazujte slino vsakih 15 minut, lahko pa že takoj; če se začnejo iz sline vleči proti dnu kozarca lasice, vimena, se spuščati grudice ali megleni oblački, je to znak razbohotene kandidijaze (glejte risbo)
(- slina človeka brez kandidijaze plava na površju vode tudi 1 uro brez sprememb)
Uporabniški avatar
Klea_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 24. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Klea_ » 16. Jun. 2010 23:44

Lahko pa kupiš test Candia 5.

klik

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]