Glivica Candida

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

baby82
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 6. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a baby82 » 06. Jan. 2009 17:15

No, jaz sem tu nova. Jutri začnem bioresonančno terapijo za candido. Na mojem listu z dieto pa piše:
PREPOVEDANO UŽIVATI:
-beli in rjavi sladkor,
-med, vse vrste bonbonov, čokolado,
-vsa peciva, ki vsebujejo sladkor,
-zelo sladko sadje,
-suho sadje,
-sadne sokove, kokakolo, kokto in ves alkohol,
-vse izdelke iz bele moke (testenine, vlečena testa, pecivo),
-vse oreščke,
-svinjino in vse vrste cvrtega mesa,
-zorjeni siri,
-maslo,
-kislo mleko in smetana,
-kislo zelje in kisla repa.

DOVOLJENO UŽIVATI:
-polnozrnati kruh (male količine),
-meso (razen svinjine),
-ribe in jajca,
-krompir, kolerabo, korenje, peso,
-vse zelene solate, špinačo, paradižnik, kumare, radič,
-riž v malih količinah,
-česen, čebulo, sveže zelje, ohrovt,
-kompot iz kislega sadja - nesladkani,
-kavo in čaje brez naravnega sladkorja,
-mineralno vodo,
-sol in začimbe,
-agavin sirup.


No, meni ta dieta ni tako strašna, zanima me pa, zakaj se te diete na candido tako razlikujejo. Nekateri prepovedujejo ribe, jajca, krompir, sol, začimbe...ne vem, no.
Kako pa je z mlekom in mlečnimi izdelki? V tejle dieti ni posebej omenjeno, nekateri pa ga tudi strogo prepovedujejo.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 06. Jan. 2009 17:34

^^ Kaaaj, oreščki in kislo zelje / repa prepovedani :gruebel: ?? Zelo čudno, kislo zelje se celo povsod najbolj priporoča pri kandidi :eek: .. Čim pogosteje bi ga bilo treba zaužiti.. Oreščki so pa tudi ponavadi dovoljeni, razen kakšnih orehov ipd., ki so bolj hitro pokvarljivi in se lahko navzamejo vlage (posledično so leglo plesni oz. glivic)..

Pa tale alinea: ''krompir, kolerabo, korenje, peso''.. Krompir je sam škrob in naj bi bil prepovedan.. Ostale tri vrste zelenjave so pa tudi bogate s sladkorjem in naj bi se jih omejilo.. Res čudno..

Kje pa boš imela terapije? Verjetno ne v Energijskem centru v Murglah?
baby82
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 6. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a baby82 » 06. Jan. 2009 17:57

Za oreščke piše v oklepaju "zaradi nevarnosti novih okužb z glivicami"
Ne vem, zdaj sem pa res v dilemi. Sicer bom pa jutri zdravnico še enkrat bolj podrobno o vsem izprašala. Ne, ne grem v Murgle.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 06. Jan. 2009 21:15

Kako si prišla do te terapije? Zakaj meni nihče tega ni omeniL?
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 06. Jan. 2009 21:25

*Penelope* napisal/-a:Kako si prišla do te terapije? Zakaj meni nihče tega ni omeniL?


Jaz sem ti že pred časom nalepila link Energijskega centra, ki govori tudi o bioresonačni terapiji.. Tam na prejšnji strani, skupaj s še precej nasveti in napotki glede prehrane.. Če ga nisi opazila oz. če se nisi še sama mal pobrigala za svoje zdravje, pa bog pomagi :P ..

Gre pač za alternativno zdravljenje, ne v sklopu klasične medicine pri zdravniku.. Podobno kot bioenergetik, le da gre tukaj za nekakšno valovanje, ki ti ga spuščajo skozi telo (držiš elektrode).. Je pa ponavadi kar drago oz. rabiš precej obiskov teh terapij.. Pa kup enih zvarkov in alternativnih zadev ti še hočejo prodat zraven.. Hkrati se pa moraš seveda strogo držati tiste diete, drugače ni nobenega učinka..
Jaz sem bila lani parkrat, pa sem odnehala, ker sem nekako izgubila motivacijo..
Probaj, če te zanima :D
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 06. Jan. 2009 22:14

Aha, semi mislila da je to preko klasične medicine in ne alternativne. V alternativno ne verjamem ravno...hvala vseeno.vukr8 a ti imaš še zdaj težave?? :eek:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 06. Jan. 2009 22:59

^^ Ja, ampak pri kandidi si je ponavadi najbolje kar sam pomagat (morda tudi s kakšno alternativno metodo), ker zdravniki te težave pogosto niti ne jemljejo resno.. Oziroma še niso dovolj seznanjeni s tem pojavom, ki je zadnje čase vse pogostejši pri ljudeh (zaradi neuravnovešene prehrane, stresa...), in pač rečejo, da to ni nič takega in da imamo itak vsi kandido v prebavilih :D ...
Če gre pa za močnejšo oz. akutno porušenost ravnovesja, pa predpišejo močna protiglivična zdravila, ki zdravijo samo simptome, vzroka za razbohotenost kandide pa ne odpravijo, tako da si v začaranem krogu (pa še škodljiva / obremenjujoča za zdravje so - stranski učinki) :? ..

Meni je zdravnica sicer rekla, da mi lahko predpiše zdravila, ampak da naj za začetek raje sama poskusim (črtanje vseh oglj. hidratov, zeliščne tablete Dida), pa tudi z bioresonačno terapijo se je strinjala, ko sem jo omenila :) ..

Hm, kaj pa vem, sama sem zdržala takrat samo kakšen mesec pri dieti (držati bi se je morala kake 3 mesece :? ), pa je bilo sicer bolje..
Ampak jaz nisem imela takih klasičnih težav (npr. glede prebave, bolečine itd.), tako da niti z zdravnico nisva mogli ugotoviti, če je pri meni sploh vzrok v kandidi.. Imam namreč še druge težave z zdravjem, tako da sem trenutno tole s kandido postavila mal na stranski tir :)
baby82
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 6. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a baby82 » 09. Jan. 2009 16:23

Glede diete sem še enkrat vprašala. Pravi, da je problem bela moka, ker se že takoj v ustih spremeni v sladkor in se hitro absorbira. Za krompir je rekla, da ga lahko v vseh oblikah, prav tako riž, vso zelenjavo...ker nekaj OH tud organizem mora dobit. Prav tako sadje, samo res zelo sladkega ne - previdna moram bit pri bananah, da jih ne jem preveč. Tako da jaz se bom zaenkrat kar tega držala, pa bomo vidli, kaj bo pokazala kontrola.
Ta dieta res ni huda, s tem da jaz ne smem še mleka in mlečnih izdelkov in jajc. To pa zato, ker mi je ugotovila tudi alergijo na laktozo (ki je v obeh živilih) in mi bo tudi za to delala terapije. Tak da sem v bistvu kar omejena pri hrani, pa bo že.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 26. Feb. 2009 11:39

Kako je bilo na terapiji? A je kej pomagala? Jaz tudi ne vem več kam bi se obrnila, ker imam skoraj vsak dan težave zaradi candide v črevesju :cry:
super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 26. Feb. 2009 14:46

kaksni so pa simptomi te bolezni?
super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 26. Feb. 2009 14:47

kaksni so pa simptomi te bolezni?
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 26. Feb. 2009 14:55

Candida je trdovratna zadeva. Predvsem zato, ker je posledica nezdravega načina življenja, porušenja sistema v črevesni flori in jo zdravniki neradi zdravijo na najbolj naraven način. Redkokdaj jo sploh zaznajo.

Candido v črevesju opisuje knjiga Alkalizirajte se ali umrite, pa doma imam en članek iz neke revije.. če želiš ti ga lahko pošljem.
Kar sem prebrala na to temo, je vse nakazovalo dolgotrajno zdravljenje candide. Torej 2 meseca diete in šele potem morda rezultati.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 26. Feb. 2009 15:21

trapa a lahko še meni?
Jaz sem probala z dieto, ampak nism zdržala tko dolgo..ker me edn oprime želja po sladkem :roll: ampak bom mogla, če ne ne bo nikol bolš! Čeprav zdravnica men sploh ni rekla da morem dieto met :?: Sploh mi ni nič rekla, pač da to je in tak je..mislim halo res. ZAto razmišljam, da bi se obrnila kam drgam, ampak ne vem kam :cry:
baby82
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 6. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a baby82 » 26. Feb. 2009 16:03

No, takole.
Jaz sem dala terapije čez in šla na kontrolo, ki je pokazala zelo dobre rezultate.
Prej sem imela tele alergene: mlečni sladkor, beljak, bor, lipa, arašidi, oreh, mandelj, lešnik, malce citrusi in pršica. Odkrila mi je candido in živo srebro, torej nisem smela tudi morskih rib.
Kontrola pa je pokazala samo še nekoliko lipa in oreh, vse drugo je bilo odpravljeno. Čeprav mi je delala terapije samo na candido, živo srebro, beljak in mlečni sladkor, se je sčistilo tudi vse drugo, ker je vedno vkljičila še neke programe za splošno detoksikacijo.
Tako da zdaj počasi nazaj uvajam vso hrano, ampak res zelo počasi.
Naslednji korak bo menjava plomb, ampak bognedaj prepogosto - eno na mesec ali še večji razmiki vmes.
Kar se pa candide tiče, pa upam da je res nimam več, aparat mi je ni zaznal. Jaz nekih znakov nisem imela, mogoče napihnjenost, pa še to ne kritično. Ampak sem se vseeno odločila, po tistem, ko sem prebrala malo morje člankov na netu...

Čez ene pol leta grem še enkrat na kontrolo, pa bomo vidli, kako bo.
Ja, diete se je težko držat, ampak verjemite, če daješ denar, je to ful motivacija in ti uspe.
Če imaš pa napade želje po sladkem, je pa to lahko ravno zaradi candide, ki je "lačna sladkega"...
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 26. Feb. 2009 16:16

jaz imam ful težave...en dan ne grem normalno na blato..v blatu mam neprebavljeno hrano..skoz me napihuje, napenja, krči, kruli in boli v trebuhu..to so moji simptomi :roll:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov