Glavobol [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 07. Sep. 2005 23:30

dzeljan napisal/-a:kje se pa da nabavit ta beli vratič?

v lekarni :!:
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 07. Sep. 2005 23:32

[quote="ursska"]Elizabetka veš, da ločim migreno od glavobola!!!!!Pa kaj se mi greš dohtarja tle![/
nisem dr. in niti ne bi hotela biti :)
Uporabniški avatar
Devil''s baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 1. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Devil''s baby » 10. Sep. 2005 13:13

Js mam fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul redne migrene :cry: pa mi grejo že tak na živce da bom znorela....ponavad mi je zraun še ful slabo pa nč mi ne paše! ni mi fajn ležat, sedet, stat, spat, NČ...to je živa groza :evil:
pa men tud ful pomaga če je moja mama zravn...ne vem zakaj sam bolš je pa tud pašejo mi bol hladne sobe...ampak vseeno bi se jih rada znebila, moja mama jih je imela v puberteti.....upam, da bodo izginile ;(
čeprav moram potrkati na les...jih že nekaj časa nisem mela (le manjše glavobole)
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 10. Sep. 2005 13:18

Uff, ta reč mora biti grozna ... na srečo nimam s tem problemov.
Uporabniški avatar
Berđa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 17. 8. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Berđa » 11. Sep. 2005 14:15

Nekaterim pomaga aspirin migren (al kar koli je) :oops: Tisti za migrene! Probej! Men je po novem bojši aspirin kot pa lekadolk ker mi bolj pomaga. Prej je blo pa ravno obratno!
Pametni dobi več koristi od sovražnika kot neumni od prijatelja. Ne posmehuj se nesreči drugih!
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 11. Sep. 2005 20:16

jst sm mela do zdj trikrat res hudo migreno, nujno je blo treba it na urgenco k me je tolk glava bolela da sm jokala od bolečine, bruhala, nč vidla, sploh se nism zavedala kaj se dogaja okrog mene....pa še ko sm dobla injekcijo ni pomagal ampak blo še hujš, pol so mi dal še močnejšo pa tud nč bolš....bla sm že na CT glave, na rentgenu srca pa je vse vredu...jah pač dedno a ne....zdj mam pa če se mi to pojav eno razpršilo za v nos imigran, pa recimo da mi mal pomaga, sam če je res huda migrena totalno nč....
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 12. Sep. 2005 4:46

Ojej _ladybird_ kak strasno!! To more boleti.. :?
Jaz hvala bogu (tok tok tok tok tok..) migren nimam.. sem pa imela enkrat tako mocan glavobol, da nisem mogla glave premikati.. ojej to so res bolecine..
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 12. Sep. 2005 10:56

||MuCkAa napisal/-a:Ojej _ladybird_ kak strasno!! To more boleti.. :?
Jaz hvala bogu (tok tok tok tok tok..) migren nimam.. sem pa imela enkrat tako mocan glavobol, da nisem mogla glave premikati.. ojej to so res bolecine..


ma ja grozn je in sam upam da se mi ne pojav spet...
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 12. Sep. 2005 16:50

Jz sm tud mel migreno. Dobu jo pa nekje na sredini osnovne šole, mel jo pa ene 3 leta. Me je pa osebna zdravnica poslal nevrologu pa za okulistu, že takrat sm se pošteno ustrašu, ker nism vedu kaj bojo našl v men ;)
Potem okulist reku da dobr vidm, nevrolog mi pa najdu migreno brez avre. Zraven pa mi dal tablete migril, samo mi včasih sploh niso pomagale, tko da jih sploh nisem jemal, ampak sm rajš zaspal.
Je pa šla migrena, ko sm pršu v puberteto, tko kokr je nevrolog reku ;)

Me pa še kdaj zaboli glava če ne jem alpa če sm pod kakšnim stresom, vendar ne bruham.
dzeljan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dzeljan » 12. Sep. 2005 18:39

_ladybird_ in ostali - kaj vam jo pa sproži? neprespanost, stres ali kaj drugega?
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 12. Sep. 2005 20:09

men se tud sanja ne kaj mi jo sproži
Uporabniški avatar
Marmeladaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 19. 2. 2005
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marmeladaa » 12. Sep. 2005 22:13

Jaz sem začela dobivat migrenske napade nekje pr 12, 13 letih. Imela sem jih tko, vsaj 1x na mesec, včasih 2x, 3x, odvisno. Zdej imam 20 let in migreno dobim recimo 1x na 3 mesece. Najprej dobim avro, tudi imenovano bliskavica in je res tako, kot če te nekdo slika s fotoaparatom in potem vidiš nekaj sekund tiste krogce. Avra mi traja 30-45 min, potem me začne mal bolet glava in mi delat slabo. Ko se zbruham pa me začne glava močneje bolet bolet. Zmede mi motorične funkcije, tudi sluh je mal drugačen. Zdravnica mi je nekoč rekla, da naj vzamem Aspirin plus C ko me prime, ampak mi je počasi ratal tako ogaben, da ga ne jemljem več, pa še vse ostale šumeče tablete so se mi zagnusile zarad tega. Nism bla na nobenih preiskavah, ker na srečo nimam tko hudih migren, malo potrpim, pa je. Pač dam se v tišino in temo, zaprem oči in poskušam zaspat. Še zdaj pa nism pogruntala, kaj mi jo povzroča. Nism opazila, da bi mi kaka čokolada, pomaranče škodile :? Odslej bom bolj pozorna.
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 13. Sep. 2005 6:21

kofein si že probala?
Uporabniški avatar
padme6
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 8. 9. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a padme6 » 13. Sep. 2005 7:03

joj kaksna sreca da nimam taksnih ali podobnih tezav (samo glavobole)...ampak vse se lahko pride (nazalost) :(
Uporabniški avatar
Marmeladaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 19. 2. 2005
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marmeladaa » 17. Sep. 2005 15:35

Kako s kofeinom, a spiješ kavo, ko dobiš napad? :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov