Ginekologija [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 31. Avg. 2005 14:27

Ni res da moraš it 1x na leto na pregeld če jemlješ tabletke. Jest hodim na 2-3 leta in mi je čist vredu, vmes grem pa vsake pol leta po recept za tablete.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 31. Avg. 2005 14:57

verjetn je od ginekologa odvisno na koliko časa naroča pacientke. meni recept za KT napiše za tri mesece, pregled pa moram opraviti vsako leto, drugače mi ne da recepta!
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 31. Avg. 2005 15:56

orion lady napisal/-a:Ni res da moraš it 1x na leto na pregeld če jemlješ tabletke. Jest hodim na 2-3 leta in mi je čist vredu, vmes grem pa vsake pol leta po recept za tablete.


Noben ni reku, da moraš it, imaš pa pravico. In zakaj ne bi izkoristla?
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 31. Avg. 2005 15:57

mily napisal/-a:verjetn je od ginekologa odvisno na koliko časa naroča pacientke. meni recept za KT napiše za tri mesece, pregled pa moram opraviti vsako leto, drugače mi ne da recepta!


enako

In sem zadovojna, da je tako...žal mi je, da mi vsako leto tudi ne testera krvi...no, od zdej naprej jo bom redno sama...tudi samopolačniško, če bo potrebno. Ker nočem več nobenga opravka s kliničnim centrom in prenehanjem jemanja kontracepcijskih tabletk.
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 01. Sep. 2005 12:57

punce dei te mi povedat, če je tukaj v kranju kera res fajn ginekologinja...ker sem mela v ljubljani eno full uredu, zdei mi je pa kar smotano, ker nevem katera tukaj v kranju bi bila uredu....pa kolk je kej čakalna doba, da prideš na vrsto???
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
cukrck
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 634
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cukrck » 01. Sep. 2005 13:03

Smotkica_, men je full v redu Lucija Vrabič. Čakalna doba je pa mislim da 3 mesece, če pa imaš kakšne hujše probleme, pa mislim, da te prej vzamejo.
Če hočeš, ti dam lahko telefonsko.
Vsakršna oblika sreče je zasebna. Naši največji trenutki so osebni, imajo svoj razlog, so nedotakljivi. Stvari, ki so nam svete in dragocene, so stvari, ki jih črpamo iz skupnih doživetij. (Ayn Rand)
Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 01. Sep. 2005 13:43

tudi jaz jem KT in mi ginekologinja ponavadi napiše recept za 3 mesece in potem ponovno. Glede pregledov mi je pa rekla, da je po zakonu določeno, da ga imamo na vsake 3 leta, kar se meni ne zdi ravno dobro, ampak tudi če hočem iti prej me ne naroči.

ps. nisem pri samoplačniški.
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 08. Sep. 2005 12:20

Punce še enkrat!!!

Vse , ki jemljete tabletke, imate pravico do pregleda vsako leto. Tiste, ki tabletk ne jemljete, pa na 3 leta.

Nimamo pa pravice do jemanja brisa vsako leto. To je treba opravljat samoplačniško.

Sem preverila.
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 07. Nov. 2005 20:47

No,spet sm frej za eno leto... :D matr še zmer me boli lev jajčnik,tok mi je pritiskal nanga. :x
Peek-a-boo!
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 08. Nov. 2005 16:26

nimam pojma kaj je to zaeno sranje,... ampk jest jemlem tabletke že od julija,. pregleda nism še mela,....in tud moja ginekologinja mi je zabičala, da se ga pred 20 letom ne dela,.... :( ( mam 17 let )
vsakič ko grem po recept me samo zvagajo pa pritisk zmerjo in to je to,...
mela sm sicer umes pregled, ker sm mela neko vnetje in takrt me je edinkrat pregledala in zravn še dobr napizdila, da je to blo kao izjemoma, in da sploh neve zakj sm pršla,.... :(
z veseljem bi jo zamenjala,.. sm nevem ne kam jt, ne kako to use zrihtat,...... uglavnem kr neki :?
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 08. Nov. 2005 17:54

principesa napisal/-a:nimam pojma kaj je to zaeno sranje,... ampk jest jemlem tabletke že od julija,. pregleda nism še mela,....in tud moja ginekologinja mi je zabičala, da se ga pred 20 letom ne dela,.... :( ( mam 17 let )
vsakič ko grem po recept me samo zvagajo pa pritisk zmerjo in to je to,...
mela sm sicer umes pregled, ker sm mela neko vnetje in takrt me je edinkrat pregledala in zravn še dobr napizdila, da je to blo kao izjemoma, in da sploh neve zakj sm pršla,.... :(
z veseljem bi jo zamenjala,.. sm nevem ne kam jt, ne kako to use zrihtat,...... uglavnem kr neki :?


haloooo,jest sm mela prvi pregled pred 20. letom...kam pa to hodš k eni ginekologinji,da take vn meče :roll:
kako zamenjaš ginekologa - najdeš si enga druzga in greš k sedaji samo še po kartoteko,in jo preneseš k novemu!
Peek-a-boo!
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 08. Nov. 2005 18:40

sm opazla, da moja ni edina,.. ampk drgač pa hodim Zd Bežigrad Vida Dimnik- kr ena,..... :evil:
Uporabniški avatar
[MaLa]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a [MaLa] » 09. Nov. 2005 18:23

Pri nas maš pa pregled na vsake pol leta... :?: Zdaj morem it- pred pol leta sm mela samo pogovor,zdaj pa prvič pregled...pa me je strah ko ne vem kk bo :(
Uporabniški avatar
nana*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nana* » 09. Nov. 2005 20:26

principesa napisal/-a:nimam pojma kaj je to zaeno sranje,... ampk jest jemlem tabletke že od julija,. pregleda nism še mela,....in tud moja ginekologinja mi je zabičala, da se ga pred 20 letom ne dela,.... :( ( mam 17 let )
vsakič ko grem po recept me samo zvagajo pa pritisk zmerjo in to je to,...
mela sm sicer umes pregled, ker sm mela neko vnetje in takrt me je edinkrat pregledala in zravn še dobr napizdila, da je to blo kao izjemoma, in da sploh neve zakj sm pršla,.... :(
z veseljem bi jo zamenjala,.. sm nevem ne kam jt, ne kako to use zrihtat,...... uglavnem kr neki :?


ja pa kakšne ginekologinje mate to...jst sm mela prvi pregled pri 16...ko sm pač hotla dobit tabletke...
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 10. Nov. 2005 15:23

Ok jest sm itak mela pregled pr 16... pa mam dobre izkusnje...
Mam pa sestro k je zdej tok stara, pa sm jo zanc prasala ce jo je pametn prpelat... pa to... pa k je faca je povedala ful dobr...

Ce je mela spolne odnose vsaj 6x-10x nej jo prpelem na pregled... drugac pa ni nujno. Ne mara pregledvat punc, k se niso mele spolnih odnosev, ko pa jih majo, pa jim pregledat tud jajcnike pa vse... pac ker je tamalcek bolj mozoljast pa lahk prej pride po tabletke, pa bo pol hodila samo 1x na leto se tehtat pa pritisk mert... dokler ne bo mela seveda spolnih odnosev.

Mogoce bo keri jasno zdej kej vec... drugac mam pa s svojo ginekologinjo dobre izkusnje in je faca in mi gre ful na roko!!!
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov