Ginekologija [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 04. Jul. 2005 11:38

Imam prijateljico, ki ima totalno paranojo pred ginekologinjo. Stara je 21 let in prejsni teden smo ( ! )jo prvic odpeljali na pregled. Bolj ko smo ji tupili, da ne bo nic, da niti ne bo bolelo ( mogoce minimalo), da je to potrebno, ce zeli nekoc imeti otroke, in pa še da bohvekaj ima lahko notri, pa sama pac ne ve ... etc. NO in je sla. In kaj je naredila ginekologinja. Vprasala jo ima ce ima fanta ( ja, ze 9 mesecev) in ji je predpisala tabletke , brez pregleda ( ceproav je bila tako dogovorjena ) - ker to bi storila SAMO ce bi bilo kaj narobe,in jo je pustila domov..Punca, grem glavo stavt, nikoli vec ne bo sla k njej. Saj ji ocitno ni treba. Samo po tabletke bo se hodila .Ja svasta , ne mors tko... Kako nej ve,ce je zdrava, ko ji niti brisa ni vzela .... grrrr


Tko da punce, ve samo poklicete, se zmenite, povejte da je prvic. Itak tam vejo, kako naprej, saj je njihov to njihov poklic. Brez strahu in sramu.
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 04. Jul. 2005 12:38

shaMa napisal/-a:Imam prijateljico, ki ima totalno paranojo pred ginekologinjo. Stara je 21 let in prejsni teden smo ( ! )jo prvic odpeljali na pregled. Bolj ko smo ji tupili, da ne bo nic, da niti ne bo bolelo ( mogoce minimalo), da je to potrebno, ce zeli nekoc imeti otroke, in pa še da bohvekaj ima lahko notri, pa sama pac ne ve ... etc. NO in je sla. In kaj je naredila ginekologinja. Vprasala jo ima ce ima fanta ( ja, ze 9 mesecev) in ji je predpisala tabletke , brez pregleda ( ceproav je bila tako dogovorjena ) - ker to bi storila SAMO ce bi bilo kaj narobe,in jo je pustila domov..Punca, grem glavo stavt, nikoli vec ne bo sla k njej. Saj ji ocitno ni treba. Samo po tabletke bo se hodila .Ja svasta , ne mors tko... Kako nej ve,ce je zdrava, ko ji niti brisa ni vzela .... grrrr


Tko da punce, ve samo poklicete, se zmenite, povejte da je prvic. Itak tam vejo, kako naprej, saj je njihov to njihov poklic. Brez strahu in sramu.


joj take ginekologinje bi pa sam tepu an :evil: halo...kako lahko, da žensak kar tako tabletke, pa prvič je bila tam pa nič pregleda pa nič, enkrat se bo pa sekirala zakaj nemore imet otrok??? :evil:
Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 04. Jul. 2005 19:08

smotkica_ napisal/-a:
shaMa napisal/-a:Imam prijateljico, ki ima totalno paranojo pred ginekologinjo. Stara je 21 let in prejsni teden smo ( ! )jo prvic odpeljali na pregled. Bolj ko smo ji tupili, da ne bo nic, da niti ne bo bolelo ( mogoce minimalo), da je to potrebno, ce zeli nekoc imeti otroke, in pa še da bohvekaj ima lahko notri, pa sama pac ne ve ... etc. NO in je sla. In kaj je naredila ginekologinja. Vprasala jo ima ce ima fanta ( ja, ze 9 mesecev) in ji je predpisala tabletke , brez pregleda ( ceproav je bila tako dogovorjena ) - ker to bi storila SAMO ce bi bilo kaj narobe,in jo je pustila domov..Punca, grem glavo stavt, nikoli vec ne bo sla k njej. Saj ji ocitno ni treba. Samo po tabletke bo se hodila .Ja svasta , ne mors tko... Kako nej ve,ce je zdrava, ko ji niti brisa ni vzela .... grrrr


Tko da punce, ve samo poklicete, se zmenite, povejte da je prvic. Itak tam vejo, kako naprej, saj je njihov to njihov poklic. Brez strahu in sramu.


joj take ginekologinje bi pa sam tepu an :evil: halo...kako lahko, da žensak kar tako tabletke, pa prvič je bila tam pa nič pregleda pa nič, enkrat se bo pa sekirala zakaj nemore imet otrok??? :evil:


ja jaaa...Pa prjatlco sm tut nekam poslala.... matr, sej potem bo pa kaj narobe :evil:
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
-=beiba=-
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 31. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a -=beiba=- » 04. Jul. 2005 20:01

hm jz grem pa jutr mal pogledat.. hmm. še zarad zadnjič k je blo neko vnetje al kaj.. bom še kar za tabletke rekla... :?
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 11. Jul. 2005 17:42

Ladybug napisal/-a:Hey!
stara sem 16 let in bi mogla k ginekologu po tabletke pa še nisem nikoli prej bila. Kaj moram opravit pregled al lahko kar tak dobim tabletke?
Ali ve katera mogoče za kakiga fajn ginekologa v Mariboru?

Že naprej hvala za pomoč :D


pregleda ti sploh ne sme opravit,. razen če ni kaj nujnega oz. resnega...
sm par uprašanj ti zastav,.. napiše recept in dijo....
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 11. Jul. 2005 17:42

Ladybug napisal/-a:Hey!
stara sem 16 let in bi mogla k ginekologu po tabletke pa še nisem nikoli prej bila. Kaj moram opravit pregled al lahko kar tak dobim tabletke?
Ali ve katera mogoče za kakiga fajn ginekologa v Mariboru?

Že naprej hvala za pomoč :D


pregleda ti sploh ne sme opravit,. razen če ni kaj nujnega oz. resnega...
sm par uprašanj ti zastav,.. napiše recept in dijo....
Uporabniški avatar
TrIxI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 9. 5. 2005
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a TrIxI » 11. Jul. 2005 21:52

ampak a je 100% to da te pred 20 letom ne pregleda, razn ce ti to hoces? kolegici(17 let) je pocil kondom in ji je ginekolog predpisal tablete norlevo al neki tazga in ji reku naj pride cez ksne pou leta na pregled. drugi kolegici(enako 17 let) pa se je cist isto zgodilo, pri istem ginekologu, in tip ji je reku naj pride po 20 letu razn ce bo vidla da je kej narobe. men se zdi to cudno. jst pregleda se nism mela, priznam da imam tudi precej straha pred tem. in najrajsi pred 20 letom nebi sla..ampak medicinka nam je vedno tupla u glavo da po spolnem odmosu je obvezno it..nihce ni nikoli omenu da sploh ni obvezno ce nimas se dovolj let :/
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 11. Jul. 2005 22:20

mademoiselle napisal/-a:
laram napisal/-a:Se opravičujem za offtopic ... Kakšne tablete pa ti je predpisala proti krčom? Pliiiis odgovori ... :wink:


-naklofen duo - take kapsule k so ubistvu proti bolečinam (mau močnejše od kakšnih nalgesinov...) - ful priporočam
-drgač sm pa zdej že kr na ketonal prešaltala - če je res hudo.
-nazadnje pa mi je ginekologinja svetovala nej grem kr na kontracepcijske, pa baje da pol nimaš tolk (močnih) krčev .. no bomo vidl kako se bo obnesl.


Hvala za odgovor. Sama imam namreč tudi grozne težave s krči.
Sanjči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 19. 8. 2005
Kraj: dobova

Neprebrana objavaNapisal/-a Sanjči » 22. Avg. 2005 6:25

ok, evo bom tu prašala... a hodi kera v Brežice in če hodi, katerega priporoča? LP
sanchy
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 29. Avg. 2005 10:09

Punce,
mene zanima, kolikokrat imate ginekološki pregled tiste, ki jemljete tabletke?

Predvsem me zanima, ali so vas ginekologinje že kdaj napotile na odvzem krvi za biokemične preiskave? Predvsem tiste, ki jemljete tabletke že dlje časa...npr. več kot 5 let!


Hvala.
Uporabniški avatar
Yanc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 184
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Yanc » 29. Avg. 2005 10:23

Jaz sem do zdaj samo enkrat bila na pregledu in se to preden sem dobila tabletke, ki jih imam zdaj priblizno 10 mesecev. Nikoli mi ni rekla ginekologinja da bi mogla v tem casu se na pregled prit. Bi pa sama rada sla, da vidim ce je vse ok.
Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 29. Avg. 2005 11:00

tko zdej mate tuki temo samo in izključno o ginekologiji ... pa sm vse poste od sieene zbrisala, kjer me opozarja na nepravilnosti, tko da lahko odgovarjate na vprašanje Playgirl :D
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 29. Avg. 2005 11:07

Jest grem enkrat na leto na pregled. Da se prepričam da je vse OK.
Nikoli nism šla na pregled krvi, jih pa ne jemljem več kot 5 let. :)
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 29. Avg. 2005 11:22

Js na vsake 3mesce k mam skoz ene probleme :/ :roll:
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 29. Avg. 2005 12:24

Praviloma naj bi bila vsaka ženska pregledana ob začetku spolnega življenja, potem naslednje leto, nato pa na vsake 3 leta.

Glede odvzema krvi pa nimam pojma. :?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov