Gibčnost / gibljivost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Mar. 2009 21:31

Jaz sem pa popolnoma negibčna. Odkar hodim na pilates, se je to sicer nekoliko izboljšalo, ampak genetske predispozicije imam pa čisto bedne.
To se je videlo že, ko sem bila še mulc. Vsega skupaj 20 kil, kondicije ogromno, ker sem cele dneve skakala naokrog, da bi se pa do tal priklonila, pa ni bilo šans.
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 06. Mar. 2009 10:39

Popolnoma gibčna :D . Gumica. Po treh tednih treniranja (nisem 2 let nič trenirala), lahko že delam špago v minus. Je pa res, da moraš tudi kej pretrpet za to :)
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 06. Mar. 2009 10:50

jez sem povprečno gibčna :wink: špage pa ne naredim...
drugače pa se mi zdi, da so mjčkn močnejše osebe full bolj gibčne. kai pa ve mislte?
sem mela sošolko mal bolj konkretne postave in ko je naredila predklon se je lahko z nosom dotaknila kolena, cele dlani na tleh. ravno tko če sedi pa naredi predklon. :eek: nism mogla verjet...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 06. Mar. 2009 21:24

jaz se tudi štejem med tiste manj gibčne.. in to najbolj opazim pri pilatesu in aerobiki, kjer mi grejo vse vaje fino od rok, ti razni predkloni in podobne zadeve pa nikakor. še takrat, ko sem intenzivno plesala balet, sem komaj uspela špago.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 07. Mar. 2009 22:52

Js nism nikol nič trenirala, ampak se samo rekreativno ukvarjam s športom, pa vseeno:

*naredim špago do konca,
*z eno nogo stojim na tleh, drugo pa dvignem kolikor morem in jo primem za prste (kot to delajo baletke al kdo že) ter potem dvignem kolikor je mogoče visoko vstran,
*predklon lahko nardim do konca (da imam dlani čist na tleh cele).

Do tega sm pa pršla kakih 7 let nazaj (še O.š), ko sm nekaj spobavala in ko sem to večkrat nardila, mi je začelo ratovat vse. Tut če sedaj tega nekaj časa ne delam, mi še vedno rata, sam mal se je treba razteznt prej pa mogoče mal zaboli na začetku. :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 08. Mar. 2009 14:35

Špage ne nardim, ni mi pa problema se vsest na tla pa primit stopal, tudi glavo dam lah na kolena.. Ampak to bolj zato ker mam kratke noge :P
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 05. Sep. 2012 8:04

Jaz naredim žensko špago, pa nogo za vrat bi tut še spravila.
Že kot otroci smo se mogli usest na tla in z nogami metuljćka špilat - prijel si se kolena in jih potiskal navzdol. Jaz s tem nimam težav mi kolena že padejo do tal.
Z rokami se pa na hrbtu primem za dlani samo z eno desna gor in leva spodaj, kontra pa ne gre.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov