Beljenje zob / beli zobje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 24. Avg. 2008 22:04

Tamala_mrha napisal/-a:
liliya napisal/-a:js mam pa zdj fiksni zobni aparat in pol k si bom ga dala dol se bojim da bom mela une bele fleke k se bojo poznal od zvezdic. če bo tko bi si jih ful rada dala pobelt, pa že itak mam ful rumene zobe ampak škoda k je beljenje baje tok nezdravo :(

Meni se ni pred dobrim pol leta, ko mi je snela fiksni zobni aparat (zvezdice) nič opazilo flekov oz. razlika v barvi. Je pa odvisno od tega, kako temeljito si umivaš zobe in čistiš s posebno majhno zobno ščetko!
MIS_MAS: Po mojem gre pri tej zobni pasti Signal White now le še za en marketinški trik, a rezultata ponavadi ni... Jaz sem isto mislila, da mi bo kaj pomagala pasta Colgate MaxWhite, pa ni neke razlike, čeprav jo uporabljam že več kot en mesec.


jaz tudi nisem imela nobenih flekov, ko sem snela fiksni aparat. drugače imam pa raje malo rumene zobe, kot pa da si jih uničujem z beljenjem.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 24. Avg. 2008 23:53

Tamala_mrha napisal/-a:
liliya napisal/-a:js mam pa zdj fiksni zobni aparat in pol k si bom ga dala dol se bojim da bom mela une bele fleke k se bojo poznal od zvezdic. če bo tko bi si jih ful rada dala pobelt, pa že itak mam ful rumene zobe ampak škoda k je beljenje baje tok nezdravo :(

Meni se ni pred dobrim pol leta, ko mi je snela fiksni zobni aparat (zvezdice) nič opazilo flekov oz. razlika v barvi. Je pa odvisno od tega, kako temeljito si umivaš zobe in čistiš s posebno majhno zobno ščetko!


Jaz tudi nisem imela nobenih madežev :gruebel: .. Itak ti ortodont ob snemanju aparata 'spolira' zobe oz. očisti obloge, tako da so bolj beli..

Treba je pa razlikovati beljenje zob (ki je pač škodljivo za zobe in pomeni poseg oz. umetno belino) od čiščenja naravnih oblog, ki se ti občasno naberejo in zaradi katerih so zobje obarvani bolj rumenkasto (npr. zaradi hrane, čaja, kave)..
Slednja zadeva pa ni nevarna za zobe oz. je koristna, saj se zobe pač samo očisti / spolira in jim povrne tisto naravno belino, ki pa že v osnovi ni tako kričeče bela kot pri umetno pobeljenih zobeh :D ..
Moji zobki so bili vedno po obisku ortodonta spet lepo beli :D
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 19. Jan. 2009 14:05

Kaj pa tiste keramične prevleke? Tisto verjetno ni škodljivo...ve katerka kaj o tem?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 19. Jan. 2009 14:51

^^ja keramične prevleke.Zobozdravnica ti bo zbrusla zobke,nardila keramično prevleko in ti boš plačala ene 100€(mogoče pretiravam,sam kukr se od šole spomnem je drago) po zobu... Če maš keša dost :D
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 20. Jan. 2009 17:08

Ima katera izkušnje s peskanjem zob?

Koelgica se zdej odloča in je bla na posvetu pri zobarci. Rekla ji je, da je neškodljivo oz. FUL manj škodljivo od npr. beljejna (s peroksidom in to).

Jst si sploh ne predstavljam, kaj peskanje zob sploh je, kako to izgleda... O neškodljivosti pa itak ful dvomim?
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 20. Jan. 2009 18:48

Že sam beseda "peskanje" ti pomojem pove vse. Predstavljaj si, npr. staro barvo iz kovine se peska. lol :)

@kamis
hvala, že ko sem slišala besedo brušenje, me je minilo do vsega. Vem pa, da je to res draga stvar, ja.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 20. Jan. 2009 19:07

To meni zobozdravnica 1x letno ponavadi dela.. pac, peska zobe.

Je VELIKO bolj neskodljivo kot beljenje, ker z peskanjem ti samo odstrani necistoce med zobmi, obloge, medtem ko pri beljenju se unicuje celoten zob ane.. Tu ti pa samo odpravi obloge. ;)
Feeling je kot da ti jih malo zbrusi, postopek je hiter, nebolec.. ;)

V glavnem je cisto obicn postopek, kot vecina stvari ki ti jih zobozdravnik pri pregledu naredi. ;)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 20. Jan. 2009 21:16

Hm, sam tole peskanje ni dobesedno beljenje, ali pač? Ker bi potem to nekaj stalo, poleg tega bi bili zobje za nianso svetlejši, ob peskanju pa (vsaj iz pripovedovanja nekaterih) ti zobozdravnica samo očisti zobe raznih oblog ipd., imam prav? Jaz imam včasih v ogledalu v kopalnici občutek, da imam skoraj rumene zobe (da kadim, to je res, ampak mi fotr vedno reče, da potenciram in da imam čisto normalno barvo zob), v ogledalu v sobi pa imam dokaj bele. :? Kakorkoli že, želela bi si vsaj malo pobeliti zobe - vendar bi bil predpogoj absolutno varni poseg in pa (z moje strani seveda) denar. Ahh. :D
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 20. Jan. 2009 21:48

Pac kakor hitro ti odstrani obloge z zob, so malo svetlejsi seveda.. Dokler se spet ne naberejo obloge...
Pri meni se naredijo kaksne obloge v glavnem na spodnjih zobeh, kjer so zobje zelo skupaj zrastli in bi v bliznji prihodnosti morala dobiti aparat..Tam mi tudi redna higiena ne pomaga.
V glavnem peskanje NI ENAKO beljenju zob, ker tu ti le malo "pobrusi" zobe, ne beli jih.
In se placa nekaj malega, mislim da sem jaz lani placala okoli 15eurov.
Pac kolikor zobozdravnica odloci, da ti pobere kesa. :evil: :D

^^To za ogledala.. Da nimas morda v kopalnici drugacno luc kot v sobi, potem je cisto mozno da se ti to zgodi :-)
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 21. Jan. 2009 13:27

jz sm pa lih zanč vidla da se prodaja ene take trake-ala žvečilni gumi- k si 'nalepš' da zobe in delujejo tko da ti beljo zobe - vem da vsebuje peroksid (a je to možn?) in da pač je škodljivo, ampk itk use te whitening fore vsebujejo to..

tole:

http://www.medshopexpress.com/599399.html

http://www.medshopexpress.com/067417.html

al pa tut ne, tole je brez peroksida:

http://www.usaizdelki.com/theproducts.c ... &owner=846


mislm BZ itak se vam bojo zobje tok hitr kukr ste jih pobelil, tut tok hitr nazaj obarval v 'rumeno'
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 21. Jan. 2009 14:10

a je mogoče to peskanje enako odstranjevanju zobnega kamna?
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 21. Jan. 2009 14:20

ja sej obloge na zobeh so mišlene kot zobni kamn...sej drugo ne more bit :)

mislm jz mislm da je to to, tko sm jz tut razumela :)
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Jan. 2009 16:17

Kokr sm se jst pogovarjala s koelgico, ni to enako čiščenju zob oz. poliranju?

Poliranje pa peskanje naj ne bi blo isto.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
levcek
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 29. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a levcek » 11. Feb. 2009 21:44

Vprašanje!

Živijo!

A je že kdo slišal za belilno tehniko ZOOM? Ma kdo izkušnje s tem, zanima kakšne so kej cene za tale špas pa če je vredu..

Sicer je pri meni tako da mam naravno barvo zob rumeno, niso obarvani... in sm nekje brala, da je ta tehnika možna tudi če so rumeni po naravi, bomo videli
bi pa rada zvedela kako se kej cene razlikujejo po SLO (če je sploh draga ta reč)

sm pa našla da obstaja Opalescence tehnika, ampak nism našla nobene strani v slo.jeziku o tem.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Feb. 2009 1:30

sama imam že dolgo veliko željo po belih zobeh.moji so konstantno obarvani, vsaj rahlo, čeprav si jih ščetkam dvakrat na dan plus nitka plus izpiranje s tekočino.v glavnem, me zanima ali bi brusenje sploh kaj pomagalo, kajti kak odtenek ali dva mi ne bi nekaj pomenila.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov