Kako ga zaposliti?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 05. Dec. 2010 8:48

Mene pa nekaj zanima kar še nisem zasledila na forumu. Kako zaposlite fanta, ko je pri vas doma. Recimo čez vikende grem enkrat jaz k njemu, drugič on k meni. Ko sem jaz pri njemu mi je čisto samoumevno, da njegovi mami pomagam skuhat, pospravit itd. On si pri sebi doma že najde delo zase, ampak kaj pa recimo, ko sva pri meni. Ko jaz pomagam mami kuhat in pospravljat. S čim bi mojega zaposlila za ta čas? Zdaj, če bi bila na svojem ni problema, tko pa blo mal čudno, da pomaga on moji mami kuhat. Kaj počnejo fantje, ko so pri vas, recimo tisti čas, ko ve nimate časa zanje?
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 05. Dec. 2010 9:16

Ali kaj bere, gleda na računalniku, se gre pogovarjat z sorodniki (npr. atijem),..
Drugače mu pa ni problem pomagat kuhat, pripravit mizo, kaj popravit, kaj naredit, pospravit itd. in se sam spomne, mu ni treba nič rečt. Je pa res, da se to malokrat naredi, saj se vidiva za bolj redko in takrat ponavadi kam greva ali pa se samo skupaj crkljava pod dekco (+druge stvari :D )
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 05. Dec. 2010 10:11

Ko ti pomagaš mami kuhat ali pospravljat, naj vaju on zabava s pogovorom. Ne ga spustit pred tv ali komp, ko je pri tebi na obisku in je kosilo za celo družino, če je tv v drugi sobi. Ni vljudno plus razvadi se, da se mu streže. Naj bo nekje v bližini in se pogovarja s tabo/vsemi.
Because I can.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Dec. 2010 10:15

Kaj pa, če bi vidva skupaj skuhala in pospravila? On bi bil zaposlen, mama pa frej :)
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 05. Dec. 2010 10:29

Tananda tvoja misel mi je všeč.
Julia s tem se moja mami ne bi strinjala.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Dec. 2010 10:39

Jah, potem ga pa pusti pri miru. Itak govorimo o nedeljskem dopoldnevu, zakaj bi pa moral bit nujno zaposlen? Sploh je pa na obisku. Jaz nimam navade fantu dela nalagat, kadar je pri nas.
Po drugi strani pa jaz pri njih tudi ne kuham kosila in pomivam posode, ker sem pač na obisku.

Preden se usuje plaz kritik: Midva nimava takega sistema, da bi bila po cel vikend pri enem ali drugem doma. Tja pridem popoldne za uro ali dve in tudi če njegova mama takrat ravno slučajno po tleh pomiva, to ni moja stvar. Jaz po tleh pomivam doma.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 05. Dec. 2010 10:47

Da ne bo pomote, jaz ne predlagam, da ga zaposliš. Samo družbo naj ti dela, karkoli se že dogaja. V tv in računalnik lahko samostojno tudi doma gleda, ne rabi k tebi za to priti.
Sicer pa nimam nekih hudih izkušenj s tem, ker pri bivšem doma smo se vsi posedli za mizo in buljili v tv in čakali, da njihova boga mami vse postavi na mizo, kar se mi je zdelo totalno narobe in razvajeno z njihove strani (trije otroci). Ampak se prilagodiš gostiteljem. Pri meni pa itak očim kuha in ne pusti kogarkoli v kuhinjo tačas. :D
Glede pospravljanja pa itak ni šans, da bi tisti, ki je na obisku, kaj pomagal.
Because I can.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 05. Dec. 2010 11:48

Sama ne smatram to kot obisk, ker mi je/nam je moj fant kot član družine. Sicer ne dam mu sesalca v roke, na zdej pa sesej, ampak se sam recimo ponudi za posodo pomit, da kej nareže itd., isto velja ko sem js pri njemu. Meni se zdi nevljudno samo sedeti in čakati, ker kakor sem že rekla - ni zame to "obisk". Pospravljanje v smislu pomivanje tal, sesanje, brisanje prahu; to pride v poštev samo za družinske člane, ki živijo v stanovanju (so vseljeni). Tako recimo, če sestra pride, bo pomagala pri opravilih (pomivanje posode, priprava kosila..), ampak ne pri pospravljanju.

Tananda napisal/-a: Samo družbo naj ti dela, karkoli se že dogaja.

:zustimm:
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Dec. 2010 15:35

Če grem recimo jaz mojim pomagat kosilo kuhat ali pa kaj podobnega moj gleda tv. Mu nič ne manjka in čist uživa, ko lahko v miru gleda tv. :D
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 05. Dec. 2010 17:43

jullia_ napisal/-a:Jaz nimam navade fantu dela nalagat, kadar je pri nas.


Tudi jaz ne, zato bi ga rada za ta čas, ko nimam časa zanj z nečem zaposlila. Ni bilo mišljeno, da mora on nekaj koristnega delat, ampak kako naj preživi tisti čas, da se ne bo dolgočasil.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Dec. 2010 19:42

Aja, tako zaposliti. Večina tipov se ne brani računalnika in televizije :) Lahko pa tudi časopis prebere, če ga nima ravno fotr v rokah.
Če je slučajno še na faksu, lahko pa tudi kakšno študijsko literaturo s seboj prinese in koristno izrabi tisto uro.
Če imate psa, ga lahko ven pelje.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 05. Dec. 2010 19:44

kolk časa pa sta že skupaj? če sta še čisto frišna mi je razumljivo da mu je malo nerodno pri tvojih, drugače mi pa ni jasno, da si sam ne zna ene revije v roke vzet al pa tv prižgat?
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Dec. 2010 19:51

Če jaz kaj po kuhinji šaram, ko fant pri meni, gre na računalnik, eno odspi, rešuje križanko, se ukvarja z bratrancem in sestrično (ki takoj priletita, ko njegov avto vidita), itd... :D Če sama kaj pacam v kuhinji, pa mi večinoma pomaga (mikser v roke, mletje orehov, itd...). Pogosto pa tudi našim kaj pomaga, ker smo same punce v hiši in prav pride kakšna močnejša roka :) Ali pa se v dnevni pogovarja z našimi. Nekako si sam najde zaposlitev.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Dec. 2010 19:57

No, saj to. Treba se je pač odločit, a je tip na obisku, a je družinski član.
Pri nas je na obisku, tako da se jaz niti ne ukvarjam s hišnimi opravili, kadar je on pri nas. Tudi s kuhanjem kosila ne, razen če bi kuhala midva. Imam pač obisk in se posvečam njemu. Posodo po kosilu pa res pospravim, ampak to traja ravno toliko, da on en cigaret skadi na terasi.
Če je pa pri vas član družine, ga pa res ni treba tako ujčkat. Saj je eden izmed vas, bo že nekaj počel.
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 05. Dec. 2010 22:14

Je bolj na obisku kot član družine, ker je veza še bolj frišna. Gre pa za celodnevni obisk, tako da ne morem odklopiti zaradi njega vsega dela in se mu skoz posvečat. Saj počasi se bo že mogoče ovedel in kaj pomagal, ampak kar takoj mu pa ne morem naložit nekega dela.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov