Kaj pričakujete od moškega?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

grr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a grr » 30. Jun. 2010 7:37

Živjo, nisem ujela podobne teme, me pa zanima, kaj ve pričakujete od moškega?
Da vam koliko pomaga v gospodinstvu (pere, lika, kuha, sesa, nosi smeti...itd, itd?)?
Kaj pa pri otrocih? Pričakujete, da bo moški skrbel za otroko toliko kot ve (kopal, previjal, hranil, se igral z njim, dajal spat...) ali vam je normalno, da ta del v večini prevzame ženska?
Kje pa vidite pomoč moškega?

Torej nasploh kaj v življenju pričakujete da so nekakšne obveznosti oz pričakovanja od moškega? :)
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 30. Jun. 2010 8:33

meni osebno je neumno to da se delo strogo deli na moško in žensko. logično je da bom npr. js skuhala kosilo če pridem prej domov. midva dosti stvari počneva skup (kuhava, tut pospravljat se lotiva oba..). Tut zlikal bi si pomoje sam stvari če bi blo treba. Ni mi težko narest kaj zanga, skuhat, zlikat,.. kr ko pa npr. meni "crkne" komp, al pa ko je treba popravit klučavnico itd. bo pa on to uštimal :) nevem pr nama ni tega da bi blo neki samoumevno da eden od naju napravi.. morm rečt da mam srečo no (nimam takega fanta ki ne bi pospravlal za sabo ko poje, ki bi puščal svoje stvari povsod, ki si ne bi sam prišu gor da je treba smeti nest...).
Kar se pa otrok tiče..ma se mi zdi da morta bit pr vseh stvareh enakovredna, enakodejavna.. dobro razumem če moškim ni tolk do previjanja, sej se pa drugač ukvarjajo z otroki.
Se mi zdi da marsikdo preveč poudarja te obveznosti, preveč se pričakuje od fanta/punce oz. moža/žene.. marsikdo ne opazi oz.ceni tistih majhnih presenečenj, gest, dejanj v zvezi. nevem meni je npr. ful všeč ko se mojmu zlušta npr. kofeta in si ga gre skuhat in ga prnese še meni brez da bi me vprašal..
Edino kar pričakujem od njega je to da se obnaša kot pravi moški :)
..worrying is dreaming in the wrong direction..
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jun. 2010 8:40

Hm, zihr vsaj čim več tega kar je opisano v temah kot sta Kaj najbolj cenite na moških? in Zakaj te imam rada... v 10ih točkah :) ter čim manj iz tem kot so kaj vas spravi pri moških v slabo voljo, Najbolj bedni pristopi in Neprimerna darila naših moških, pa zihr bi se še kaj najdlo..


in pol se čudim zakaj nimam prijateljev :lach:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Jun. 2010 10:50

Purple rain meni se vseeno zdi, da se ta tema lahko razvije v popolnoma drugo smer, kakor zgoraj navedene, ker mislim, da uporabnica predvsem cilja na to, kako bo mož prispeval h gospodinjstvu ipd, ko skupaj živita ali sta poročena, zgoraj navedene teme pa več al manj ciljajo na "kakšen fant mora bit, da s te z njim?? lep, suh, pametn??". :P Pristopi ipd pa nimajo veze..Tko da nj kr ta tema ostane.. :)

Pa še moj odgovor: Pričakujem obvezno pomoč v gospodinjstvu(mi neha pospravljat, mu neham kuhat, če se nadaljuje, bom nehala pospravljat vse skup in bova žvela v svinjaku, na konc bova mela ločeno prostore in se ločila ahha :D), ja no, v glavnem pričakujem, da tudi on kaj pospravi, da ne pušča svinjarije za sabo, da mu to tud ni težko ubistvu..Ok likat ga mogoče nebi silila(ni pa popolnoma odšteto), nosil smeti sigurno bo :D sesal tud why not, kuha tudi lahko.. Vglavnem, mora bit deljeno no, 50/50. Če pa je situacija takšna, da nekdo od naju dlje dela v službi ipd. se pač prilagajam jaz njemu, on meni.. Glede otrok pričakujem enako, mogoče se pr gospodinjskem delu lahko delajo kompromisi, tukaj se ne. Skupej sva jih nredla, skupej jih bova vzgajala in skrbela zanje. Ni mi normalno, da ta del v večini prevzame ženska. Zakaj bi mi blo? Vseskoz se poudarja, da je očee pomembeen faktor pri otroku, zakaj bi bil potem izključen iz previjanja, hranjenja, igranja ipd? Ne, absolutno mora met enakovreden delež, ker pač otrok ni samo moj. Pomaga lahko praktično povsod razen pri dojenju. :D
It was forever..but it didnt last long..
grr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a grr » 30. Jun. 2010 11:16

Evelyn, kot bi poslušala sebe :razz:
Točno tako razmišljam tudi jaz...
Imam fanta, še kar dobro se razumeva..včeraj pred spanjem pa nekako beseda nanese o otroku...čisto o tem, kako kdo vidi vlogo sebe v tem: biti starš.
In ob tem pogovoru ugotovim, da kljub temu da v gospodinjstvu kar pridno pomaga (razen kuha ne in nikoli ne bo-kot pravi :D), se gospod vidi, da bo očka samo ko mu bo lepo...Misli, da je ženska večinska pri otroku, češ je le mama in da on ga ne bi umival, previjal itd. to lahko kar jaz, bi šel na sprehod in se kdaj kaj poigral...in naj ne pričakujem, da ko pride iz službe ga dobi v roke...jaz sem zato 1 leto prosta..
Bila sem šokirana...dobro, bom jemala vseeno vse skupaj malo z rezervo, ampak kljub temu! Sem ga vprašala, zakaj si potem tako zelo želi otroka, če pa mu ukvarjanje z njim ne bi prineslo veselja? Je pa rekel da veselje je to veliko, neprecenljivo in da on nekako mora met potomce...da bi z veseljem mi pomagal, ampak naj ne pričakujem preveč...da on nekako ne obvladuje in se niti ne želi preveč učit teh stvari...
Sama sem izobražena, ambiciozna punca...in imam pogled na to tako kot evelyn,...sdobna družina, moški univerzalen, se nauči, ima veselje za otroka in ne samo ko je lepo, tudi tiste obveznosti ki jih otroci zahtevajo...stvar me je čisto presenetila, razočarala...In po takem pogovoru kar naenkrat on ni več tisti, ki bi ga želela za očeta svojega otroka...žalostna...

No zato sem prišla po mnenja sem...ali imam jaz tako čudno velika pričakovanja? Ali on res oldtimersko razmišlja?
Načeloma je zelo toleranten, se da veliko zmenit z njim, bolj sem jaz tista ki sem trmasta in pri določenih stvareh nimam tolerance. Pri teh stvareh vem da je ne bom mogla imet :( Jaz za vse ne bom skrbela. pika.

Če vprašam mami, vem da še bolj gospodinjsko razmišlja...njej je bilo še normalno da je levji delež pobirala obveznosti in opravil. Čeprav ukvarjal se je z menoj pa večinoma oči in to z veseljem! In zato imet takšnega partnerja...razočaranje čist! Ampak ona bo rekla da je to normaln, da bom jst za jest nardila pa jst za otroka skrbela itd...
Meni pa razn dojenja ni nič normalno...nekje pol pol...se mi zdi bolj prav. Sem z lune padla?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jun. 2010 11:19

..Evelyn.. napisal/-a:Purple rain meni se vseeno zdi, da se ta tema lahko razvije v popolnoma drugo smer, kakor zgoraj navedene
Vem vem, sam afnala sem se..pa recimo, da tiste teme tud mal povzamejo neki, ampak:
grr napisal/-a:Evelyn, kot bi poslušala sebe :razz:
Bi rekla, da imamo večinoma ista pričakovanja, ni res?, dvomim, da bo katera rekla, da si želi lenuha, ki bo cele popoldneve poležaval na kavču in na 45 min zahteval novo ohlajeno pivo, medtem ko bo ona kuhala kosila, skrbela za 2 otroka in hkrati bla lepa za dol padt in vedno na voljo za sex, ko se bo njemu pač tako zahotelo. :D
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Jun. 2010 11:21

Sj pa vse ženske tud pričakujemo, da bo tip pršu do nas z normalnim pristopom, da bo normalne/vitke postave, seksi in lep, pameten, da ima smisel za humoor.. v splošnem tako ali tako ženske sanjarimo o istem tipu.. :D nima veze. :D

Drugače je pa grr že sama podala ful zanimiv odgovor.
Sam grr(ker hecn nick :D) to pomoje lahko jemlješ mal z rezervo no..konec koncev, ko pride do tega, šele lahko vidiš resnično stanje. Ampak, če bo pa asshole, ti pa lahko pridno reče "sj sm ti povedal kakšen bom predn sva mela froca, kaj se zdaj pizdiš". :D Za kar je možnost precej velika in takrat si ti nastradala :) je pomoje kr pametno met vse te zadeve dodobra razščiščene predn se spustiš v potomstvo.. Glede tega, če pa ti pričakuješ preveč al ma on oldtimerski pogled(kar se meni spet ne zdi tok, odvisno od človeka) je definitivno odg : ne pričakuješ preveč in on je smotan. (od mene seveda :D)
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 30. Jun. 2010 11:27, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 11:24

Ne, nisi z lune padla :D
V teh časih, ko več ni toliko zunanjih opravil, ki bi pobrale večino prostega časa, je nekako normalno, da se moški vključi v gospodinjska opravila.
Veliko je pri tem zaslužna vzgoja.Nekateri starši z razvajanjem naredijo več škode kot koristi.
Kuhanja se lahko nauči skoraj vsak.Oz pač vse to je stvar dogovora, kar kdo raje počne in česa kdo ne mara.
Pri otrocih očeta zagotovo ne bi izključila na način, da bi jih on samo nosil okrog, podiral kupčke in čakal, da zrastejo, da bodo lahko hodili na fuzbal.Ni šanse :)
Sploh zdaj, ko ženska prinese k hiši polovico denarja, ni šanse, da bi se šla jaz notranje stvari, ti zunanje (razen če bi doma imeli kakšno ogromno kmetijo itd) ali pa huje, da bi mi tip prišel domov, se zleknil na kavč in samo čakal kaj mu bom prinesla k riti.
Zaključek?Sem za enakopravno delitev opravil.Še nahrani lahko otroka, po steklenički,če je mama utrujena in bi se rada naspala :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jun. 2010 11:29

..Evelyn.. napisal/-a:Sj pa vse ženske tud pričakujemo, da bo tip pršu do nas z normalnim pristopom, da bo normalne/vitke postave, seksi in lep, pameten, da ima smisel za humoor.. v splošnem tako ali tako ženske sanjarimo o istem tipu.. :D nima veze. :D
Ne pa ne, ni isti, jz npr. hočem temnolasca, ena bo hotela blondinca; mene ne moti, če ma kej kg preveč, druga bo hotela atleta..see my point? :D
Sicer pa počasi prihajam v obdobje, ko mi bo vseen kakšen je, samo da je. :lach:


Eh, ok, bom nehala.. :tach:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 30. Jun. 2010 12:03

Osebno mi ni problem pospravit za sabo ko kaj jem, al pa tud zložit v pomivalni stroj posode, ampak da bi pa likal pa sesal pa nevem kaj še...a-a. In če bi deklič od mene zahteval, da to počnem, bi kaj kmalu sledil en razgovor o tem... :cool:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
grr
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a grr » 30. Jun. 2010 12:07

McLarnovc, ti bi torej bolj kot ne samo za seboj pospravljal ali kako?
Kaj pa glede otrok, bi nahranil, dal spat, previl, sprehajal...itd? :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 12:11

Torej.Ona lahko gre v službo.V trgovino.Se pripelje domov.Se preobleče, zveže lase v čop pospravi stvari iz trgovine v hladilnik.Pristavi za juhco, marinira meso.Vmes posesa.Leti nazaj, odstavi juhco, da pečt meso, opere solato, da kuhat krompir, v glavnem, skuha kosilo, vmes pa še dela ostale stvari.Kosilo potem skuha do konca, pripravi mizo, ti prideš domov.Ti prinese vse k mizi, skupaj pojesta, ti vmes podrobš po tleh čeprav je ona prej sesala in po vsem trudu.Odneseš krožnik.In ker si ravno dobre volje, še njenega in nekaj posod zložiš v stroj.Potem ona na brzino pomete pod mizo, da oblačila v stroj, zlika oblačila za jutrišnjo službo.Potem je še tukaj kopalnica, ki že tako dolgo ni bila spočiščena.O shit, pa položnic še ni plačala ta mesec.
In tebi je potem višek da bi moral posesati stanovanje?
Kako se šele ves obseg poveča, ko pride otrok?S tipi tvojega kova do pogovora sploh ne bi prišlo.Maminih sinkov je prek preveč :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Jun. 2010 12:18

McLarnovc napisal/-a:Osebno mi ni problem pospravit za sabo ko kaj jem, al pa tud zložit v pomivalni stroj posode, ampak da bi pa likal pa sesal pa nevem kaj še...a-a. In če bi deklič od mene zahteval, da to počnem, bi kaj kmalu sledil en razgovor o tem... :cool:

Pa če bi ti prišel iz službe ob dveh, ona ob osmih, bi sedel na riti in nič postoril, če bi videl, da je polno nezlikanih cunj? :/
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 30. Jun. 2010 12:37

McLarnovc napisal/-a:Osebno mi ni problem pospravit za sabo ko kaj jem, al pa tud zložit v pomivalni stroj posode, ampak da bi pa likal pa sesal pa nevem kaj še...a-a. In če bi deklič od mene zahteval, da to počnem, bi kaj kmalu sledil en razgovor o tem... :cool:


glupan. ta beseda je edina primerna za zgorajšnja 2 stavka sramote.

jaz blazno rada likam, tako da mojemu že iz tega vidika tega ne bo treba. :)
jaz komot kuham, likam, sesam, čistim, res ni problema.
ne bom pa delala tako kot opisuje emanuela. a si ti zmešana ženska? toliko se pa imam rada, da mi ne bodo noge odpadle, ker moram med kuhanjem obvezno še prah pobrisat in zloščit wc. :roll: madona, a to si ti dejansko kje videla?? pa naj bo usrano še tri dni. pa kaj? svinjak je eno, sterilno čiščenje pa drugo. ne bom pa tudi ne dedca morila, da naj gre loščit ploščice ker jaz kuham. če bom potrebovala pomoč, ga bom prosila, če imam pa še jutri pa še pojutri, pa bogame ne bom zvizlarila. grem res rajši na kolo po kosilu kot glancat.

moj bo kosil travo, rihtal fizične zadeve okrog bajte in v bajti, mi kopal vrt, sadil drevje, urejal okolico. in če bo tako naneslo bo tudi kaj skuhal, saj rad kuha. in če bo tako naneslo bom tudi jaz drevje obrezovala.

jaz vem, da s tem pač nikoli ne bom imela priblema. to se vidi punce. po enem letu veš kak tip je moški. kar ste si izbrale, to imate.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Jun. 2010 12:41

Kar se tiče gospodinjskih opravil in vsega ostalega med partnerjema pred in po otroku...še iz moje strani:
ker ima tako delo, da včasih pride domov ob 4h, večinoma okoli 6h, 7h (redko celo kasneje), včasih pa je po nekaj dni doma med tednom...se mi zdi čisto fer da skuha tisti, ki je prej doma. Torej v večini sem to jaz, kar me sploh ne moti, do točke da bo tudi on meni skuhal v primerih ko bo on doma, in bom jaz prišla iz službe ob 4h, 5h...
Moj tudi že sedaj kuha ko se mu da, tudi pospravi iz mize, pomival posodo bo itak pomivalni stroj :D, če je panika z full veliko perila za zlikat si tudi sam zlika, ipd....
Tako je vsaj sedaj ko še ne živiva čisto skupaj in ga poslušam kaj vse lahko naredi sam in mu ni problem...
Kar se pa otrok tiče....potem je dela še toliko več in zato bom pričakovala tudi več njegove pomoči. če ga že noče previjat, da ga da vsaj spat kdaj, ga kdaj okopa ali nahrani, ....torej pričakujem, da si pomagava pri opravilih....

....ne pa da bo on prišel iz službe, iz hladilnika vzel pivo in se vsedel pred tv...jaz bom pa skuhala, pospravla, pomila...ja valda, hehehehe...kaj šele da bo pričakoval da bom jaz skos z otrokom doma, on pa bo šel vn s prijatli vsakič ko ga pokličejo....kdaj pa kdaj že, ne rečem...

....mislim da mora biti fer play in midva sva se že o tem pogovarjala, tako da mislim, da ne bo problemov.

Ne prenesem takih tipov, ki mislijo, da so ženske samo zato, da bodo kuhale, prale, in sexale s tipi...njemu bo pa vedno lepo. Poznam takega in meni se obrača ko ga gledam kako svoji punci nikoli nič ne pomaga. Kaj bo šele potem, ko bosta imela otroka (če bo tako daleč sploh prišlo)...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov