PMS in fantje ...

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Sep. 2008 12:38

S fantom imava že od nekdaj besedne boje na temo ženskega pms-a. Jaz mu pod nos tiščim članke o simptomih in rešitvah, on do nedavnega sploh ni priznaval obstoja česa takega - po njegovem mnenju je vse to del ženske socializacije, kjer smo prevzele vzorec, ki nam dopušča, da smo določeno obdobje v mesecu čudne in to je izgovor za vse, kar se v tistem času dogodi.

No, sama se s tem ne strinjam, ker mislim, da osebno pms-a ne zlorabljam v zle namene ali kot izgovor, vem pa, da se 10-7 dni pred menstruacijo počutim relativno drugače kot ostale dni. Pri sebi opažam fizične (boleče prsi, napihnjen trebuh, poveč apetit, glavoboli, mozolji, moteno spanje) in psihične (razdražljivost, otožnost) znake, ki jih poskušam zavestno odpravljati in kontrolirati. Dejstvo, ki ga opažam je, da sem v tem času oseba, ki popolnoma izgubi smisel za humor - ponavadi me šale na račun sebe ne ganejo, pravzaprav je bil humor tisti, ki me je pri mojem fantu najprej pritegnil, ampak, kot zanalašč on poka vice na moj račun ravno nekaj dni pred mojo m. in jaz vse vzamem več ali manj resno. Njega to seveda zelo jezi, mene pa tudi, ker imam takrat neznansko potrebo po nežnostih - drugače je precej ljubeč in nežen fant, čim mu povem, da sem občutljiva in pms-asta, se on spremeni (vsaj tak občutek imam), poskuša me razvedriti, ampak to na tak način, da se slej ali prej skregava :D Naenkrat imam ogaben občutek, da ne razume mojega stanja, da kot moški, ki tega verjetno še ni doživel, ne more reagirati bolj empatično in moja želja po samoti v teh dneh se vedno bolj povečuje.

Tole je moja izkušnja s pms-om v kombinaciji s fantom. Zanima me, kakšne izkušnje imate ve, kako same doživljate to obdobje (če sploh opazite kakšno razliko), kako se na vaš pms odziva vaš fant, čutite, da vas podpira ali pms-a sploh ne priznava ipd. :wink:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 11. Sep. 2008 12:44

Pri meni na srečo ne trpi smisel za humor, tako da se v takih dneh hecava na račun moje sitnobe. :wink: In to me ponavadi spravi v boljše razpoloženje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 11. Sep. 2008 12:50

Odkar jem zdajšnje KT, PMS-sa sploh ne opazim. Seveda pa priznavam njegov obstoj, ker se še spomnim napetih jošk, bolečega trebuha,... In vem, kako lahko spremembe hormonskega ravnovesja vplivajo na počutje in obnašanje, ker sem bila na logestu cel mesec krvoločna zver, ne samo tistih par dni.

Še vedno sem pa mnenja, da PMS sam po sebi ni izgovor za nekontrolirano besnenje. Sploh če veš, v čem je razlog slabe volje. Verjetno se jokavosti in potrebe po nežnosti ne da odpravit, ampak nekaj samokontrole pa človek mora imet no. Poveš fantu, da hočeš malo daljši objem kot ponavadi, to že. Preden začneš vpit, se pa še vedno lahko v jezik ugrizneš.

Moj fant ima pa sploh smolo, ker me je parkrat prav razumevajoče vprašal, če so ravno tisti dnevi, ko sem slabo voljo streasla, pa sem mu skoraj glavo odgriznila, da sem občasno tečna tudi brez razloga, tako kot tudi in, da bi v primeru, da bi bil pri ženski vzrok lahko samo PMS, on moral bit cel mesec kot sonček, ker pač ne krvavi. Od takrat naprej me tega ne sprašuje več :)

MsN, pri tebi pa tudi pomoje ni situacija taka, da bi on ravno dneve pred tvojo m. izbiral za slabe šale, samo tebi se takrat zdijo še slabše kot sicer :)
Uporabniški avatar
Miss September
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 346
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss September » 11. Sep. 2008 12:55

No, js imam prav moteče motnje takrat, ki večinoma trajajo kar 14 dni. To je moje obdobje razdražljivosti, jokavosti, potrtosti... vedno vidim samo slabo in več ne zaupam vase itd. Verjamem, da je to napor ne le zame, temveč tudi za vse okoli mene. In mislim, da imajo razlog, da so včasih nestrpni, med tem, ko sem js živčna in jezna na vse, obenem pa tudi žalostna.

Če pa tvoj fant noče verjeti v to, ga pa ti žal ne moreš prisiliti, da verjame v nekaj, kar noče. Naj si pač razlaga po svoje... Seveda ne opravičujem PMS-ja, je pa razumljivo, da takrat ravno ne blestimo od sreče.
Worship me or walk away.
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 11. Sep. 2008 13:20

Jst če mojemu ne 3x povem da mam pms, da sm u tistem "obdobju" niti neve. A vem sama pr sebi, da sm takrat bl tečna, in dosti dosti bol občutljiva na use stvari. in to se že celo leto dogaja. Sam on noče tega razumet in niti nebo kr je trmast. zanga je to kr neki. . Vem pa, da če bi fantje to meli, bi biu pa on in sploh zakaj me tega ne razumemo.
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 11. Sep. 2008 14:08

Jst tud pri sebi opazm te znake pms-ja (tečnoba, razdražljivost, želja po čokoladi... :)). Sam niso pa tuk hudi, da jih ne bi mogla kontrolirat. Tko, da moj največkrat ne opazi, kaj se z mano dogaja...
Uporabniški avatar
*LooBika*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 545
Na forumu od: 27. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *LooBika* » 11. Sep. 2008 14:09

Imam to obdobje, ampak ni neki hudega... mogoce mal motece spanje, bolece prsi ter napet trebuh...da bi bla pa zarad tega neki razdrazljiva, se mi pa ne zdi.. ce se zgodi da sem kdaj tecna, ni lih posledica PMS-a... v vsakem primeru pa je to tezko dopovedati tipu..eni lazje razumejo vse to, kot drugi.. Vendar js sm mnenja, da PMS ne bi smel vplivat na pocutje, ter na ljudi okoli nas...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 11. Sep. 2008 16:02

Če je ženska tečna cel vikend, mora to njen tip prenest brez kakršnega koli prigovarjanja. Če je tip tečen pol ure v nedeljo popoldne, ker je Manchester United spušil proti Arsenalu, pa bo v bajti tihi teden in 3 tedenska suša v postelji.


P.S. Mišljeno kot zajebancija, ampak, roko na joško, ni daleč od resnice.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Sep. 2008 16:03

To, da se je treba kontrolirati, mi je itak jasno. Bolj sem želela vaše izkušnje glede tega, kako fantje dojemajo to vaše stanje, ali ga razumejo, upoštevajo vaše želje po nežnosti ali miru takrat itd. Z moškega stališča je tale pms verjetno velika uganka in verjamem, da marsikateremu fantu ni čisto jasno, kako naj se takrat obnaša, a hkrati ima odziv drugih odločilno vlogo pri tem, kako se ženska takrat počuti. Mnogo je na ženski sami, da se prebije skozi vpliv hormonov, ki so delno obvladljivi, veliko pa tudi na reakciji oz. odzivu okolice.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Sep. 2008 16:06

McLarnovc napisal/-a:Če je ženska tečna cel vikend, mora to njen tip prenest brez kakršnega koli prigovarjanja. Če je tip tečen pol ure v nedeljo popoldne, ker je Manchester United spušil proti Arsenalu, pa bo v bajti tihi teden in 3 tedenska suša v postelji.


P.S. Mišljeno kot zajebancija, ampak, roko na joško, ni daleč od resnice.


Ja, dvojna merila so zelo pogosta. Ne samo pri pms-u, tudi pri temi udarcev - fant tega ne sme, punca lahko ipd.

Čeprav sama ne bi izpostavila tečnobe kot glavne značilnosti pms-a. Jaz takrat v osnovi nisem tečna, sem zgolj občutljiva oz. čustvena do te mere, da bi vsaj nekaj dni potrebovala kompleten sistem nežnosti (kar v realnosti vedno ni mogoče), ampak kot tega kdaj ne dobim, postanem tečna. Vzrok ni v tečnobi, le-ta je le posledica. Vzrok je v tem, da si takrat želim, da bi okolica name reagirala manj burno, manj očitajoče češ 'spet si tečna zaradi pms-a', bolj mirno in razumevajoče.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 11. Sep. 2008 16:07

MsN napisal/-a:S fantom imava že od nekdaj besedne boje na temo ženskega pms-a.
Dost brezpredmetno IMO. Tezenje je tezenje, pa ce ga povzroca PMS al pa ne.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 11. Sep. 2008 16:21

Jaz sem ena izmed velikih žrtev PMSja in fant to dobro ve. Na začetku sem ga morala večkrat opomniti zakaj sem tečna, razdražljiva in pač drugačna kot običajno, potem pa je dojel. Torej ko se zdaj zgodijo ti dnevi mu samo povem da je PMS kriv in da mi je žal in me razume. Veliko bolj se trudi biti nežen in pazi kaj pove, da me ne bi spravil v slabo voljo. :)
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 11. Sep. 2008 16:32

Moj PMS je iz meseca v mesec drugačen. Na srečo ni tiste konstantnosti: da sem tečna, razdražljiva, občutljiva... Ta mesec ga recimo doživljam v blagi obliki, bolj fizični (mastni lasje, močnejši beli tok, pogostejše uriniranje, kak mozolček več na obrazu). Imam pa kakšen mesec, ko bi mi recimo fant rekel "rad te imam", pa bi se takoj razjokala. Brez razloga. Res je odvisno od meseca do meseca. Na mojo srečo.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 11. Sep. 2008 16:34

...
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 11. Sep. 2008 16:37

g00fy_qa napisal/-a:Jaz sem ena izmed velikih žrtev PMSja in fant to dobro ve. Na začetku sem ga morala večkrat opomniti zakaj sem tečna, razdražljiva in pač drugačna kot običajno, potem pa je dojel. Torej ko se zdaj zgodijo ti dnevi mu samo povem da je PMS kriv in da mi je žal in me razume. Veliko bolj se trudi biti nežen in pazi kaj pove, da me ne bi spravil v slabo voljo. :)
Tud pr meni je nekako tako. Sem pa opazla, da sem še bolj razdražljiva in tečna, kadar sem pod stresom.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]