Partner z otroki

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MiaMia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 14. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MiaMia » 14. Jul. 2008 15:51

Lep pozdrav!
Sem v dilemi oz. sploh ne vem, kam po nasvet pa sem se obrnila na vas. Torej. Imam partnerja, ki ima dva otroka (sina, 5 let in hcerko, 9 let) iz prejsnjega zakona. Ko sva skupaj, govori o njiju (kot verjetno vsak ponosen ocka) s taksnim zanosom, z iskrico v oceh,... Vem, da sta del njegovega zivljenja in sem se ze od zacetka veselila, da ju bom spoznala, ampak me je malo strah. Pred kratkim mi je namrec omenil, da se mu ne zdi fer, da me se ni predstavil otrokoma in da se bo to v kratkem zgodilo (otroka namrec zivita pri mami). Moje vprasanje pa je: Kako naj se obnasam do njiju? Vem, da nisem njuna mama, ne bom jima rekla: "Lahko me kliceta "mama".". Vprasanje je tudi, kako dolgo bom z njunim ocetom, torej mojim trenutnim moskim. Ne bi zelela biti prevec hladna, vem, da mi ne bosta takoj skocila v objem, ampak vseeno bi rada, da bi se kar se da dobro pocutila v moji druzbi oz. v druzbi oceta in mene. Ce bom dobila, kaksen nasvet, bom zelo vesela. Zakaj to sprasujem? Stara sem dvajset in nimam se izkusenj z otroki, sploh pa ne v taksni situaciji.
Aha, nisem zasledila podobne teme, upam, da ni ze bila.
Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 14. Jul. 2008 16:04

MiaMia napisal/-a:Stara sem dvajset


Hm... :gruebel:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
MiaMia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 14. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MiaMia » 14. Jul. 2008 16:20

miteq napisal/-a:
MiaMia napisal/-a:Stara sem dvajset


Hm... :gruebel:


Ravno zaradi tega sprasujem.
me_myself_and_I
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a me_myself_and_I » 14. Jul. 2008 16:34

pomoje bi blo fajn, če bi se dal, da se nebi tok obremenjevala, ko pride ta trenutek.. bodi naravna, bodi to, kar si.. drugač so pa vsa prva srečanja lohk mal neprijetna, ker se šele spoznavamo.. in mogoče bosta onadva tud mal zadržana.. sčasoma pa bo vse lažje.. o teh skrbeh bi se blo pomoje fajn pogovort s fantom, pa sj bo tud on zravn in bo prvo srečanje lažje.. ko sm js spoznala fantovo družino, me je njegova sestra npr. zlo slabo sprejela.. bla je navezana na njegovo prejšnjo punco, tko da me zlo ni marala.. bla je tud ljubosumna, ker je mela občutek, da ji kradem brata.. dons je bolš, ampak vseen nimava nekih prijateljskih odnosov.. in iz te izkušnje sem se js dost naučila.. najprej to, da enim ljudem nikol ne boš všeč, ne glede na to, kaj nardiš- pa tud če je to fantova družina.. in iz tega sm se tud naučila, da je pomembno bit to, kar si, zaupat vase in v to, da si OK, čeprou te nekateri ne obravnavajo tko; naučila sm se postavit meje in dat vedet, da me morjo spoštovat, čeprou me ne marajo.. no, in moj primer ni zato, da te strašim, ampak zato, kr hočm povedat, da se potrudi z otrokoma (in to je supr, da ti ni vseen in si se pripravljena trudit) in verjetno boste supr zafunkcioniral.. če ne, pa boš vedla da si se trudla - odnos pa je vedno vzajemnost, two way road - tko da se morjo vsi trudit zanj, ne sam ti..
pa velik sreče :) in poročaj, kako je šlo..
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 14. Jul. 2008 16:37

Niti malo si ne predstavljam takšne situacije ... In koliko je star tip?

Sliši se izredno nezdravo - ti 20, njegov najstarejši otrok 9 ... ojej :?
Uporabniški avatar
MiaMia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 14. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MiaMia » 14. Jul. 2008 16:49

MsN napisal/-a:Niti malo si ne predstavljam takšne situacije ... In koliko je star tip?

Sliši se izredno nezdravo - ti 20, njegov najstarejši otrok 9 ... ojej :?


Nezdravo? Pac tako se je zgodilo, midva odlicno funkcionirava skupaj. On je star 37. Sicer pa ni vprasanje, koliksna je razlika v letih in ce je to normalno, ampak odnos oz. kako se naj obnasam do njegovih otrok, ker zelim, da me spoznajo taksno, kot v resnici sem in kot me pozna on.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Jul. 2008 16:57

Na tvojem mestu bi se do njih obnašala tako kot do svojih mlajših bratrancev in sestričen. Prijateljsko torej, saj ni tvoja naloga njihovo vzgajanje. Poskusi se jima prikupit s kakšnim sladoledom, jima bo že oči potem zobe umil :) Mogoče bi pomagalo, če jima ne bi bila že takoj predstavljena kot očkova punca ampak pač kot prijateljica, ki bo z njimi preživela dan.


Poskusi na to pogledat s svetle plati. Pomoje je precej lažje bit punca mladega očka, kot pa fant mlade mamice, ker povečini dobijo ženske skrbništvo, to boš pa (vsaj zaenkrat) otroke verjetno bolj poredko videvala in se boste lahko počasi navadili en na drugega. Skupaj boste pa tudi samo v prostem času, ne pa vsakodnevno.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 14. Jul. 2008 17:17

MiaMia napisal/-a:
MsN napisal/-a:Niti malo si ne predstavljam takšne situacije ... In koliko je star tip?

Sliši se izredno nezdravo - ti 20, njegov najstarejši otrok 9 ... ojej :?


Nezdravo? Pac tako se je zgodilo, midva odlicno funkcionirava skupaj. On je star 37. Sicer pa ni vprasanje, koliksna je razlika v letih in ce je to normalno, ampak odnos oz. kako se naj obnasam do njegovih otrok, ker zelim, da me spoznajo taksno, kot v resnici sem in kot me pozna on.


No, jaz ne vidim poti, kako bi lahko 20-letno dekle skovalo nek odnos z otrokom, ki bi ji lahko bil brat ... Čisto druge dimnezije, pač.
Uporabniški avatar
MiaMia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 14. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MiaMia » 14. Jul. 2008 17:19

Vseeno hvala za mnenje, MsN.
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 14. Jul. 2008 17:29

...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 17:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 14. Jul. 2008 17:38

Razlika v letih je res kar velika in na tvojem mestu bi najprej premislila kaj si on želi od tebe - avanturco ali resno zvezo..

Drugo kot drugo bi pa najprej pustila času čas. Otroka sta premajhna, da bi jima lahko tvoj partner razložil v kakšnem razmerju sta, torej da bi kakšno leto se v pričo otrok obnašala kot prijatelja in se jima šele postopoma pove da sta v zvezi.
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 14. Jul. 2008 19:54

Mislim da bi bilo še najbolj "zdravo" da se predstaviš kot očkova prijateljica. Sej ni važno kakšna. Pač jima ni treba še takoj vedet da sta intimna prijatelja. Pač bodi tudi njuna prijateljica, pač nekakšna starejša sestra...potem pa boste videli kako se bodo stvari odvijale.
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 14. Jul. 2008 19:59

Se strinjam s Sweet Princes.
Najbolše bo, da postaneš njihova "prijateljica" da vidiš če te bosta usaj tako sprejela. Če bojo odnosi dobri, počasi počasi jima dajta z fantm vedet da se masta rada :)
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 14. Jul. 2008 20:20

Opa, to sta pa enake starosti, kot moja nečaka, torej svetujem... Mulčka za ušesa držat (pri starosti 5 so polni lumparij), punčko pa grdo gledat (znajo bit zelo opravljive) :D .

Okej, resno: z obema se bo dalo pogovarjat - z mulčkom o tovornjakih, s punčko o oblekicah. Predlagaš lahko kakšno družabno namizno igro (vsaj moja nečakinja je nora nanje) - te znajo res zbližat (obvezno punci proti fantoma :D ) ali pa pojdite igrat tenis ali v živalski vrt (oboje bo zanimivo za njiju). Ne bo problema navezati stik z njima, res. Ne verjamem, da te bosta grdo gledala :) - samo prijeten nasmeh moraš imeti vedno, ko te pogledata :D .
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 14. Jul. 2008 20:21

ja jest mam mal podoben primer. Moj fant ima 4-letno sestrico, in tudi nisem vedla kako naj se obnašam do nje. Sliši se smešno, sam vseen. Sam se ona že od začetka obnaša do mene, kot da me že od zmeri pozna in sem v njenih očeh prijateljica od njenega brata, in s temtudi njena prijateljica. Tko, da me pogosto celo ukrade bratcu, da bi se igrali skupaj.
Za tvoj primer bi pa rekla, da bodi sproščena in prijateljska ;) ne morš zgrešiti tudi s kakšnimi sladkarijami

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov