Moški (ranjen) ego

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 12. Jun. 2008 20:36

Takle... Tole temo sem odprla predvsem zato, ker sem mislila, da poznam moške..,njihov način razmišljanja, odnosa..., ampak sem se kot kaže malo zmotila (ali pa samo naletela na totalnega :irre: ).

Zdaj naj povem, da se to ne nanaša na vse moške, me pa zanima, če ima slučajno katera izkušnje s tem (in seveda tudi moško mnenje o ranjenih ženskih čustvih je dobrodošlo).
Grem k bistvu...
Pač neki tipo je mene hoto naflancat, me zmotat okol prsta. Sma se zmenila ven (vsaj tak sem mislila), ker meni se tako ali tako ni bilo, on pa naj bi tudi (po njegovih besedah) imel žensko, ki bi jo naj imel neizmerno rad. Vse je bilo vredu (vsaj tak je zgledalo), čeprav mi je ta model z sms-i težil 100/h (šlo se je predvsem ukul tega, kdaj se dobiva, kaj bi delal z mano in ostale neizvirne).

Problem je nastal, ko je opazil, da se jaz dobivam z nekom drugim. Nekajkrat naju je poskušal spelati na limance, češ, da naju je videl, ko sva bila skup v mestu, ampak mu ni uspelo. Nakar sva prišla s tem tipom dovolj daleč in sva nehala skrivat, da sva si "naklonjena".

Spet je "problem" v tem, da smo sodelovci (pardon, glede na vse bodoče očitke, ampak to bi naj ne bla ovira, vsaj pri možgansko razčiščenih osebkih ne). Se pravi, da smo v bistvu v službi vsak dan skupaj. Ok med mano in "mojim" ni problema, problem je nastal v unem.

Pričel naju je veselo drkat. Mene je drkal za vsako malenkost (vse kar sem naredla sem naredla narobe), "mojega" pa je pričel drkat z kakimi glupimi izjavami (da bi ga kao v slabo luč spravil pred mano).

Skratka, model, ki se je spravo na naju, je star 29 let! In ravno zaradi tega me njegov odnos čudi! "Mojega" napada z izjavami, kot so: Kakšen kolega si, da si mi pičko (kar nikoli nisem in ne bom bla!) spelal! Ziher si mene v drek tišo, da si njo dobil! ....

Pred kratkim sem z tem oslom imela pogovor (spet). In sem mislila, da sem razčistila z njim. Ampak takoj, ko sva pogovor končala, sem dobila sms, če grema jebat. Seveda je bil moj odgovor ne (in tudi bo ostal ne). "Moj" tudi ve, kake smse mi ta pošilja in tudi dobro ve, da mu gre v nos, ker me uni ni dobi . Prav tako je "moj" toliko fer, da mi zmeraj pove, kaj uni govori okoli (in jaz njemu).
Npr. enkrat mi je poslal sms, če se greva porivat (po domače). In sem mu napisala nazaj, da ne, ter da mi naj da mir, ker se mi ne da zaradi njega z "mojim" kregat. In mi je napisal nazaj, češ, greva jebat, potem bo ... (od "mojega" vzdevek) mel vsaj razlog, da ga pizdi :roll: !

V svoji ranjenosti in užaljenosti (al karkoli bi naj bilo to) poskuša sramotiti naju dva pred ostalimi. K sreči večina ve, kakšen je in mu ne nasedajo (kontra mu pa tut nuben ne upa sikat, ker ima višjo funkcijo od nas). Norce se dela tako iz njega, kot tudi iz mene. Širi raznorazne laži, da bi se midva sprla in takoj ko zaneti ogenj (če ga oz. ko misli, da ga je), postane celi sladek do mene in prijazen do njega.

Z "mojim" sicer sva se zmenila, da se na njegove izpade ne bova ozirala, ampak vedno ti ni vseeno, ko npr. iz "mojega" naredi pred mano totalnega bedaka (ok, jaz vem, da to ni, ampak on uživa v tem, ko ga prikazuje v taki luči). "Moj" tudi ve, da bom vedno na njegovi strani in da sem pripravljena (seveda, v kolikor bi zadeva med nama furala še naprej) menjat tudi šiht (halo, ni problema najt drugega šihta, sploh pa v mojem poklicu ne).
Midva sicer te nesporazume zaradi unega kar uspešno rešujema (ja, sva se že sprla zaradi njega, ugotovila pa tudi, da laže samo in samo on).

Zanima me, koliko imate kaj ve izkušnje z takšnimi in podobnimi izpadi? Zakaj tipi enostavno ne morejo požret in it naprej, če ne dosežejo nečesa? Če se že tako širokoustijo, kaki frajerji so, kako pa potem ne morejo ene preproste besede NE pozabit? Kaj dokazujejo na tak način? Idiotizem? Ali so taki tipi le primerki egoističnih, hinavskih in poženščenih moških?

P.s. Moj je v narekovajih, ker nikoli ne moreš rčt, da je nekdo samo tvoj
;D (plus... ne da se mi popravljat).
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 12. Jun. 2008 20:49

O ja..mi je znano.

Sicer ni šlo v take ekstreme ampak sem bila pa proglašena za lezbijko, ker z enim nisem hotela bit pa za prasico in še en kup "lepih" vzdevkov. Dobivala sm tud smse s tako vsebino in res ni prijetno.

Vse skupaj sem ignorirala in potem je bil sčasoma mir. Pa vsega skup ne razumem glih..ampak ok očitno obstajajo tud taki debili. :roll:
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 12. Jun. 2008 20:56

hehe...ja no...moja prva ljubezen iz šestih let nazaj (s katerim nisem imela nič), še zdaj vzvišeno gleda na vse moje tipe po njem. Oz. vsakič ko ga srečam in da imam fanta s sabo, gleda na njega kot, da je totalen idiot in da nima pojma o pojmu, ter da je ON najpametnejši na svetu. Kaj čmo, tipi so pač tipi :roll:
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 12. Jun. 2008 21:39

Mah...model je zakompleksan v glavo in še kam drugam!
Pač držita ga na distanci ti bodi pač uradno prijazna z njim in to je to...saj če ima nekdo 29 let še ne pomeni da je zrel v buči tam zgoraj.
To je egoist ki mu egotrip in vse ostale navlake ki jih nosi s seboj motijo zdrav um.
Vidva furajta svojo sceno tisti b pa itak sral vama po glavi kolikor bo le mogel....dobro da sta vsaj toliko inteligentna da vesta kakšne igrice igra in kaj skuša narediti.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 12. Jun. 2008 21:47

Oh, been there.

In učer ob enih zutri je spet pripisku msg. Osamljen, osladn, s povabilom na kofe, bicikl, ... Seveda sm že n-tič rekla, nej me pusti na mir, enkrat za zmer, kr mi je naredu dve let nazaj dost sranja in ga nočem videt, nikol.

In spet se je končal z "itak nisi pou kurca vredna" in tko naprej ...

Ne, eni ne prebolijo nikol.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 12. Jun. 2008 23:20

Meni se zdi, da mu ne bi smela pokazat, da vaju s tem jezi. Ko si mu napisala, da se zarad njega noces kregat s svojim, si mu dala s tem vedeti, da vpliva nate in na vajino zvezo in je njegov cilj s tem vsaj delno dosezen.

Na vajinem mestu bi si ob njegovi prisotnosti se bolj izkazovala pozornost, na zaljivke ne bi odgovarjala ali pa bi mu zabrusila kaj v stilu (ko omeni, da mu je speljal "picko"):"In tega te ni sram okrog razglasat?" SMS-e bi pa enostavno ignorirala. Ko bo videl, da vama ne pride do zivega in sta kot par samo se mocnejsa, ga bo prej ali slej minilo.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 13. Jun. 2008 6:04

Saj u bistvu ne rabim nasveta glede nastale situacije. Zadeva je bil le primer, ker se mi ni dalo iskat neke situacije iz globine mojega uma (niti se ne spomnim, da bi kakšen dec tak bedasto reagiral).
Če boma z "mojim" končala, kar mama (zankrat to ni še neke resno), pač jebat ga, bomo šli dalje.
Tak da se nočem dotikat svoje situacije, ker itak bo kak bo, me pa zanima, kakšne mate vi kaj izkušnje z takimi egocentrično nabitimi tipi.
U bistvu jaz nisem navajena, da nekomu ne moreš nič dopovedat, da se ne moreš z njim zmenit, da ne moreš bit odkrit ipd. Moji kolegi so druga sorta, pa so lihtak jebači, pa svije, pa prasci pa vse živo so že pluvale ženske za njih, sam... Še zmiri so bli pa pošteni prasci :D (ma takih scen ni delo nikoli nuben, vsaj jaz ne vem).
Preprosto se eni ne morejo sprijaznit, da je pač zviso (po domače).
Ampak, da je v takih situacijah potrebno reagirat tak ponižujoče (za osebo, ki to dela), da je treba delat take in onake scene, da je treba vse možne bogove obudit, ker se ti je zgodila taka krivica...
Enostavno, da ne morejo eni ljudje prebolet niti ne začetega ali končanega. A hkrati še vedno trdijo, da jih "boli k***c", "nisi edina, ki jo ma", kot je rekla Aloha "nisi pou kurca vredna",... A še vedno težijo in težijo in težijo.
Ne, da smo ženske zakompleksane... V teh situacijah tut jz ne štekam tipov :D
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 13. Jun. 2008 8:47

Na hitro & kratko:
Verjetno tu ni samo problem moškega ega. Tak ego lahko imamo vsi, le izraža se na različne načine ( tudi družbeno pogojeno).
Morda sam sebi ni dovolj vreden ( + še nekaj drugih »pridelanih« osebnostnih lastnosti), zato vedno rabi potrditve. Verjetno se počuti zelo nemočnega in šibkega, zato to poskuša prikriti ( mogoče še sam sebi) na egotrip način...ter še sam s sabo težko shaja.

Jaz bi ga razumela, kot si napisala že ti, kot ranjenega človeka ( kar pa ne opravičuje tega, kar počne). Mu je treba pomagat, da se bo bolje počutil.

:wink:
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 13. Jun. 2008 8:47

oh zanimiva situacija, js ponavadi se bolj udarim po egu dokler ne odneha :)
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 13. Jun. 2008 9:11

Jaz se s takim še nikoli nisem zapletla, niti pijačka pa nič. Mogoče imam dobro oko ali pa jih ni v moji bližini.
So pa to taki zakompleksani ljudje, pogosto s povsem nizko samopodobo, ki si za okolico zgradijo masko najbolj kul osebe, ki je nič ne prizadene in vse owna. Pač... čim dlje od takih, vsem itak ne moreš pomagati.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
_vampirk'ca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 322
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _vampirk'ca » 13. Jun. 2008 10:55

ko je mene moj bivši vidu z drugim mi je reku kakšnga čudnga tipa mam =) jz se tut 5% nism sekirala....pač tipi so taki da za dokaz samega sebe vse druge prkažejo v slabi luči...ženske pač rečemo d bi rade ble lepe ko neka igralka al pač kerakoli.. tipi pa pač imajo vse druge za grde neumne in nesposobne pa sebe naprej rinejo...predlagam ti d mu rečeš nj vaju ne daje narazen ker si se odločila.če pa res ni druge pa zamenjajta službo ker take govorice, tut neresnične lahko pripeljejo do nezaupanja ker enkrat boš zihr pomisla kaj pa če je povedu un resnico...enkrat si v dilemi, ziher....stran pjta od tega kretena in bodta srečna s "tvojim" ;)
Uporabniški avatar
DMN
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 6. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a DMN » 13. Jun. 2008 11:17

...
Zadnjič spremenil DMN, dne 10. Sep. 2008 7:47, skupaj popravljeno 1 krat.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 13. Jun. 2008 11:24

Jaz imam občutek, da moški za nobeno ceno nočejo priznati, da so izgubili "bitko"... :D
In če slučajno pride do tega, da smo me korak pred njimi, začnejo z raznimi kretenizmi (kot je npr utrujanje sodelavca itd), da tko sami sebi dokažejo da so boljši ... Ranjen ego pač;)

Moj podoben primer: z enim kolegom iz faksa sva začela pogosteje zahajat na pijače, hodit skup žurat, se dobro razumela, malo bluzila... NIKOLI nisva in ne bova bila skup, če prav je on predlagal da postaneva par. Ko sem ga od**** je on kao začel z eno žensko hodit, ampak še vedno me kliče, sprašuje kaj delam, se mi prlizuje in slini na vsakem koraku... Ko je zvedel da se dobivam z nekom drugim, je začel dodatno utrujat in razlagat okrog stvari ki naj bi se zgodile med nama... na srečo to ne pušča trjnih posledic :stupid:

In ja; najbrž hoče dokazat da je on edini pravi zame, in da ne bom srečna dokler ne bom z njim... OUJEEE :willnicht: :? :D
Uporabniški avatar
DMN
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 6. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a DMN » 13. Jun. 2008 11:26

...
Zadnjič spremenil DMN, dne 10. Sep. 2008 7:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*teyci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 7. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *teyci* » 15. Jun. 2008 18:16

hja, sama sem dobila enkrat nasvet oz nekaj takega...da ni rečeno, da če je moški star 30 ali 40 let, da je ta moški čustveno zrel, lahko je glede tega na nivoju najstnika.
nekateri ne prenesejo ignorancije, posebej pa to da nekaj niso dobili, kar so želeli čeprav bi nato tisto zavrgli.
navzven kažejo kako so močni kako jih boli k..., a v resnici pa se s tem bolj obremenjujejo kot ženske. in dvomim da je tale tip zaljubljen vate, ampak mu gre vnos, da te ni mogo z svojimi bednimi fintami dobit in izkoristit, ker kot vidim,mu itak gre samo za sex.
ignoriraj ga, pa še bolj z tvojim ko bo on zraven bodita osladna :D
vsak dan je nov dan, zato se prebudi nasmejan, in probleme daj nastran!!

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov