Izgubila bom status... kako naprej?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Karin2783
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 15. 8. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a Karin2783 » 24. Avg. 2021 9:02

Pozdravljeni,

letos mi zaradi osebnih težav izpiti enostavno niso šli in ker po vsej verjetnosti ne bom zbrala dovolj točk niti za ponavljanje, bom izgubila status. Prej sem naredila gimnazijo, zato moram študij dokončati (to si tudi zelo želim). Vseeno pa ne vem, kako naprej. Tudi finančno bo težko. Razmišljala sem takole:

- lahko se vpišem na enoletno izobraževanje za odrasle. To pa pomeni, da bom spet morala hoditi v šolo, na koncu me bo čakala poklicna matura in verjetno ne bo časa še za delo in pripravo na izpite na faksu.

- lahko pavziram, a bom morala plačati zavarovanje itd. Da bi dobila kakšno delo brez statusa kot gimnazijski maturant, je malo verjetno.

Ali ima kdo podobno izkušnjo in kakšno drugo idejo?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Avg. 2021 7:40

Se lahko pogojno vpises? Ce gre za dejanske tezave (zdravstvene, tezke socialne razmere itd) se da kaksna dokazila dobit. Ne vem, sem ze pozabila, kako gre, ampak poklici v referat. Drugace pa sluzbo iskat za to leto, zacnes tako, da se prijavis na zavod za zaposlovanje. Dobila je pa res verjetno ne bos...
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 25. Avg. 2021 9:55

Izobraževanje za odrasle niti ni slaba stvar, če te vsaj kaj zanima in lahko s tem dobiš nek poklic. Ni nekaj posebno težavno in običajno v popoldanskih oz.večernih urah. Odvisno koliko ti je na faksu ostalo, če je manj kot polovica izpitov, ni razloga, da ti ne bi šlo skupaj. Tisto je le srednješolska zadeva in ni težko.

Kot gimnazijski maturant lahko dobiš delo, glede na to,da si na faksu imaš gotovo že kakšne izkušnje z delom preko študentskega servisa. Lahko se opiraš nanje in iščeš v podobni smeri. Sicer pa kot gimn.maturant brez problema iščeš proizvodnjo, trgovino, lokale.

Trenutno vem, da se v teh treh panogah zelo išče kader, študentov ni,če so,so levi tako da...kdor želi delati lahko nekaj najde. Plače niso presežek vendar je nekaj, je vsaj prevoz, malica, plačan dopust...delovna doba.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Avg. 2021 10:19

Hm kaj pa vpis nekam samo za status, to se še da?
Ne vem kako je zdej s tem, samo pred leti se je dalo vpisat na kako višjo šolo, izobraževanje odraslih... samo za status.
Karin2783
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 15. 8. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a Karin2783 » 26. Avg. 2021 13:12

Hvala vam za odgovore. Bom poskusila narediti še kakšen izpit, mogoče pa uspe. Drugače bom pa verjetno šla raje na zavod oz. delat, ker izobraževanja za odrasle so večinoma plačljiva.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov