Kateri študij izbrati?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

meow33janja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 23. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a meow33janja » 23. Maj. 2014 19:48

Živjo!
Sem dijakinja 2. letnika in že precej razmišljam o vpisu na fakulteto, čeprau imam še dost časa..
Sem v veliki dilemi, saj me najbolj zanima medicina in biologija in procesi v človeku..vendar pa me muči to, da veliko ljudi oz. že vsak reče da je študij predolg in pretežak in da se moraš cele dneve samo učit. Sicer sem sama odličnjakinja v gimnaziji in mi po kakšnih 5 do 6 ur ni ravno problem presedeti za knjigo. Ali je tukaj kakšen posameznik ki študira oz. je končal medicino in zna res iz svojih izkušenj razložiti kako to vse zgleda (koliko učenja,kako je dejansko težko itd.)?
Sicer pa me zanimata tudi laboratorijska biomedicina ter farmacija, ampak menim da je lepše delat z ljudmi kot pa v laboratoriju...torej ja, zmedena sem totalno. :/
PS: a pri medicini je veliko ang. literature? Ali potem še 2x vec časa zapraviš za prevajanje strokovnih besed?

Se opravičujem za toliko vprašanj..ampak bi res rada dobila odgovor iz prve roke. Hvala :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Maj. 2014 21:31

o študiju medicine

in

o študiju farmacije.


če uporabiš iskalnik najdeš cel kup informacij o različnih študijih.
meow33janja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 23. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a meow33janja » 24. Maj. 2014 13:58

floribunda napisal/-a:o študiju medicine

in

o študiju farmacije.


če uporabiš iskalnik najdeš cel kup informacij o različnih študijih.




Hvala! Sem prebrala, me pa vseeno zanima, če bi lahko zraven hodila še na konservatorij za glasbo s petjem ali bi mi to vzelo preveč časa oz. poleg medicinskega študija sploh ne bi bilo možno?
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 25. Maj. 2014 2:13

Mislim, da je forumašica Mishela na medicini v Lj.. Jaz bi na tvojem mestu šel enostavno na nekaj predavanj različnih predmetov za 1. letnik, da dobiš realen vpogled v študij in kako poteka. Informativni dnevi so ena sama velika igra, vse zrežirano in zaigrano. Pa poskusi dobit informacije koga iz višjih letnikov, ti bo precej bolj realno povedal kakšen je študij, kot pa kak bruc. V ta namen lahko probaš poiskati kako FB skupino študentov medicine in tam vprašaš kar te zanima.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Maj. 2014 8:36

forum medicincev

najbolje, da se prijaviš in tu vprašaš

ali prebrskaš forum, da dobiš vpogled v situacijo.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 25. Maj. 2014 21:03

Ce se ne motim, je Mishela v MB-ju.

Kolkr pa poznam medicince v Lj - vsaj tisti, ki jim je mar za ocene - prostega casa nimajo ravno za razmetavat.. tko da bi bil konservatorij kr velik zalogaj. :) No, mogoce ti uspe, kaj pa vem. Pozanimaj se se kje drugje, ta forum najbrz res ni najbolj primerno mesto.
meow33janja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 23. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a meow33janja » 25. Maj. 2014 22:46

saarijarvi napisal/-a:Ce se ne motim, je Mishela v MB-ju.

Kolkr pa poznam medicince v Lj - vsaj tisti, ki jim je mar za ocene - prostega casa nimajo ravno za razmetavat.. tko da bi bil konservatorij kr velik zalogaj. :) No, mogoce ti uspe, kaj pa vem. Pozanimaj se se kje drugje, ta forum najbrz res ni najbolj primerno mesto.


Hvala za odgovore!
Sej v bistvu mam se ogromno casa za odlocitev,ampak pozneje nocem nicesar obzalovat. Sem se pa ze nekj pozanimala na medenem srcu od medicincev:)
Hvala se enkrat.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]