Kako uspešna je lahko taka obrt?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 27. Dec. 2013 19:37

Lepo pozdravljene punce. Že dolgo časa razmišljam o tem, da bi odprla s.p. - pasji frizer. Namreč sama imam tri pse, med tem sta dva takšna, ki potrebujeta vsak 4x letno frizerja. Za frizerja odštejem nekje povprečno 30, 35e. Ta frizerju, ki ga obiskujem zdaj vedno "jamra" v kakšni gužvi je in vedno kadar pridem k njemu je pred menoj nekdo in za menoj nekdo, včasih dela do 23h zvečer. Sama sem izjemno živalski tip človeka, ves moj svet se vrti okrog psov in mačk. Sem prostovoljka v azilu, pošiljam na kupe hrane v razna društva itd. itd. Sedaj pa me zanima kako uspešen si lahko v tem področju? Seveda z nekimi "normalnimi" cenami in predvsem me zanima KJE se naučiti dobrega striženja oz. striženja s strojčkom. Slišala sem za razne tečaje, ki pa te za 1 teden olupajo za dober 1.000€ pa še naučijo te bolj malo.
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 27. Dec. 2013 20:00

Nimam blage veze s striženjem psov ampak svetujem ti, da če se žeališ naučiti česarkoli, res česarkoli, pojdi na neplačano prakso v podjetje, ki se s tem ukvarja.

Ko sem si lastil Cliota, sem se enostavno oglasil na pooblaščenem servisu in so me sprejeli medse, tako da sem se sčasoma naučil kako se stvarem streže.

V tvojem primeru pač poguglaj par pasjih frizerjev in pojdi tja in jih vprašaj.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 28. Dec. 2013 13:56

Poskušala sem že in obiskala par bližnjih frizerjev, da bi me kaj naučili, pa nisem ravno daleč prišla - neka frizerka mi je odkrito rekla: "Učim te naj, kasneje mi boš pa konkurenca."
V nekem smislu ima prav, vendar če se nimaš kje učit tudi ne moreš uspet ane..
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 28. Dec. 2013 18:01

Lol, če ti take ven meče, pozabi na njo.. Sicer pa je vedno treba stopit v kontakt z lastnikom oz. nekom ki je 'in charge'. Navadne frizerke niso zastonj samo frizerke..

Sicer nevem od kod si, ampak v večjih mestih je najbrž kar nekaj frizerskih salonov za domače živali. Lahko pa tudi enostavno nabaviš en strojček in nekaj pripomočkov in se ponudiš sorodnikom, sosedom, da jim sfriziraš psa. :D
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 28. Dec. 2013 19:15

kaj a na youtube ni nobenih nasvetov?
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Dec. 2013 22:58

Ja no, tega pasjega frizeraja je tud kot listja in dračja (al trave al grmovja, ne vem kak točn se reče), tak da se pripravi, da do uspeha bo kar nekaj za pregurat. Večinoma pa so to ''one man band'' varijante, tako da, ko naletiš na osebo s škarjami v rokah in pesom na mizi, je to oseba ki je tudi glavna.

Kot sem že omenila, naš trg je s tem prenasičen (enako kot z veterinarji in pet-shopi), zato poglej najprej da si vsaj v takem predelu, da se ti to splača. Ne iskat samo salonov, dandanes že večina veterin nudi pasje friziranje (ali imajo zaposleno ali pa hodijo pogodbeno delat). Tako da so res praktično vsi kraji pokriti.

Da imaš pa gužvo, moraš bit pa poznan in dober. Verjemi, da ta ki ima cel dan gužvo, ni do tega prišel čez noč.

Tudi pri zaslužku pomisli: 22% od tistih 30€ gre državi, potem se iz tega pokrije material (šamponi, regeneratorji; amortizacija za opremo) in npr. najemnina (če jo imaš). Tako da tu ni lih 30€ čistega zaslužka. Plus tega, da niso vsi psički super kjut in se moraš včasih ubadat tud s takimi, da te kap....

Moja kolegica je imela pred časom idejo, da bi naredila mobilni frizeraj. Kombi, not opremo in bi se vozla naokoli. Men se ta ideja (v primeru da je finančno dosegljiva) ne zdi tako slaba, ker tako pokriješ segment ki je mogoče bolj oddaljen do frizerajev, ljudi ki ne vozijo/nimajo avta (bice pa to),.... Ampak v teh časih trenutno dokaj riskantna zadeva. V osnovi pa dobra ideja.

Poglej še malo za tečaje izven naših meja, ker ta kolegica vem da je govorila o približno isti vsoti za en mesec izobraževanja, pa ne vem točno kje, ampak ne v Sloveniji. Pa poleg klasičnega pasjega friziranja bi blo IMHO fajn tudi da se naučiš nege eksotov, npr. striženja krempeljcev morskih prašičkov, kuncev, striženja zob.... To so stvari, ki se jih lahko nauči vsak, samo jih večina ne zna in pol hodijo k veterinarju to delat.

Zdaj hm.... edino lahka probaš še, če ti čas in denar omogočata, it v kak sosednji kraj (ne preveč blizu) in povprašat, da bi se naučila strižit, da jim ne boš delovala kot konkurentka. Če rabiš seznam salonov v SLO in kontaktov pa javi, jih imam kar precej.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 28. Dec. 2013 23:28

Jaz vse to kar ste napisali vem. Vem, da je to riskantno, vendar imam grozno željo biti pasji frizer. Najemnine nebi imela velike, ker poznam in bi mi kolegica dala objekt za majhno najemnino.
Ideja da se učim na psih mojih prijateljev sploh ni slaba, jih imam kar nekaj takšnih. :) Hvala za izčrpne odgovore!
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Dec. 2013 23:51

Ja če pa vse veš po pa tak, ne vem ka še češ.

Pa če je želja goreča, boš pa riskirala un gnar za tečaj. Sej se ti bo pa ja hit not povrnalo, če boš mela ful malo najemnino.... ane.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 29. Dec. 2013 12:04

Moja kolegica je pred kratkim odprla taksen salon. Prej je sla na izobrazevanje v tujino. Meni se to zdi nujno, ce se hoces it nekaj takega. Sploh glede na to, da imam moznost opazovati, kako taksen poklic izgleda. Jaz ti odsvetujem odpiranje salona brez potrebnega teoreticnega in prakticnega znanja (ce je to sploh mogoce), ker si bos prej ali slej na vrat nakopala tozbe. Oz. v najboljsem primeru prisla na zelo slab glas.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 29. Dec. 2013 17:43

Bi povprašala kam in koliko je dala za izobraževanje? Čeprav če gremo po salonih gledat koliko frizerjev ima takšno "izobrazbo", bi po moje bili razočarani. Frizerka, ki mi sedaj striže oba psa nima izobrazbe, učila se je sama pri drugih. Tudi prejšnja frizerka ni imela izobrazbe.
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 29. Dec. 2013 18:05

Ko Jo vidim, jo vprasam in ti povem. Sej po moje ni problema, dokler ne naletis na poseben primer oz. zelo zahtevno stranko.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 29. Dec. 2013 19:40

Lepo prosim ja, če mi sporočiš. Sicer se ukvarjam z vzrejo, izkušnje s psi in njihovim obnašanjem imam, vem kdaj je pes tako daleč da bi ugriznil itd. Sem par krat postrigla tudi svojega pudlja, pa ni tako slabo izpadlo (s strojčkom, nato oblikovanje s škarjami). Vem da je pudelj eden izmed težjih za striženje.
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Dec. 2013 22:44

Če boš potrebovala model, ti posodim svojega psa. Po njem ti bi bila vsaka druga stranka milina :D
Ne, dejansko sem bila letos pametna, da ga ne bom sama strigla in sem ga poleti peljala v en salon. Najprej mi je frizerka rekla, da je boljše, če je pes tam sam in odidem, da so manj živčni-sem ji vnaprej povedala o njegovih muhah s tujci. Ko sem prišla nazaj, je imel moker rep in zadnji tački, ker "ji ni pustil jih prijet". Toliko o tem :)
Moraš pa res imeti ful ful prakse, da se bodo vračali k tebi, če bodo ok rezultati.
Pa reklama!Ena frizerka je pri našem veterinarju pustila letake za striženje, na katerem je bil kupon za popust (mislim, da ni štela kopanja ali kako že) in se mi je zdela luštna gesta ob odprtju.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 30. Dec. 2013 2:01

Model res ne bi bil švoh haha. :D Tudi meni je moja frizerka vedno rekla, naj psa tam pustim, pa nikoli nisem. Ker je psička (pudelj) precej trmasta na striženju jo je nekaj krat grdo porezala, medtem ko me ni bilo od takrat sem zmeraj zraven. In tudi sama ne bi imela nič proti, če stranka zraven gleda. :)
Hja s prakso je pa tako. Prijateljem lahko postrižem pse, potem pa rabim spet kaj novega, kakšno drugo pasmo (npr. vodnji španjel,...) itd. Bi bilo fajn če bi psom v tem primeru dlaka rasla kar čez noč. Tako pa bom postrigla nato pa nekaj časa ne bom mogla. :P
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Candyka1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 21. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Candyka1 » 09. Feb. 2014 10:00

Živjo :))
tole ni nč v zvezi s pasjim frizerjem ;)

Ampak me pa neki zanima, če ma katera od vas mogoče izkušnje z izdelovanjem oz samo z nadzirnjem spletne strani, ki ima možnost tudi nakupa? Mogoče veste kakšni stroški so take strani? Kaj vse potrebujem? Koliko pride to približno na mesec?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore :)

Lp

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov