Pedagoška fakulteta Koper

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sassa.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 26. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sassa. » 26. Avg. 2011 19:16

Heej.. nism zasledila nikjer te teme, pa sm odprla novo. uglavnem, mene zanima če katera hod na pef koper, smer edukacijske vede? ful me zanimajo mnenja te smeri, ker ni nikjer nč konkretnga za zvedt s strani študentov..
zanima me pa tut nasploh kako je študirat v kopru, kok se dogaja dol, ... nism iz okolice primorske in me ful vleče na morje, tko da bi bla tut splošnga vtisa od tm dol vesela..:)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 23. Jan. 2012 11:39

Bom kar tukaj pristavila svoje vprašanje. Hodi katera na razredni pouk ali predšolsko vzgojo na Pef v Koper? Žal pride zame v poštev samo še izredni študij, vendar ga v lanskem razpisu za razredni pouk nisem zasledila, je pa pri predšolski vzgoji. Študira katera predšolsko vzgojo tam in bi povedala kaj več o samem študiju? :)
Šmotkaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 19. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Šmotkaa » 23. Jan. 2012 17:21

Hejla. Tudi jaz razmišljam o študiju edukacijskih ved in bi bila vesela kakšnih informacij s prve roke :)
All you need is love :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 23. Jan. 2012 17:48

Nočem pametovati o izbiri študija ali dajati kateri koli program v nič, a me res zanima, kaj od znanja ti lahko da študij edukacijskih ved in predvsem, kje vam nudi možnost zaposlitve? Ne rabim odgovora, da ti itak noben faks ne garantira službe, zanima me konkretno, kje se diplomant te smeri lahko zaposli. Predmetnik je podoben vsaj trem programom na FF in ne vem, čemu bi rabili še en takšen nejasen profil na trgu delovne sile. :? Samo na glas razmišljam, nič drugega ...
Uporabniški avatar
Maybelline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 3. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maybelline » 24. Feb. 2012 19:00

Na edukacijskih vedah je tako... Študij ni preveč težek, imaš 5 izpitov na semester. Pri nekaterih se da naredit po kolokvijih, pa imaš med izpitnim obdobjem npr. samo še 4. Predmeti se pa razlikujejo po težavnosti, težji so npr. anatomija (tu pomaga dobro predznanje biologije, potem ni težav), zgodovina šolstva, sociologija edukacije...ampak vseeno da se naredit, ni nek bav bav. Eni predmeti so se mi pa zdeli full lahki...en ali dva dni učenja je blo zadosti (npr. kvalitativno raziskovanje, didaktika). Je pa res da je ta študij kar pester glede predmetov, saj ima vse od anatomije, didaktike, pa do managementa in prava.

Večina profesorjev je prijaznih, vse se da zmenit, z študenti imajo dober odnos. En mi ni bil preveč všeč, ampak nima vsako leto isti profesor istega predmeta, tako da lahko vi dobite kakšnega boljšega.

Zdej glede zaposlitve. Edukacijske vede dodiplomski traja 3 leta in nam so jasno poudarili, da po teh treh letih nisi neki ful zaposljiv. To je pač ena pomanjkljivost bolonjskega sistema. Priporočljivo je nadaljevanje študija na podiplomski ravni. Na izbiro je Inkluzivna pedagogika (delaš z osebami s posebnimi potrebami v rednih šolah ali pa kakšnih zavodih, centrih...), Zgodnje učenje in Izobraževanje odraslih in razvoj kariere. Pripravlja pa se še magisterij za Razredi pouk.

Glede življenja v Kopru. Podnebje imamo ful v redu. Zdej na primer je tak lep sonček, skoraj poletje :D Snega večinoma pozimi sploh ni. Za žurat je poskrbljeno ;) Zdej odvisno tudi kaj poslušaš, ampak se najde kaj za vse okuse. Veliko je raznih live koncertov (Big foot mama, Tony Cetinski, Neda Ukraden, Zaklonišče prepeva...), imaš pa tudi Planet Tuš , Bellavita bar, El Pirata za techno (to vse KP), Tivoli (Portorož). Če si rockerca: Pub 33, Figa Rock Bar, Snack Bar... Poleti se dogaja ful, skoraj vsak teden šagra (pač fešte po različnih vaseh-Mambo Kings, Kingstoni pa taki bendi) in seveda Tuš in podobni diskači z raznimi partyji.

Če te še kej zanima vprašaj ;)
NataK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 17. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a NataK » 17. Okt. 2015 9:11

Hej!

Mene pa zanima ali kdo pozna koga, ki je študiral na Pedagoški fakulteti v Kopru Razredni pouk (2. stopnja).

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron