Študij: Komunikologija (FDV)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

alien
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 30. 12. 2004
Kraj: če bi vedla, bi povedla

Neprebrana objavaNapisal/-a alien » 07. Jul. 2005 19:42

rada bi nekaj informacij glede študija komunikologije.
moja želja je bila študirat vizualne komunikacije-grafično oblikovanje, a sem si zaradi zelo omejenega upisa premislila. zanima me katera od smeri komunikologije se bolj približa oglasom in temu oblikovanju, ker se mi zdi, da so vizualne in komunikologija nakak povezane med sabo.
zelo bom vesela vsakega odgovora, ker mi boste zelo pomagali pri moji odločitvi. :flower:
° the passion to ride
Uporabniški avatar
Pepuzlin
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 226
Na forumu od: 9. 4. 2005
Kraj: Malmö-Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Pepuzlin » 07. Jul. 2005 19:44

js bi to tut full rad študiru! sam je baje zajeban gor pridet! :P
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 07. Jul. 2005 20:17

V MB na FERI-ju imaš medijske komunikacije, v tretjem letniku je ena izmed smeri tudi grafično oblikovanje al nekaj takega. Pa mislim ni neke hude omejitve...
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 07. Jul. 2005 20:25

Tukaj imaš več informacij: http://www.mkinfo.uni-mb.si/

Omejitev je bla pa lani 74 pik. To je če se prav spomnim slaba 4 na maturi... Če se malo potrudiš, pa če imaš res veliko željo ne bi smelo bit problema.
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 07. Jul. 2005 21:50

ma ne da se komu še da študirat tole prdenje v veter ...
ja veliko točk rabš, študij ni neki težk, pol pa maš diplomo, tko kt vsi ostali, in si z njo lahko sam rit oberišeš (tko kot vsi ostali) ... dej udar po miz, pa si reč, da nauš še ena ženska, ki se je usrala tapravih faxou in se vpiš na veterino al pa farmacijo ...
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 07. Jul. 2005 22:53

Študij komunikologije...hmmm. NE sploh??? Jz tud to študiram, pa ni ne vem kok hudo, navdušu me ni, potem pa še izjava profesorice (ki ima vsa mogoča poimenovanja od dr. do kajjzvemčesa), ki ima počez prakso: "Ja sej mi nismo tuki, da bi bili uporabni." (moja sošolka ji je namreč potožila, da se učimo zgolj teorijo in premalo prakse) HALOOO??? Za bruhat, res. Jz ne vem kaj bom počela s to diplomo.
In bejbika: P A hočeš rečt, da jz nism taprava baba? :zunge: :D
Amm, ej Sophia83, a si ti mogoče sedela v prvi vrsti pri zadnjem kolokviju JM?
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 08. Jul. 2005 7:05

zdaj sm sla na net pogledat...od vpisanih 92 sprejmejo 40 :) no mogoce mam jaz pomesane pojme kaj je mal pa veliko...ampak men se to zdi dosti prevec ce jih je wec ko 1x tolko :) http://vpis.uni-mb.si/
Uporabniški avatar
fiona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 245
Na forumu od: 6. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a fiona » 11. Jul. 2005 13:55

No komunikologi...a lahko en koncno pove nekaj pametnega in mi predlaga eno dobro, zanimivo knjigo iz te stroke?
Imamo par uric na faksu in je treba za izpit knjigo s tega podrocja prebrat in pol zagovarjat. Nic tezkega....
Ampak debelih mega bukev mi ni za brat. Je mogoce kaj iz PR, stiki z javnostjo, stiki z mediji?

Ali sem zgresila in slednje ne spada pod komunikoligijo...aja, mi imamo se bolj nobel....managerska komunikologija....hihi
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 11. Jul. 2005 18:20

A ma izredni studij komunikologija?
Meni je namrec dolgcas, pa bi vpisala se en fax. Drugi mozni bi bil pravo.

Naj mi nekdo pliz na hitro razlozi smeri.

Tenkju.
Meow
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 23. Jul. 2005 19:03

se je kera tuki gor letos upisala na komunikologijo al pa ve kojšna je bla omejitev??
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 31. Jul. 2005 17:33

js sem tud bodoča brucka na komunikologiji-tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi, pa vas prosm, če mi lahko kdo pove keri izbirni predmeti so po vašem mnenju (glede profesorjev pa težavnosti) najbol kul? ker letos mamo že v prvem letniku 5 izbirnih predmetov: moderna zgod., soc.in politična psihologija, temelji eu, temelji fi, temelji prava, zgod. novinarstva in medijev, retorika, mednarodni odnosi, teorija organizacij. pa pojma nimam kaj nej izberem.
ful bi bla vesela, če bi mi kdo lahko mal več povedu o tem!fajn se mejte :razz:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 31. Jul. 2005 18:10

Miheljaka vzem (psih.) k je cheap, pa temelje EU ti zna prou pridt, ostalo pa ne poznam. Sam pod nobeno možnost ne vzemi TO ker je najbolj bedno kar se loh učiš, predelat morš v pol leta 2000 strani, ne morš se iz povzetkov kej dost učit (ker jih ni), skripta je večinoma v angleščini pa ma 600 strani, pa še dve skripte v anglescini je treba za vaje predelat. Ženska je pa sama seb dolgočasna pa še ne zna lih slovensk ampak hoce bit američanka-skratka nočna mora.
Tko nekak...
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 31. Jul. 2005 19:23

A je na FDV-ju sploh kaksna smer, ki bi jo lahko resnicno pohvalili?
No, moja bivsa kolegica s faksa, se je iz nasega faksa potem prepisala na politologijo ( ne vem tocno, katera smer). Na pravu je naredila v dveh letih 2 izpita ( statistiko in pravoznanstvo), ko je prisla na FDV, je naredila vse izpite v prvo :gruebel: :nixweiss: Ne more bit samo fora v tem, da se je "skupaj spravila", ker poznam njene ucne navade zelo dobro.

Po mojem mnenju so to neki studiji, ki so precej lahki, hitro prides do diplome in potem kaj? To je problem. Meni bi bilo tudi lustno studirat kaj lazjega, program mednarodnih odnosov me je zelo mikal, ampak potem sem koncala tu, kjer sem. Malo vec dela, ampak vseen neka konkretna diploma. Ne vem no...

Hude so tele razlike med faksi.
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 31. Jul. 2005 21:37

lorelaj napisal/-a:js sem tud bodoča brucka na komunikologiji-tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi, pa vas prosm, če mi lahko kdo pove keri izbirni predmeti so po vašem mnenju (glede profesorjev pa težavnosti) najbol kul? ker letos mamo že v prvem letniku 5 izbirnih predmetov: moderna zgod., soc.in politična psihologija, temelji eu, temelji fi, temelji prava, zgod. novinarstva in medijev, retorika, mednarodni odnosi, teorija organizacij. pa pojma nimam kaj nej izberem.
ful bi bla vesela, če bi mi kdo lahko mal več povedu o tem!fajn se mejte :razz:


No, še moja pomoč:
-psihologija je kul, Miheljak čist not pade, ko predava, izpit je lahek!
-zgod. novinarstva je bl tko dolgčas za poslušat, ampak z rednim delom se da dobit odlična ocena!
-retorika je živ dolgčas - ampak glej tako:nikoli te ni na predavanjih, dobiš si zapiske in dobiš hudo oceno
-ODSVETUJEM mednarodne odnose!! jest sm jih mela letos in živa groza: kot prvo me politika ne zanima, vaje so ble ob nemogočih urah, vsak teden morš brat politične špehe v angleščini, obvezna prisotnost, težek izpit!

za ostale pa ne vem, jih nism mela
Peek-a-boo!
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 02. Dec. 2005 19:39

no fajn.. vsaj neki.. ker sm na začetku dobila ful slabih odzivov od ljudi k sm jim omenla d bi šla komunikologijo študirt :)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov