Fizioterapija - Evropsko središče Mb

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

innie x3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 9. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a innie x3 » 13. Avg. 2010 13:52

Pozdravljeni,
že drugo leto je možno fizioterapijo študirati tudi izredno, vendar je to v Murski Soboti (spada pa pod Evropsko središče Mb). To pride v poštev za vse tiste, ki imajo močno željo it študirat fizioterapijo, vendar v Lj niso bili zaradi visoke omejitve sprejeti.
Zanima me, če je kdo tu takšen, ki bo letos šel ali pa se je lani vpisal na ta študij v Murski Soboti? Potem bi bila zelo vesela, če bi podal kakšen komentar :)
Drugače pa še nekaj.. zanima me, če se lahko ta študij fizioterapije v Murski enako vrednoti kot študij v Lj? Sploh predvsem potem kasneje, ko končaš ta fax.. so možnosti zaposlitve manjše kot pa če bi dokončal v Lj? Okoli tega mislim da imajo vseeno nekateri pomisleke, saj je to v Murski soboti še vse bolj na novo, v Lj pa je priznanost in kakovost študija vsaj po mojem mnenju dosti boljša. Čakam na vaša mnenja, komentarje, ki so seveda dobrodošli. Sploh če ima kdo kakšno podobno izkušnjo oz. ve za kakšen tak primer.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 13. Avg. 2010 14:19

Stvari, ki so lazje in/ali lazje dostopne so vedno vredne manj, kot stvari , ki so tezje. Osnovni zakon realnosti.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 11. Avg. 2012 18:31

Dokler se študijski program, ki je (do pred nekaj leti oz. do ustanovitve tega "manjvrednega" faksa) bil samo v enem kraju v celi državi, preseli še v drug konec, a v okviru druge institucije, ter je po tem profilu precejšnje oz. bo vedno večje povpraševanje, dam :top: za tako potezo. Nasprotno pa ni potrebe po dodatnih ekonomskih ter družboslovnih (humanističnih/bilokakih) faksih oz. smereh, ker je teh diplomantov že tako preveč in te šole ne prispevajo nič koristnega na trgu dela - oz. tisti, ki se potem odločajo za te fakse. :wink:

Besides, če nekateri kaj bolj date na fakulteto pod okriljem Univerz - v Murski Soboti ni potrebe po Univerzi, saj gre za premajhen kraj za kaj takega. Iz tega sledi logičen zaključek, da zato tukaj nastopi kakšna druga institucija, ki poskrbi za študente tudi v tem koncu.

+ tega so po zadnjih informacijah v postopku pridobivanja koncesije, kar pomeni, da bo v bližnji prihodnosti, lahko že zelo kmalu, ta študij redni kot v Lj, kar pomeni, da tudi plačljiv ne bo, s tem pa bo tudi nastopila omejitev.
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 15. Mar. 2013 14:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Niala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Niala » 11. Avg. 2012 18:45

Moja sestrična študira na fiz. in ji gre kar fajn, je pa rekla, da sta fizika in biokemija malce zahtevnejši, kar je pa spet stvar presoje, morda tudi učnih navad ali (ne)zanimivosti predmeta posamezniku. Da pa bi si lahko privoščili manj kvaliteten študij kot v Lj pa dvomim, saj biti fizioterapevt ni kar tako - prideš in si fizioterapevt. Če program ne pripravi študentov dovolj dobro na delo po faksu, lahko nekomu z resnimi poškodbami ali boleznijo vse skupaj otežijo namesto da bi mu olajšali ali težave celo dokončno odpravili. :? Aja, maš pa tudi klinične vaje in seminarje, tako da tudi izredni študij ni (časovno) tako na izi kot izredni študiji drugod.
Uporabniški avatar
Tammii*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 24. 2. 2009
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammii* » 10. Sep. 2012 22:34

Ojla!

Da mal pokukam če je kdo tukaj? :D
Mene zanima ali je kdo, ki se je letos vpisal v ta program ali pa je že vpisan?
Jst namreč grem letos v 1.letnik.

LP
Uporabniški avatar
*Lorela*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 19. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lorela* » 11. Sep. 2012 15:24

Jaz grem letos tudi v 1. letnik (v MS). Ti greš v MS ali MB?
Uporabniški avatar
Tammii*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 24. 2. 2009
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammii* » 11. Sep. 2012 17:11

V MS grem ja :D
blazx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 16. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a blazx » 16. Okt. 2014 15:16

Pozdravljeni!
Jaz pa bi rabil malo vaše pomoči in sicer gre za študij fizioterapije na ESM. :)
Končal sem srednjo zdravstveno in kozmetično šolo v Mariboru,sicer se še odločam med FZV(zdravstvena nega)in fizioterapija na ESM(se bolj nagibam temu sicer..)
Me pa zanima sledeče,glede predmetnika sem že seznanjen,sem ga pogledal...Nevem pa kako je s težavnostjo naravoslovnih predmetov(fizika,biomehanika,biokemija),kajti to mi sploh ne gre..sem totalna nula pri temu.Teorija se gre,ampak računanja..katastrofa!
Ima kdo kaj informacij glede tega,predvsem prosim študente,ki pa ta program že študirajo:)
Najlepša hvala za odgovore!
Lp!
ninatojnko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 11. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a ninatojnko » 11. Jan. 2015 12:07

Zdravo :)

Mene tudi zelo, zelo zanima fizioterapija in mam ful željo študirat ampak že zaj vem, da na rednega nebom mogla prid, zaradi omejitev. Na izrednega bi pa bi šlo tak da me zanima MS.

Veliko sem se menla okoli, pa majo zelo negativno mnenje o tem faxu v MS pa ne vem če je res. Da ni kvaltetn študij, da ne pridobiš znanja... prosim pomagajte :(

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov