Tečaj: Maser

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Marjeta0
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Marjeta0 » 26. Jun. 2010 19:51

Pozdravljeni.

potrebujem vašo pomoč oz. če kaj weste o tem.. =)
Končala sem z 4-letno šolo za ekonomskega tehnika,nakar se nisem vpisala naprej in si iskala zaposlitev. Ker pa jo po 1 letu še vedno nisem našla in sem na zavodu za zaposlovanje,sem se sedaj odločila da bi se prijavila/vpisala na tečaj maserja. Sedaj pa me zanima kako to poteka? Če bi se lahko vpisala s takšno izobrazbo in kaj vse moram storiti? Bi si po tem končanem tečaju pridobila certifikat da bi se potem lahko zaposlila kot maserka? In še to me zanima kako je s temi tečaji, ker so na različnih krajih z manj urami, je to podobno ali kako je s tem ?

Hvala za vaše odgovore že v naprej. :)
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 26. Jun. 2010 23:39

Najprej narediš tečaj masaže pri katerem od podjetij, ki imajo to uradno registrirano. Tečaj obsega približno 80% prakse, ostalo je teorija. Koliko ur, je različnood izvajalca do izvajalca. In od tebe, koliko se želiš naučiti. En tečaj ne prinese ravno veliko znanja, samo osnove.
Potem narediš še par izpitov na zdravstveni šoli, vse je teorija. Nakar se lahko prijaviš na NPK, in če to uspešno opraviš, imaš priznan poklic maserke. Vpiše se tudi v delovno knjižico.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 08. Dec. 2013 20:24

Vedno bolj se poigravam z mislijo, da bi opravila tečaj za maserko, me pa zanima kam naj se obrnem. Rada bi opravila tečaj oz. program, po katerem bom imela tudi nek papir, ki bo enako vreden tudi v tujini. Zaenkrat sem izbrskala NPK maser na ZAI (Zavod za inovativnost), tečaj masaže v hotelu Arena v Mariboru in Šolo za maserje ter terapevte Higeja. Kam se mi bolj splača iti po znanje in prakso? V cenah je precejšnja razlika, me pa zanima predvsem kvaliteta znanja in praktičnega usposabljanja, zlasti za popolne začetnike brez predhodne zdravstvene izobrazbe.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov