Študij: Socialna pedagogika

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Devilish
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 7. 10. 2007
Kraj: In the back of your mind:P

Neprebrana objavaNapisal/-a Devilish » 03. Avg. 2009 14:17

Lep pozdrav!
Na forumu sem iskala kakšno temo o socialni pedagogiki na Pedagoški fakulteti v Lj, ampak nisem nič našla.. Letos sem se na to smer vpisala in me zanima, če je še katera na tej smeri, oz. gre sem. Lahko pišete tud na zs, uživajte :wink:
karmy386
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy386 » 19. Jan. 2010 15:04

čaučau. :) aam. kokr razumem si ti letos že upisana tle, an? (: dej mi mau povej kk ti gre pa če so bli potrebni kšni sprejemni izpiti. ker mene tud zanima ta smer in razmišlam če bi se upisala tle. (: aja na kero sredno si ti hodila drugač? huala že unaprej. havefun. ^^
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 12. Feb. 2010 23:23

Mene pa zanima, če katera študira socialno pedagogiko, namreč moja sestrična se zanima za ta študij pa me je prosila če se lahko malo pozanimam, pa se mi je zdelo tukaj še najbolje vprašati.
Torej, kakšen je študij? Zanimiv, težek? Uglavnem, vaše izkušnje :)
Drugače pa sestrična sedaj končuje srednjo vzgojiteljsko šolo in bo po mojem ta študij kar primeren za njo?
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 13. Feb. 2010 11:23

nanamiša napisal/-a:Torej, kakšen je študij? Zanimiv, težek?
Mene bi na njenem mestu bolj zanimalo kaj točno je socialna pedagogika in kakšne vrste delo opravlja diplomirani socialni pedagog. Napačne predstave o tem kaj poklic je povzročijo največ osipa na določenih faksih.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Feb. 2010 12:15

Ve kaj je socialna pedagogika in s čim se ukvarja socialni pedagog :wink: Torej, si lahko brez skrbi in ne potrebuješ filozofirati o čist tretjih stvareh, ker sem jasno napisala kaj jo zanima.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2010 12:21

Zanimivost študija je relativna. Kakšna je njegova tematika, verjetno sestrična ve, se pa mora zavedat, da jo bodo doletele tudi take tegobe, kot sta statistika in metodologija. To je na vseh družboslovnih faksih, potem je pa en folk malo neprijetno presenečen. Po pripovedovanjih (in opazovanju tistih kolegic, ki to študirajo) se mi sicer ne zdi ravno zahteven faks.

Zaposlitvene možnosti so pa hudo slabe.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Feb. 2010 12:52

No očitno je metodologija in statistika res nekaj težkega, ker sem zasledla že po drugih straneh :)
Glede zaposlitve pa sem slišala ravno obratno. Je kar veliko možnosti kjer se socialni pedagog lahko zaposli :gruebel:
Drgače hvala za odg. :)
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Feb. 2010 13:10

nanamiša napisal/-a:Glede zaposlitve pa sem slišala ravno obratno. Je kar veliko možnosti kjer se socialni pedagog lahko zaposli :gruebel:


To itak povsod rečejo, potem se po končanem faksu pa realno stanje pokaže :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Feb. 2010 13:19

Normalno. Ampak če gledaš se lahko kot socialni pedagog zaposliš marsikje. Potem je pa tko al tko odvisno koliko sreče imaš. Nevem kolikor sm zdej brala se mi zdi super študij ( jaz bi tudi delala na tem področju :( ).
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2010 13:27

Ja, saj možnosti je veliko, samo delovnih mest je malo. Na povprečni osnovni šoli potrebuješ recimo štiri učiteljice matematike, po drugi strani je pa ena socialna pedagoginja čez glavo dovolj.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Feb. 2010 13:37

+ prevzgojni domovi, vrtci, zapori, azili, domovi za ostarele, podjetja, z brezdomci, romi....

A ni nobenega tukaj ki bi študeral to smer?
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2010 13:41

Ja, in če greš na informativca na psihologijo, socialno delo, andragogiko, pedagogiko, sociologijo, teologijo,... ti bodo našteli praktično iste poklice.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 13. Feb. 2010 14:37

ampak vsaka smer je čisto drugačna torej boš povsod opravljal drugačno delo. ali pač... :gruebel:


sicer pa sploh ni važno oz. mene ne zanima to koliko možnosti imaš za zaposlitev kaj boš delav s to izobrazbo, ker sem vprašala nekaj čisto drugega.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 14. Feb. 2010 19:31

joj ste pametni pa noben ne študira tega :D

študij je ful fajn, meni je veliko dal. predvsem širši pogled na vse vrste socialnih problemov. izpite se da vse narest, profesorji so ful prilagodljivi in ustrežljivi. statistika in metodika ni noben bav bav. veliko je pisanja seminarskih nalog, refleksij, poročil, branja literature, ampak če te tematika zanima, ni noben problem. slaba stran študija je ta, da se, vsaj meni osebno, zdi, da nam pogosto prodajajo meglo... ki je v praksi čisto kontra... potrebno je pač biti kritičen do vsega kar ti profesorji podajajo, tko kot na ostalih faksih... ful se splača spraševat, diskutirat, odpirat probleme... to vsekakor ni študij za nekoga, ki bi samo sedel in poslušal. veliko je vaj na faksu in pa predvsem praktičnega dela, v prvem letniku manj, potem pa kar dosti. v tretjem in četrtem letniku je potrebno opraviti en mesec prakse.

sprejemnih izpitov ni, včasih so bili. sedaj je prvo leto bolonjskega študija, o katerem ne vem dosti, tako da ne bom govorila.

možnosti zaposlitve so različne, tko kot je že ena napisala. seveda ni ravno eden od najbolj iskanih poklicev, ampak če si aktiven, vztrajen, iznajdljiv in predvsem predan temu, kar delaš, se vse da. priporočljivo je čimveč prostovoljno delat, saj tako spoznaš različne institucije, društva in že preko študija natkeš kakšne vezi, ki kasneje ful pomagajo pri zaposlitvi.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 14. Feb. 2010 20:52

No lepo je slišat mnenje nekoga, ki to smer študira :) Hvala!
Mislim, da bo to zelo pripomoglo k odločitvi sestrične, saj vem kako je, ko se moraš odločiti za tako pomembno stvar in ti vsako mnenje od nekoga, ki se že ukvarja s tem, zelo prav pride. Kolikor vem jo zelo zanimajo te stvari, tako da verjamem da se bo v tej smeri super znašla.
Kar se pa tiče poklica...je logično da na vsakem področju kar težko najdeš zaposlitev. Ampak če si iznajdljiv, delaš na tem ali imaš vsaj malo sreče te ne potrebuje biti česa strah. Sploh pa se je brez veze že pred študijem obremenjevat s tem ali boš dobil zaposlitev ali ne ker takrat je glavno da z veseljem delaš faks.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov