Ali se čutite perspektivne?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
virginiaNOmore
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a virginiaNOmore » 08. Maj. 2009 21:34

Trenutno so zelo neperspektivni časi za mlade. Žal. Vendar tudi takšni časi enkrat minejo in takrat bo čas za nas da se pokažemo svetu. Zanima me kje bi rade delale, v čem ste dobre, se čutite sposobne za kakšno bolj odgovorno delo, kakšne so vaše karierne sanje?
Ko boš prišla na Bled, boš moja punčka spet. Za naju ves bo svet kot češnjev cvet.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 09. Maj. 2009 10:14

Js se ne bojim teh neperspektivnih časov za mlade. Verjetno bi bilo drugače, če bi si izbrala študij, za katerega bi bilo težje dobiti delo. Čeprav sem mnenja, da če si sposoben, priden, komunikativen, če si se pripravljen odreči kakšni stvari zavoljo dela, imaš dobre ideje in znaš le-te dobro prodajat, se vse da, pa če je še težje dobit delo na nekem področju. Sigurno pa pomaga, da poznaš čim več ljudi.

Js si želim delat v kakem laboratoriju v povezavi z mojim študijem. Rada bi bila člen v kaki raziskavi ipd.. Mislim, da bi bila dobra v tem, sam je pred mano še dolga pot, ker sm šele 1. letnik. Bomo vidl, kam me bo zaneslo.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 09. Maj. 2009 15:48

pravzaprav sploh ne razmišljam kaj veliko o tem.. mogoče bi res morala, ampak se mi zdi, da je moja poklicna pot dokaj perspektivna. sicer mi pa okolica vedno znova daje vedet, da se jaz za prihodnost v tem smislu ne rabim sekirat. mogoče imajo prav, ampak sem preveč črnogleda, da bi se prepustila pretiranemu optimizmu :)
pomoje bom v kakšnem zadnjem letniku faxa začela razmišljati o tem no..
drugač pa v bistvu še vedno sploh ne vem, kakšna bi bila moja sanjska kariera.. vidim neke obrise nečesa, kar bi počela, ampak nič točnega. upam samo, da se mi ne bo posvetilo ko bom končala ta fax in bo nekaj čist drugega, kot moja izobrazba :?
vem samo, da bi rada delala nekaj, kar bo pripomoglo h kakšnemu napredku, vseeno na katerem področju.. rada sem obkrožena z najrazličnejšimi ljudmi in delam razgibano delo. to je to kar vem. zaenkrat :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Maj. 2009 16:20

Mene nič kaj pretirano ne skrbi. Je sicer res, da nisem med najboljšimi študenti na svojem področju, sem pa nekje v zgornji polovici in to mi povsem zadošča, da sem dokaj mirna glede prihodnosti. Poleg tega se pa dovolj dobro poznam, da vem, da se bom znašla.

V bistvu je moj problem bolj to, da vem, da sem še kako sposobna, samo kakšne resne motivacije nimam, ker si ne želim enakega deloholičnega in stresnega življenja kot večina mojih sošolcev.
Zato se občasno počutim precej izgubljeno, ko jih gledam, kako se slinijo nad kariero Senice in Matoza, jaz pa ne čutim nobene posebne želje po 12-urnem delavniku in kroničnem čiru na želodcu :)
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 09. Maj. 2009 16:35

Sama zase vem, da sem sposobna opravljati delo, za katero študiram. S smerjo pedagogike (ki ni ravno najbolj perspektivna) se lahko zaposlim u organizacijah, ki pomagajo otrokom, dijakom, študentom, ki imajo probleme u šoli, doma... Mislim, da me vedno bolj vleče vpis na kasnejši vpis na doktorat Družinska terapija. In ker je danes vedno več problematičnih otrok, vedno več problemov u družini in ker danes skoraj usak na določenem področju potrebuje strokovno pomoč, menim, da dela ne bo težko dobiti. Se pa že zdaj (kot študentka 1. letnika) menim za delo prostovoljke za delo z mladimi s problemi v družini. To delo me izredno veseli, to ja zame nov izziv... Še bolj pa me veseli dejstvo, da si bom s tem širila krog poznanstev za nadaljnjo službo.

Kar se tiče pa smeri španščina, ki jo tudi študiram, pa menim, da ne bi smelo biti problemov.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Maj. 2009 16:46

Jaz mogoče nisem najbolj tekmovalna, zagnana in študiju predana oseba.. Tudi ni to smer, o kateri bi razmišljala noč in dan, in bi se s takšnimi stvarmi želela ukvarjati v prostem času. Imam pa stalno v mislih, da bom dokončala kar sem začela, in sploh ne dvomim v moje sposobnosti.

Vseeno pa sem temeljita, iznajdljiva, znam se prilagoditi... Mogoče me malo skrbi, da v iskanju službe ne bom dovolj prodorna, ker je tu veliko ljudi, ki imajo veliko več praktičnega znanja kot jaz, se bolj zanimajo za mojo stroko, in so že "od malega" v tem... Jaz sem pa novinka, ki se lahko ponaša s splošnimi znanji in teorijo (zaenkrat).

Menda je moj študij perspektiven, naši kadri pa med najbolj iskanimi..

Cilji? v roku bi rada končala faks, in se potem vpisala na podiplomski študij, in ostala na faksu kot mlada raziskovalka; kasneje asistentka... Trenutno pa sem 2.letnik.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 09. Maj. 2009 16:55

Jaz se niti najmanj ne bojim teh neperspektivnih časov. Vem, da me nekje čaka služba po končanem pripravništvu, samo poiskati jo bom morala. Sama od sebe k meni na dom ne bo prišla. Rada imam izzive, čeprav sem vedno (hja, slabost, ki jo moram nujno odpravit) malo ustrašim. Ko pa kmalu začnem žanjet uspehe, sem pa zelo vesela. Vsako nalogo in izziv pa izpeljem. Odgovornosti se ne bojim (že poklic jo zahteva od mene), rada sem vodja s sposobno ekipo, ki diha timsko (vsi za enega, eden za vse), sposobna sem izpeljat nek projekt, veselim se že minimalnih uspehov. Po poklicu sem delovna terapevtka in se nekako najbolj vidim zaposleno v domu upokojencev. Uživam v družbi starejših in se z njimi veselim vsakega koraka napredka. Hvaležni so ti pa itak za vsako malenkost (recimo, če grem iskat kapučino na avtomat). V prihodnosti, recimo čez 5 let, pa bi rada izvajala delovno terapijo na klientovemu domu. Največji izziv letošnjega leta pa mi bo, če dobim delo v domu upokojencev Topolšica (je še v fazi gradnje).
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 12. Maj. 2009 10:15

A ni malo 'smesno', da ima ta tema samo 6 odgovorov?
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 12. Maj. 2009 12:36

zakaj smešno? :D
Jersey
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 12. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Jersey » 12. Maj. 2009 13:44

Svaka čast punce!
Ste zelo samozavestne in ambiciozne. Super!
Ne morem pa rečt, da smo vse takšne... Mene zelo skrbi moja prihodnost. Mislim, da se v manjših krajih vidi kako v resnici prideš nekam, sploh če si ženska.. ne prideš nikamor! Razen če... no sej veste... na žalost je tako. Upam, mislim, da v večjih mestih ni tako. V manjših pa če ne poznaš ta pravega nimaš kaj praskat.
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 12. Maj. 2009 15:31

Jersey napisal/-a:Mislim, da se v manjših krajih vidi kako v resnici prideš nekam, sploh če si ženska.. ne prideš nikamor! Razen če... no sej veste... na žalost je tako. Upam, mislim, da v večjih mestih ni tako. V manjših pa če ne poznaš ta pravega nimaš kaj praskat.


sej menda poznamo prevozna sredstva.. zakaj iz manšiga emsta pol ne morš pridt v večje mesto?
Najlaži je bit pa prepričan v to, da je najbolj krivo to, da si "iz majhnega mesta"!
:roll:
Jersey
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 12. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Jersey » 12. Maj. 2009 20:20

:)
pač, nekdo se je pritoževal, če bo samo toliko na to temo, pa se mi je zdelo, da bi še jaz kakno kontra napisala.
Sorry za moje mnenje :wink:
Lep pozdravček!
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 12. Maj. 2009 20:37

^^ Mene tut čudi, da na to temo ni tolk odziva, medtem ko v nekatere odgovori kar dežujejo. Bi se blo fajn zamislt zakaj je temu tako. Jersey, tako kot je že ena napisala, se da prit iz manjšega v večji kraj. Sej tut js nism iz mesta, ampk iz ene navadne vasi in tko k sm se do zdej mogla vlačt u mesto skos, se bom tut kasneje. Je pa res, da so nekateri deli Slovenije manj razviti na splošno in imajo več ljudi brezposelnih, tko d s tega stališča bi se strinjala, da je nekje težje se kam prkopat, razen če greš na drug konc Slovenije. No, js sevede še zmer ostajam pozitivistka, tk k sm napisala zgorej. :)

P.s.: Jersey, zakaj bi se mogla opravičvat, vsak ima pravico do svojega mnenja in pogleda na stvari. ;)
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 13. Maj. 2009 10:03

trenutno mam rešen svoj "eksistencialni" problem, imam luštno delo in solidno plačico. se pa bolj vidim v delu z ljudmi oz. delu z otroki. mogoče sem malo sfalila svoj faks, ki sem ga sicer že končala in sem si študij in tudi delo za njim predstavljala malo drugače. a nič zato, sem se že preveč presekirala zaradi tega in jeseni grem na drug študij.
osebno se čutim "perspektivno", kot je naslov teme, sploh zato, ker sem se vedno znašla, vedno sem imela job in denar, po diplomi sem takoj začela delat in nisem bila od nikogar odvisna. v življenju me zanima milijon stvari, veliko sem hodila na poletne šole, tabore, vse živo delala, tudi kot prostovoljka, hodila sem na svašta tečaje, berem tud strokovno literaturo itd. treba je ves čas delat na sebi, to jst skoz govorim. že na faksu je treba pokazat zagnanost in ambicije. če ti študij dejansko leži in če ni največja napaka v tvojem življenju seveda :)
današnji časi res niso rožnati, ampak zase vem, da če si ne bi dobila v sloveniji službe, bi šla pa v tujino. nekaj bi že našla. sploh za mladega človeka po moje ne bi smel bit problem dobit službe, sploh če je pripravljen delat!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Maj. 2009 20:48

Ali se čutite perspektivne? Ne.
Premal ambiciozna..

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]