Vzdrževan ali nevzdrževan družinski član

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
duncy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a duncy » 01. Apr. 2009 16:43

Imam eno vprašanje, če ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem
Zadeva je takšna: izredno študiram, zavarovanje imam urejeno po mami,prijavljena sem še doma.. ampak živim v drugem kraju.. Zanima me naslednje: seveda se mi gre, da čimveč zaslužim preko študentskega servisa, vendar me starši ne smejo imet prijavljeno kot vzdrževano družinsko članico..zdj me pa zanima, kaj točno moram uredit, da se prijavim kot nevzdrževan družinski član..Ze vnaprej se vam zahvaljujem za odg....
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 01. Apr. 2009 17:14

To urejaš na upravni enoti. Ampak potem se moraš zavedat, da če starši slučajno prejemajo otroške doklade, teh ne dobijo več. Tudi pri plačilu dohodnine bodo morali plačat več, ker te ima eden od njiju prijavljeno kot vzdrževano osebo. Tako da se skupaj vsedite in preračunajte, koliko profitirate ali ste na zgubi, da ne boš prehitro ukrepala.
Fajn je tudi, če imate dvodružinsko hišo, da si prijaviš svoje gospodinjstvo. To pa se potem tebi šteje v olajšavo.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
duncy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a duncy » 01. Apr. 2009 17:38

To ze imam dogovorjeno in tk bm naredla..mene sam zanima kaj moram storiti(kaksne obrazce) ali karkol izpolnat..kako je potem z zavarovanjem, ki ga imam urejena preko mami?? kak v bistvu se odjavim, in postanem nevzdrzevan druzinski clan..pa ne zivim vec doma, ampak v cist svojem gospodinjstvu!!!
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 02. Apr. 2009 13:57

Pomembno je samo ta, da te lahko kot vzdrževanega člana uveljavljajo starši, če si še študentka in se jim pri dohodnini upošteva olajšava za tebe. Če te ne uveljavijo, potem olajšavo uveljavljaš sama. Odvisno kaj se bolj splača.
Vse kar moraš storiti je to, da te starši izključijo iz olajšave. Če te kot vzdrževanega člana nekdo upošteva pri plače se to naredi v službi, če ne pa sposebno vlogo na DURs-u.
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 07. Apr. 2009 22:38

tisti starš, ki te je sedaj imel kot vzdrževanega člana, te odjavi v svoji službi, vsaj pri meni je blo tako.ker prek službe si tudi dodatno zdravstveno zavarovan in z odjavo ti tudi to preneha. tko da si moraš tudi to v roku enega meseca uredit. zdj kako je pa z obveznim zdravstvenim zavarovanjem pa jst nism čist zih. mene so recimo starši odjavl, ker sem se zaposlila in mi potem itak firma plačuje obvezno zavarovanje.
jst bi na tvojem mestu mogoče poklicala na kakšno davčno izpostavo, kako te starši odjavijo od vzdrževanega člana. zarad zdravstvenega zavarovanja bi pa tud poklicala na kakšno izpostavo. tam boš po mojem mnenju dobila najbolj zanesljive informacije.
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 07. Apr. 2009 22:42

evo spet dvojni post. danes mi pa tole pošiljanje res nagaja.vedno mi napiše da je prišlo do napake pri pošiljanju
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 08. Apr. 2009 9:21

@smrketka@ napisal/-a:evo spet dvojni post. danes mi pa tole pošiljanje res nagaja.vedno mi napiše da je prišlo do napake pri pošiljanju



OT: navad se da tega ne opostevas :wink:
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 08. Apr. 2009 12:16

??
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 01. Dec. 2010 18:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Picaboo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 29. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Picaboo » 08. Apr. 2009 12:27

Plačat boš mogla ti. Oz. kokr se boste zmenil, sam račun bo nate napisan. :wink:
Uporabniški avatar
duncy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a duncy » 15. Apr. 2009 18:56

@smrketka@ napisal/-a:tisti starš, ki te je sedaj imel kot vzdrževanega člana, te odjavi v svoji službi, vsaj pri meni je blo tako.ker prek službe si tudi dodatno zdravstveno zavarovan in z odjavo ti tudi to preneha. tko da si moraš tudi to v roku enega meseca uredit. zdj kako je pa z obveznim zdravstvenim zavarovanjem pa jst nism čist zih. mene so recimo starši odjavl, ker sem se zaposlila in mi potem itak firma plačuje obvezno zavarovanje.
jst bi na tvojem mestu mogoče poklicala na kakšno davčno izpostavo, kako te starši odjavijo od vzdrževanega člana. zarad zdravstvenega zavarovanja bi pa tud poklicala na kakšno izpostavo. tam boš po mojem mnenju dobila najbolj zanesljive informacije.


noben me ni mel prijavljenga ker sm bla vmes ze zaposlena... zavarovana sem po njima..ampak baje to nima veze po kom imam js obvezno zavarovanje ampak je to odvisno ali me starsi dajo v olajšavo ali ne... zavarovanje pa baje nima nc s tem..tk da zdj res nwm kam se obrnat..
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 16. Apr. 2009 20:08

q) ;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 01. Dec. 2010 18:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 17. Apr. 2009 13:53

kolk lahko vzdrževan član, zasluži preko študentske napotnice, da se ne plača dohodnina? (delam pa na dijaško napotnico, preko tamale)
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov