Pogrebništvo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 25. Jan. 2009 12:32

Pozdrav!

Ima kdo kje kakšne veze s kakim pogrebnim zavodom in bi mi lahko priskrbel podatke, kakšno je delo pogrebnika oz. kaj vse obsega?

Lp
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 25. Jan. 2009 12:53

Baje so plače na Žalah ful dobre.
Uporabniški avatar
Antagonist
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Antagonist » 25. Jan. 2009 12:56

Hej!
Jaz sem se nekaj časa zanimala za ta poklic, ker se mi zdi dokaj zanimiv, tako da ti lahko povem nekaj stvari o vsem skupaj.
Prav posebnih ustanov za izobraževanje pogrebnikov pri nas ni, verjetno je najbolje, kar lahko storiš, da stopiš v stik z upravitelji kakšnega pokopališča.
V tujini imajo šole za pogrebništvo (ki so najbolj razširjene v Ameriki, se mi pa zdi, da so tudi v VB in ostalih koncih Evrope).
Delo pogrebnika je kar obširno, saj moraš poskrbeti za organizacijo pogreba (npr. naročanje krste, rezervacija cerkve, prevoz krste na pokopališče...), svetovanje žalujočim, vodenje evidence (če imaš svoj pogrebni zavod), promocijo svojih storitev, birokratske zadeve pri organizaciji pogreba... Vsekakor je treba znati delati z ljudmi in imeti dobro mero potrpežljivosti.
Vem, da je v nekatere "študijske programe" pogrebništva vključeno tudi balzamiranje in priprava trupla za pogreb. Če greš na pogrebniško šolo, imaš kar nekaj psihologije in zgodovine, da razumeš, kako se je pogrebništvo razvijalo skozi stoletja, psihologija je pa koristna pri svetovanju.
To je okvirno vse, kar vem o tem poklicu, ne se povsem zanašati na to, kar sem napisala, ker sem jaz gledala predvsem ustanove v tujini in ne vem, kako to gre pri nas.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 26. Jan. 2009 10:49

Ufff,obdukcije pa take zadeve so me vedno zanimale.A mislte da na za delo na žalah potrebuješ kakšno posebno izobrazbo al pa kej??Ja plače pa verjamem da so visoke,vem da so kr nekaj let nazaj študetje ki so delali v mrtvašnici al pa na obdukcijskem oddelku dobivali po 9000SIT na uro.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 26. Jan. 2009 11:23

Za delo na Žalah ne rabiš posebne izobrazbe, in ja, plače so visoke.
Uporabniški avatar
LoveLy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: purple claud

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveLy* » 26. Jan. 2009 14:06

hehe....očitno so plače samo na žalah visoke..hehe....drugod se mi zdi da so delavci plačani pač....tolko da je...no...vsaj meni se ne zdi da so kaj preveč pogrebniki v našem kraju bogati :D
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 28. Jan. 2009 11:26

Ja sam kako pa na žalah iščejo ljudi za zaposlitev??Prek oglasov al je bolš da kr pošleš prošnjo da bi pač tam delu??
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 28. Jan. 2009 19:38

Antagonist napisal/-a:Hej!
Jaz sem se nekaj časa zanimala za ta poklic, ker se mi zdi dokaj zanimiv, tako da ti lahko povem nekaj stvari o vsem skupaj.


Tebi se to zdi zanimiv poklic?????? :eek: :eek:

Resnično upam, da te nikoli ne srečam. :lol:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 28. Jan. 2009 20:09

Zadnjič spremenil positive vibration, dne 13. Apr. 2010 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 29. Jan. 2009 12:16

^^kako sploh pridt do službe tm?Pa kaj točno se dela??Oblač mrtvake pa sežiga?Najbrž je še polno administracije če se ne motm ne??
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 29. Jan. 2009 14:16

Ja ful stvari se dela. Lahko si šofer in greš iskat une k umrejo, pol lahko si zdravnik in jih 'pregledaš' še ene parkrat, lahko jih 'sežigaš' ja, lahko si cvetličar, lahko delaš na oskrbi grobov, lahko koplješ jame, lahko delaš v sprejemni pisarni in pobiraš naročila za pogrebe, lahko razvažaš cvetje v vežice, lahko na pogrebu pelješ voz, lahko si šef cvetličarne al pač nekega oddelka, lahko delaš v menzi, lahko predvajaš glasbo na pogrebih, lahko si vratar, lahko si direktor in kasiraš mastne pare, lahko si tajnica, lahko delaš v računovodstvu, lahko si vrtnar in strižeš ciprese, itditd, je velko podjetje, dela pa nikol ne zmanjka :D Aja, še neki glede plač ... Pač prej k prideš, višjo maš. Npr. če tam delaš že res velik let, maš velik višjo plačo kokr nekdo, ki je lih pršu. Pa ni zdej da bi se ti ful višala z delovno dobo, sam pač skos nižje bojo, unim k pa že majo kokr majo pa ne morjo znižat. Tkonekak. Tko da so kr ful razlike tud če delaš isto stvar. Zakaj te pa to zanima???
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 29. Jan. 2009 15:41

ja no nek vrtnar glih nebi bla ne :D Kamnosek tud ne... Ne vem itak zdej use več al manj sežigajo,sam vem da jih pa morjo prej oblečt pa jim neke copate obuvat.Jah obdukcij pa tud ne morm delat ker nism primerno izobražena.Čeprov je to moje sanjsko delo,ampak do tega pač ne bom pršla.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 29. Jan. 2009 15:47

Aja, a prov želiš si na Žalah delat? Zanimivo ... Sam sej če si v pisarni Žale itak niso bistvenega pomena, če pa prov želiš met s trupli opravka pa ... rajš še enkrat premisl =) Pa tud to delajo moški, ker smo ljudje vseen dost težki, pa ga je treba dvignt (da ga daš v krsto al pa ko ga pobereš), če ga hočš pa v pečko porint je pa tud treba porint. Pa je večina punc pomoje prešvoh. Pa sploh je delo kr delč od obdukcij, no. Ubistvu razen mrtvega človeka nima skupnega nič.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 30. Jan. 2009 11:27

Ja no sej zato,sej k vem da predn trupla zažgejo jih u neki oblečejo,sam da dobim enga 160kilogramskega dedka,k ga ne bom mogla niti za cm obrnt bi bla kr kriza ne.
ja ne vem,vedno me je to zanimal in nikol nisem mela nobenga gnusa pr temu,vem da grozno smrdi pa use,ampak me je to vedno zanimal.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 30. Jan. 2009 12:11

Mater evo našli sanjski poklic v ekonomski krizi...mrtvih nikoli ne bo zmanjkalo in dokler imajo žale neki monopol je to dobra perspektiva za zaslužek. Ko se bo pa začela komercijalizacija in bodo pokopališča rastla kot gobe na dežju bo pa druga pesem. :)
Jaz bom kupil parcelo kje na robu Ljubljane in odprl pokopališče katerega cene bodo konkurenčnejše od Lj. žal...vljudno vabljeni vsi ki iščete službo v tej panogi. :lach:
btw: positive vibration..koliko so kaj težke modre kuverte da odprem svoje pokopališče in ali je to sploh možno v Slo. ali moraš biti kakšen član stranke in katere? :gruebel:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov