Živalski psiholog

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 23. Jan. 2009 12:50

No meno tudi to delo veseli in me zanima če se kdo od vas ukvarja z tem,študira,skratka vsi nasveti in komentarji so obrodošli o tem poklicu. :P
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 23. Jan. 2009 13:02

Neki podobnega sem jst hotla...ne bi bla psiholog za živali, ampak bi bl delala z njimi v smislu preučevanja obnašanja itd. In sem se s tem namenom vpisala na FF na Oddelek za psihologijo...in dobila same negativne odgovore pr profesorjih...tko da se v Sloveniji kej dost ne da na tem področju. Poznam pa eno diplomirano psihologinjo, ki si je sama financirala potovanja in delala kot prostovoljka v raznih živalskih vrtovih itd., tko da je mela tud diplomo s področja obnašanja šimpanzov. In ker se je sama dost grebla pa se trudila pa vsak teden pošiljala prošnje, je zdej pršla do službe v Münchnu na enem inštitutu in se dejanksko ukvarja s tem. Sam sej pravm, pr nas se to nekak še ne da... :roll:
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 23. Jan. 2009 13:21

Res,jooj te pa škoda.Sam bom pa vseen še nekak vzstrajala,kaj pa kaki poodobni poklic obstaja temu? :P
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 23. Jan. 2009 13:25

Hm... :gruebel: ...kaj pa jst vem... Jst sem zarad pomanjkanja možnosti pri nas po prvem letniku na FF zamenjala faks...tko da sem zdej na poti k poklicu, v katerem je tud pri nas ogromno možnosti... :)
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 23. Jan. 2009 13:32

Smem uprašat kiri poklic je to? :)

Mene zanima tudi delo z živalmi npr.Da jih proučuješ (npr.morske pse proučuješ pol pa si jih igreš ogledat snemaš jih slikaš,plavaš z njimi pa napišeš kaj novega si odkril ) itd.Lahko tudi za drugo žival,me zanima kak se temu poklicu reče?Ko je dosti tega na animal planetu.
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 23. Jan. 2009 13:40

Zdej sem na arhitekturi :D .

Temu poklicu se pa reče...raziskovalec? Pomoje se za to lažje usmeriš s kkšnega biotehniškega faksa kot s psihologije...al pa z veterine... :?:
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 23. Jan. 2009 14:15

No vso srečo ti želim,pa dost dobrih zamisli. :D.Ja bo še treba dostn nardit da bom lahko to bla po poklicu. :)
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 23. Jan. 2009 14:18

supeLLka** napisal/-a:Smem uprašat kiri poklic je to? :)

Mene zanima tudi delo z živalmi npr.Da jih proučuješ (npr.morske pse proučuješ pol pa si jih igreš ogledat snemaš jih slikaš,plavaš z njimi pa napišeš kaj novega si odkril ) itd.Lahko tudi za drugo žival,me zanima kak se temu poklicu reče?Ko je dosti tega na animal planetu.

Moja prijateljica se ukvarja z preučevanjem delfinov. Je pa študirala najprej biologijo, sedaj pa v tujini končuje magisterij s področja morske biologije (ne vem kaj natančno). Tako da študij biologije je prva stopnička, potem pa temu sledi še specializacija ...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 23. Jan. 2009 14:21

supeLLka** napisal/-a:No vso srečo ti želim,pa dost dobrih zamisli. :D.Ja bo še treba dostn nardit da bom lahko to bla po poklicu. :)


Hvala...pa velik sreče tud tebi pri uresničevanju želja v zvezi s poklicem...
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 23. Jan. 2009 14:49

lorelaj napisal/-a:
supeLLka** napisal/-a:Smem uprašat kiri poklic je to? :)

Mene zanima tudi delo z živalmi npr.Da jih proučuješ (npr.morske pse proučuješ pol pa si jih igreš ogledat snemaš jih slikaš,plavaš z njimi pa napišeš kaj novega si odkril ) itd.Lahko tudi za drugo žival,me zanima kak se temu poklicu reče?Ko je dosti tega na animal planetu.

Moja prijateljica se ukvarja z preučevanjem delfinov. Je pa študirala najprej biologijo, sedaj pa v tujini končuje magisterij s področja morske biologije (ne vem kaj natančno). Tako da študij biologije je prva stopnička, potem pa temu sledi še specializacija ...



Kaj to je kaka srednja šola za biologijo al samo fax al kaj.Malo mi razloži to plisss. :wink:


Lejla86 hvala. :)
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
izzie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 6. 7. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a izzie » 23. Jan. 2009 14:57

supeLLka** napisal/-a:
lorelaj napisal/-a:
supeLLka** napisal/-a:Smem uprašat kiri poklic je to? :)

Mene zanima tudi delo z živalmi npr.Da jih proučuješ (npr.morske pse proučuješ pol pa si jih igreš ogledat snemaš jih slikaš,plavaš z njimi pa napišeš kaj novega si odkril ) itd.Lahko tudi za drugo žival,me zanima kak se temu poklicu reče?Ko je dosti tega na animal planetu.

Moja prijateljica se ukvarja z preučevanjem delfinov. Je pa študirala najprej biologijo, sedaj pa v tujini končuje magisterij s področja morske biologije (ne vem kaj natančno). Tako da študij biologije je prva stopnička, potem pa temu sledi še specializacija ...



Kaj to je kaka srednja šola za biologijo al samo fax al kaj.Malo mi razloži to plisss. :wink:


Lejla86 hvala. :)


Saj je napisala, da je študirala biologijo. :) Pojdi na informativni na biologijo, pa tam vprašaj, verjetno ti bodo oni vedli kaj povedat. :)
"Smo stroji za preživetje - robotski posredniki, slepo programirani za ohranjanje sebičnih molekul, znanih kot geni." (Richard Dawkins)
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 24. Jan. 2009 22:30

mislim, da se ti najbolj splača it študirat v tujino. pri nas takega študijskega programa ni, niti ne verjamem, da se bo kmalu odprl. imaš pa različne možnosti bolj splošnega študija, kot sta biologija ali zoologija. psihologija na FF nima opravka z živalmi, ampak s psihologijo človeka. lahko si pogledaš predmetnik na angleški univerzi anglia ruskin http://www.anglia.ac.uk/ruskin/en/home/prospectus/ugft2009/animal_behaviour_and_wildlife_biology.html
nudijo blazno zanimive kombinacije študija, je pa problem, ker je študij v UK zelo drag.
podiplomca iz morske biologije mamo tudi pri nas, in sicer na obali: http://www.famnit.upr.si/izobrazevanje/morska-biologija
delo si pa po moje kr dost težko dobiš, ker pri nas ni nekih velikih raziskovalnih ustanov in se ne vlaga toliko v to kot v tujini.
če te to zelo zanima, si lahko na internetu poiščeš tudi možnosti prostovoljnega dela v raznih zavetiščih po vsem svetu npr. tukaj - http://www.africanimpact.com/volunteers/lion-rehabilitation-zimbabwe/
je pa spet treba met polno keša, ker si moraš vse sam financirat.
upam, da je kej pomagalo :)
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 25. Jan. 2009 15:36

Roisin hvala ti res od srca hvala,hvala,hvala ti! :oops:

Samo zanima me kak se reče temu poklicu,kr to več ni živalski psiholog se mi zdi? :D Pa kolko stane šolanje v oni univerzi v UK? :P

Pa kira gimnazija/srednja šola je najboljše za ta poklic?

Še enkrat hvala.Na zadnjem linku,ej 120% bom šla tja pa bla jas na slikici z leučkom.... :oops: :scherzkeks:
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 25. Jan. 2009 15:54

^^ ni panike. tud sama sem se namreč zanimala za tovrstno prostovoljno delo v tujini, hotla sem delat v kakem zavetišču in to, sam se mi zdi ful drago ... glede na to, da si moraš pot tud sama financirat.
sej živalski behaviorizem je neke vrste psihologija, ker preučuješ obnašanje živali. šolnine v veliki britaniji so kr velike, sam je tud veliko možnosti financiranja, od kreditov do štipendij ...
vsekakor ti priporočam gimnazijo, ker boš mela po njej odprtih več možnosti.
Nass
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Nass » 25. Jan. 2009 18:16

Ojla,
kot so ti punce že povedale, prva stopnička je študij biologije.
Ampak vedi, da gre pri tem za skrb za živali, za preučevanje živali, za raziskovalno dejavnost. Iz tvojih postov se meni bolj zdi, da bi se ti malo crkljala pa pomagala - v tem primeru ne rabiš nič študirat ampak lahko mirno voluntiraš v kaki organizaciji.
Če misliš it v tujino na podiplomca se potrudi na faksu za dobre ocene, probaj že zraven raziskovat in se na splošno angažiraj - objava članka namreč fuuul pomeni pri pridobitvi AdFutura štipendije za v tujino (ki ti krije 50% šolnine in življenjske stroške).
Če pa imaš sredstva pač razišči po internetu za primerne fakultete in univerze (tudi za dodiplomski študij). V Evropi poglej UK in Nemčijo, po svetu pa še Avstralijo. Je pa Evropejce je Evropa cenejša.

Kar se tiče dejanske zaposlitve v teh poklicih - nikjer ni lahko, se pa da. Pri nas bolj ne, v UK pa že. Ampak te mora stvar res zanimat, ker preden dobiš službo boš mogla kr nekaj investirat v to in tudi kaj zastonj naredit.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov