Poklic: Varuška

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

freakica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a freakica » 23. Apr. 2005 18:44

hey folk! :)jst mam pa eno uprašanje ...

ful si želim bit varuška. pa me zanima če kdo ve, kako bi lahko delo dobila. gledala sm že po študentskih servisih, sam tm nism nč najdla :(
no če mate kšne ideje, kako bi se dal kj dobit ...

tnx!lepo se mejte!
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 23. Apr. 2005 22:04

Ja, najbolje, da oddaš kak oglas v časopise, pa v kakšnih stanovanjiskih blokih izobesi lističe ... veliko sreče! :kleeblatt:
Uporabniški avatar
baby girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: ko bi biu vsaj los angeles

Neprebrana objavaNapisal/-a baby girl » 24. Apr. 2005 10:21

prid k men...ti takoj placam jurja ce bos mojga tamalga pazla d ga men nou treba :eek: :lol:
can you keep up
baby boy
Uporabniški avatar
Mašy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mašy » 31. Avg. 2005 18:04

Kok pa je ponavad plačano delo varuške? 800-1200sit?
Vem pa, da če si varuška, to ne pomen da morš znat tut kuhat-kul, ne? :D
Js bi ful čuvala otroke, tm, od kšne 4-13let stare :teddy:
Sam mal me je strah kr tko oddat oglas po faxih in deskah, k nikol ne veš kakšni psihoti se ti lohk javjo...
No, vsaj 1 moja znanka je mela tako izkušnjo :cry:

Po moje je najbolš, če družino vsaj okvirno poznaš-če jih pozna kdo od tvojih znancev, po priporočilih. Sam kaj ko okol mene ni nobenga tazga :wall:

Aja, pa mislm, da bi blo bolš, če bi se to temo prestavl v "kariero".
Be happy!!!
Uporabniški avatar
matea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 12. 9. 2004
Kraj: PrImOrSkA

Neprebrana objavaNapisal/-a matea » 31. Avg. 2005 18:55

js sem po poklicu varuška...oz vzgojiteljica predšolskih otrok :cool: , pa sem si zmer želela da bi dobila kako tako delo za varvat na domu, sam kaj ko tle ni nikjer nič. vse otroke varujejo stare mame pa to... :?
baje tam dol v italiji kar iščejo tko...pa tud dobro plačano je, sam mene je mal strah it tko :roll:
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass
bordyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 22. 11. 2004
Kraj: NG

Neprebrana objavaNapisal/-a bordyka » 31. Avg. 2005 20:01

sj a po oglasnikih ni nubenga oglasa da iscejo varusko? mislm vem d ucas je blo...
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 01. Sep. 2005 8:19

punce pejte na mama.si - forum. tam veliko rabijo varstvo
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 01. Sep. 2005 8:22

starsi vecinoma iscejo starejse zenske z izkusnjami, otroci, itd... mlajsih bl ne... kokr jz vem... probej z oglasi...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 02. Sep. 2005 8:19

kukr sm jzt vidla so oglase o varstvih prepovedal zarad onih in drugih zlorabljanj...mogoče je še kaka stran ki to oglašuje... jzt nikol si ne bi iskala varuške prek neta...ne vem no...predsodki pa to... :?
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 08. Sep. 2005 8:54

Če bi rada pazila otroke, stare od 4-13 let, lahko na to kar pozabiš. Taki že hodijo v vrtec in šolo, popoldne pa so pri starših ali sorodnikih. Največ povpraševanja je za varstvo otrok po končani porodniški, torej ko otrok dopolni 11-12 mesecev in še niso dobili prostega mesta v vrtcu. Oglasov za varstvo je nešteto; zdi se mi, da je to najpogostejši oglas, samo nekatere punce niso pripravljene prevzeti odgovornosti za varstvo nekajmesečenga otroka. Poglej na forumih, oglasnih deskah, povprašaj znance in sosede.
Sama imam že ogromno izkušenj z varovanjem otrok, pravkar mirkam 7 mesečnega fantka, ki je pravi sonček. Res pa je, da je bolje, če se poznate z družino, saj bodo tako oni bolj mirni, pa ti tudi. In ne boj se kakšnih inšpekcij, saj za to vsi vejo in vsi izkoriščajo (tudi delavke na davčni upravi). Sploh pa ti ne morejo dokazati, da za to prejemaš plačilo.
ula
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 5. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ula » 13. Sep. 2005 13:14

punce, tiste ki ste iz LJ, oz. tam študirate in bi rade pazle otroke, mlajše ali malo starejše (osnovna šola), pejte na organizacijo SEZAM in se tam vpišite ... tam vam bojo vse povedali, dela je preko glave, samo če maš čas in voljo do tega : )

pa še zlo fajn je, ker če maš kakršne koli težave z družino, kjer paziš, oz. karkoli se obrneš na to organizacijo, ker je gre itak vse preko njih in te oni ščitijo ITD.

fajn se da zaslužit, samo je pa res da SEZAM pokriva samo območje LJ, bi blo dobr kej takega imeti tudi v drugih mestih po SLO, ker je dobro tako za sterše, ki rabijo varstvo, kot za nas študente, ki imamo veselje do otrok in rabimo denar :D


(s)meje se
ula
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 5. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ula » 14. Sep. 2005 8:23

nisem članica sezama, ker nisem iz LJ in tut študiram v drugem kraju, na žalost, ker bi tut jst ful rada delala preko njih

je pa moja frendica to poletje in prej celo študijsko leto delala preko njih in ma ful dobre izkušnje, tko da mi ona vse to pove :D

smo bli pa mi tut s faxom na SEZAMU na njovi predstavitvi organizacije, pa je ženska tam rekla, da je najboljše prit septemra tja k njim in se vpišeš, par vprašanj ti zastavijo, nč posebnega, so prijazni tko da nč bat
Uporabniški avatar
Mašy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mašy » 14. Sep. 2005 12:56

No kul, pol bom pa res šla-magar drug teden tja. Ko se začne fax, pa upam da bom že čuvala male nagajivčke :razz:
Be happy!!!
spelci
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 17. 11. 2004
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a spelci » 02. Nov. 2006 13:16

---------- Združena tema ----------

mene pa zanima ali je katera že kdaj čuvala kakšne otroke kako je bilo, kakšno je plačilo in vse kar spada zraven.

LP Špelči
helch
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 8. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a helch » 03. Nov. 2006 10:42

Cene se sučejo tam nekje od 700/h dalje. Odvisno kako se zmeniš s starši otrok, ki jih paziš.Lp

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]