Kako in kje živite študenti?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kje stanuješ?

v študentu
11
31%
v garsonjeri
5
14%
v dvo ali več sobnem stanovanju
10
28%
drugo
10
28%
Skupaj glasov : 36

Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 04. Jan. 2009 21:11

opazla sm, da nimamo nobene podobne teme pa sem se jo odločla kar sama odpret. nekaj vprašanj v zvezi s tem kje bivate

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?

:wink:
Zadnjič spremenil Lilah, dne 14. Nov. 2010 17:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Jan. 2009 21:29

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
Stanujem v fantovem stanovanju :D oziroma je v njihovi druzinski lasti.
2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
S fantom imama skupi dve sobi, vsak ma ''svojo'' spima pa skup v njegovi :D z nama pa zivi tut najin kuza :D zdej si boma mogoce preuredila eno sobo v spalnico in eno v delovno sobo :P v stanovanju sta v tretji sobi se dva fanta ampak jih ni dosti tukaj in jih vidim bolj mal (enga priblizno 2x na teden, drugega 1x na mesec :D)
mamo pa potem se kopalnico, dva hodnika, kuhinjo in jedilnico oz. ''dnevno sobo''
3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
ja mi je ful vsec zivljenje s fantom ;)
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
nic me ne moti
5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
ja oprema je ze bla notri cist nova (blok je star dve leti) lahko si pa tut po svoje kaj uredim al pa kej novga prinesem
6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
125€ s stroski vred, ja se mi zdi kul glede na to da mam svojo sobo in vse skup je cist novo.
7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
s fantom greva domov priblizno na 14 dni ali tri tedne
8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
je dobra lokacija, ni v centru pa tut predalec ne. MB drugac :D na faks lahko grem pes, ali pa z avtobusom (postaja je pa 100m od bloka :P )
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 04. Jan. 2009 22:20

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
v privat stanovanju

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
s cimrom in cimro delim stanovanje. Vsak ima svojo sobo, delimo si kuhno in kopalnico. Mamo še balkon in pač predsobo; dnevna pa je spremenjena v študentsko sobo.

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Način bivanja mi kakortoliko ustreza; Po večini mamo dobro razporejne obveznosti, in se md sabo super razumem. Na trenutke me moti, da ima cimra zeloooo drugačen način življenja kot jaz in cimer... (nič ne žura, ob 8ih zvečer je že v pižami, rada se vtika v druge...) :o

4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
Moti me da se cimra včasih vtika v mene in sostanovalca; kdo prespi v NAJINIH sobah, kdaj hodva domov, moti me da pušča lase v tuškabini, da ne pospravla posode za sabo, da napaca zobno pasto po špeglu (majkemi, dans sem pršla, pa je bil svinjak :? )...

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
Pohištvo je bilo v sobah že prej... Jaz sem nekaj stavri dodala, zamenjala, preuredila itd...

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
Vsi 3je plačujemo s stroški vred okrog 500evrov. (pozimi se zarad kurjave plača nekaj več)

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
kakor kdaj. Čez vikend večinoma domov... Včasih tut čez teden spim drugje. :wink:

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Vozim se... mam skor 10 min peš do postaje za trolo, potem pa še na troli vožnje skoraj 15 min... Ampak me ne moti...
Zadnjič spremenil fun, dne 04. Jan. 2009 22:24, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 04. Jan. 2009 22:21

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
Stanujem v najemniškem stanovanju v bloku; lastnik je iz Kopra in nas ne 'nadzira' v tem smislu, da bi karkoli preverjal itd.

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
Stanovanje ima dve veliki sobi-v eni sva midve s sestro, v drugi dva cimra.Zraven še je pa malo manjša dnevna soba in pa kuhinja z velikim balkonom.Aja pa kopalnica seveda :D.

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Mi je ja. V bistvu vidim enega cimra samo ob večerih, pa še to ne vsak dan, drugi cimer pa v stanovanju prespi samo 2x na teden in ga ne vidim praktično nič. Tako da se mi zdi,kot da imava s sestro stanovanje za sebe :D

4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
Malo me mogoče moti edino to, da nista kopalnica in wc ločena. Zna bit včasih pač malo neprijetno...ampak ni to zdaj nek ful problem...hehe

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
Stanovanje je menda bilo čist prenovljeno pred dvema letoma in je zato tudi pohištvo kot novo.Vse je že bilo opremljeno, sva si pa s sestro še prinesle par stvari s katerimi sva sobo naredile malo bolj 'udobno'.

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
200evrov s stroški/na osebo,torej midve s sestro plačava 400e na mesec.Cena se mi zdi sprejemljiva.

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
Veeeeedno grem med vikendom (ali pa že prej) domov,res vedno! Rada se vračam na Štajersko k svojem fantu in družini.

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Do centra imam peš 10 minut,vendar mi trola stoji skoraj pred nosom,tako da se do faksa(ki je v centru) vozim. Drugače pa je na fajn lokaciji.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 04. Jan. 2009 23:01

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
V privat stanovanju v eni hiši (v hiši so 3 stanovanja).
2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
S fantom.
3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Ja, čeprav mal več placa nebi škodlo, ker imava ubistvu sam eno sobo in spalnico, ampak ok, ni sile. :D
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
V idealnem svetu bi živela malo bližje faksu, ampak drugače nič.
5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
Nekej je blo že noter, nekej sva prinesla.
6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
Fiksna cena 135€, cena se mi zdi ugodna glede na to, kaj mam. :)
7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
Med vikendom grem domov.
8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Lokacija je še kar ok, se pa moram vozi na faks, ker imam peš kako cca eno uro (do tadruzga faksa pa še več). Fajn bi blo, če bus nebi vozu lih na pol ure, ampak ok. :D Se ne pritožujem preveč, ker so ostale zadeve res ok. Tut lastnika vidim sam 2x na leto.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 04. Jan. 2009 23:25

Zadnjič spremenil positive vibration, dne 31. Mar. 2010 14:53, skupaj popravljeno 1 krat.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 04. Jan. 2009 23:30

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
Stanujem v štirisobnem stanovanju.

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
S cimro, ki je nisem poznala od prej, pa sva se super ujele.

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Ja
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
Šla bi na svoje s svojim dragim.

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
Pohištvo ni moje, ostalo pa, da se počutim čim bolj domače in da mi je udobno.

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
Plačujem 115. Cena je ok, kriva sem sama ker nisem pravočano vložila za štipendijo, ker nisem vedela ali bom v lj ali ne, tako da škoda, da ne morem plačevati manj.

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
Seveda grem domov in vsak teden komej čakam.

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Stanujem 10 minut peš do faksa in 10 minut peš do centra, tako da mi je lokacija res všeč.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 05. Jan. 2009 1:51

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)? v privat stanovanju
2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje? v sobi sm skup s sestrično, sicer mam pa še dve cimri in enga cimra
3. Ti je všeč način bivanja in cimri? ja s cimri se ful štekamo, vsi so kul in se ful sproščeno počutim med njimi, kar mi res velik pomeni, razn tega je pa tud stanovanje ful fajn, tk da se prav nč ne pritožujem - nasprotno
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti? nč me ne moti
5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno? lahk bi si kamot prnesla kej svojga, ampak je že sicer čist kul opremljeno - js sm prnesla sam kakšne malenkosti - lučke, rože in podobno :D
6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje? 150€ s stroški vred - zdi se mi kr ugodno, glede na to, da je res fajn stanovanje
7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov? vsak vikend grem domov
8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..? stanujem v spodnji šiški, kar mi je super lokacija, center je čist blizu, do faksa se pa morm sicer vozit, ampak mi to sploh ni panike
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 05. Jan. 2009 8:31

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
V študentskem domu

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
S cimro

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Tko neki srednjega
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
Mal bolj novo pohištvo.

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
Nekaj malega, preveč tko ne smemo spreminjat.

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
Cena ok

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
Ne hodim redno domov.

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Imam 15 min peš do faksa, tko da je ravno fajn.[/quote]
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 05. Jan. 2009 12:22

[quote="andrejav88"]1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
V študentskem domu

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
S cimro sobo in s cimrom cel apartma

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
samo stanovanje je luksuz, cimer je srce, simra p zmaj na dveh nogah, v glavnem če seštejemo vse skupaj sem superzadovoljna... stvar pč ignoriramo :D

4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
samsko sobo bi ali pa novo cimro.. :D aja pa definitivno v kuhnji zašprte omarice ker mamo vseee odprto in je malo nadležno-neestetsko, pa bele ploščice na kuhinjskih tleh bi zamenjala z kakšno bolj normalno barvo...

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
malo sem si probrnila pohitvo, neke drastične razlike itaq ni, pa tud placa ni da bi vse spreminjala, sem pa prelepila vse kar se je dalo prelepiti.

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
cena je čist vredi glede na to kaj mam

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
če se le da grem domov, če ne pač ostanem... nikoli več kot en vikend zapored...

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
na fax se vozim pa tud v center se vozim ampak ni panike mam 10min pa sem tam...pa bežigrad mi je itaq ful fajn plac za žiet..
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 05. Jan. 2009 12:31

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
Privat (garsonjera).

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
S fantom.

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Love it!

4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
Nov hladilnik bi. :lol: Načeloma sem pa zelo zadovoljna.

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?
Sicer je stanovanje že bilo opremljeno, ampak je luštno, malo pa sva ga seveda popestrila s svečkami, fotkami, rožami ...

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
400 EUR za garsonjero. Kar drago, ampak take so pač cene garsonjer v LJ. Nama pa znese, glede na to, da delava.

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
Načeloma ostajam v LJ, ampak nisem daleč doma, tako da ponavadi skočiva samo na kosilo + klepet.

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Lokacija se mi zdi odlična. V službo in na faks se sicer vozim z avtom (drugače pa imam tudi dobro povezavo z mestnim busom), imam pa trgovino, lekarno, pošto, banko, naravo ... v neposredni bližini.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 05. Jan. 2009 12:52

js bi pa sam neki pripomnila k tej temi. ce ni tema namenjena neki raziskovalni nalogi, je taka oblika zelo neustrezna za na forum :roll: vsaj js razumem forum kot nekaj kjer se debatira, ne pa da vsak pove svoje odgovore in je to to...ti bos brala vse te informacije in edina mela kaj od tega, vsaka bo mal odgovroila, kaka debata se pa bolj tezko razvije...se mi zdi bolj primerno pac odpret temo in v bolj vezanem tekstku vprasat kako kej zivimo studenti...kaj se pa vam zdi? :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Jan. 2009 12:56

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?
Študentski dom- Rožna dolina.

2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?
Sobo s cimro, apartma še z 2 socimrama

3. Ti je všeč način bivanja in cimri?
Bivanje- zna biti preveč glasno od večerih (ni ravno prijetno, če se mora učiti za kolokvij naslednji dan), cimre pa kakor kdaj.

4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?
Imela bi sama svojo sobo, al pa še rajše- stanovanje. Pa z fantom tud neb blo slabo živet.

5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno
Ni ravno kaj veliko po moje, ker se pohištvo ne da kej velik premikar.

6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?
80-85 evrov
cena je zelo ugodna, ker je luštn apartma

7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov?
Domov.

8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..?
Zelo dobri- 10 minut hoje do faksa.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 05. Jan. 2009 14:43

red_rose napisal/-a:js bi pa sam neki pripomnila k tej temi. ce ni tema namenjena neki raziskovalni nalogi, je taka oblika zelo neustrezna za na forum :roll: vsaj js razumem forum kot nekaj kjer se debatira, ne pa da vsak pove svoje odgovore in je to to...ti bos brala vse te informacije in edina mela kaj od tega, vsaka bo mal odgovroila, kaka debata se pa bolj tezko razvije...se mi zdi bolj primerno pac odpret temo in v bolj vezanem tekstku vprasat kako kej zivimo studenti...kaj se pa vam zdi? :D

Če ti tema ni všeč, ti je ni treba obiskovati. :wink: Noben se še ni pritoževal, poleg tega na forumu obstaja kar nekaj tem, ki so razčlenjene po vprašanjih, da izvemo kaj zanimivega ali koristnega. Okvirno me zanima kako živijo študenti, kakšne so cene stanovanj, garsonjer, sob oz. apartmajev v študentu... In ne vem kaj bi bilo s tem narobe. :roll:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Jan. 2009 17:11

1. Kje stanuješ (v študentu, privat, doma...)?v privatnem stanovanju
2. S kom deliš sobo/apartma/stanovanje?stanovanje si delim z dvema frendicama, sobo mam pa svojo
3. Ti je všeč način bivanja in cimri?aha
4. Kaj bi spremenila, če bi lahko oz. ali te kaj moti?pes v zgornjem stanovanju, drugace pa nič
5. Imaš sobo/stanovanje kako po svoje opremljeno, če je to možno?aha...vse mam iz ikee:)
6. Koliko na mesec plačuješ za sobo, stanovanje (...) in ali se ti zdi cena sprejemljiva glede na tvoje bivanjske pogoje?plačujem samo stroške, glede na to, da je stanovanje v lasti prijateljice, kar znese 100pa neki € na mesec, odvisno od meseca. kar se mi zdi smešno nizka oz. sprejemljiva cena
7. Ostajaš med vikendi v stanovanju ali greš domov? ponavadi ostajam v ljubljani
8. Stanuješ na dobri lokaciji ali se moraš vozt na fax in drugam..? srednje dobri, do faksa mam pol ure peš, do centra 15-20min, glede na to, da smo prej živeli v centru centru, se mi zdaj zdi, da smo kr daleč, čeprav nismo

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov