SŠOF-srednja šola za oblikovanje in fotografijo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 28. Dec. 2008 21:24

Prvo se oprevičujem če že ta tema obstaja :cool: .
Mene pa zanimajo vaša mnenja o tej šol.Kak je na njej,če je težka itd.
Pa zanima me če je ta šola kje drugje v Sloveniji razen v Ljubljani.

Tak da se kr razpišite o vsem kaj vete o njej :D
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Dec. 2008 21:34

Ojooj... :D Šola je samo v Ljubljani in Mariboru, v lj jo dostikrat mešajo z grafično v Zeleni jami ampak se tam samo z grafičnim oblikovanjem ukvarjajo, papirništvom ipd.
Nahaja se v križankah Jožeta Plečnika, šola ni težka, je standard poklicne šole s praktičnim delom povezanim s smerjo seveda.
Malce bolj bodi specifična z vprašanji :D
Sploh pa katera smer te zanima?
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 28. Dec. 2008 21:50

Zanima me smer moda-modno oblikovalstvo.Pa če mi lahko povek kdo njihovo spletno stran ker mi je na google ne odpre.Pač zanimajo me predvsem mnenja tistih ki so hodili na njo,če je težka,pa kje v mariboru se nahaja :razz:
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Dec. 2008 21:56

:!:
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 02. Okt. 2014 14:41, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 28. Dec. 2008 22:09

Aja bed da ne dela vaš stran ja. :( .Kaj pa mogoče veš kira je bolša v Ljubljani al v Mariboru??? :o .Ker mene bolj privlači LJ sam nwm zakaj.Kak pa je kaj not urejena pa tak kak zgleda pa to? :D Aja in kiri letniki si ti evelyn..
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Dec. 2008 22:20

Heh sanja se mi ne o oni v Mariboru..
Sšof notranje ni lih nekaj čudovita je pa zanimiva, nekak labirintsko deluje, učilnice so nasejane vsepovsod, dolgi hodniki s slikami, risbami ipd, šola nima garderob(kar je meni povsem všeč, hodimo pač v čevljih, ker tudi iz učilnice v učilnico prideš večinoma tako, da moraš prečkat zunanji prostor(samo profesorji imajo tak privilegij, da ima njihova zbornica dvoje vrat in zato ni potrebno it ven :D, razen če greš na drugi konec), kuhinje ali jedilnice, pravtako tudi telovadnice(telovadba je v taboru, 15min hoje do tam) ne-to so recimo minusi, je taka free style šola heh, sproščena, umetniška, vsak oddelek ima nekak svoj prostor na šoli za praktične zadeve, imamo veliko dvorišče, katerega pa dijaki sicer zadnje čase manj uporabljajo, ker nesmejo več kadit tam zaradi zakona :D tako da so zunaj pred "ograjo", v tvojem primeru modnega oblikovanja ima šola svoje prostore za samo oblikovanje in šivalnico za šivanje(ki pa je malce manjša, se pač dijaki delijo v skupine) ipd.. ko bo stran spet na nogah jo mal prečekiri(čeprov že nevemkok časa niso spremenil teh neumnih uvodov ;))
Profesorji so v splošnem vredu, ker je pač več strok je tudi več različnih zato ima vsaka smer stike recimo z 1/4 profesorjev :)
kar se tiče mene osebno pa zs ;)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 28. Dec. 2008 22:28

Aha tenks za odgovore.Me pa zanima če je kdo tui ko hodi v MB?? :P Ker jaz sem iz MB te pa nwm kak bi v LJ lohk prišla:s:s :S
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

:oops: Aja pa kolko točk približn morš met za toto šolo.Pa kolko jih v 1.letu sprejmejo. :P

Sem pa radovadna kaj češ this is ME!!!
:lol:
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 28. Dec. 2008 22:46

:nein:
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 02. Okt. 2014 14:41, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 28. Dec. 2008 22:55

aha kolko pa je oddelkov :o ??Pa če jih je preveč za sprejmce kaki pa so kriteriji za točke-kolk jih moraš približnno minimalno met da te sprejmejo? :) :lol:
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 29. Dec. 2008 17:40

pa zanima me še kak pa je s tem kr jas sm iz MB te pa nwm kak bi LJ hodla na sredno šolo lahk.Kaj v internatu si al kaj?? :nixweiss:
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 29. Dec. 2008 18:34

Oblikovna je uredu šola, dobiš ful splošne razgledanosti, ampak dej zber si raj gimnazijo, no. Ker moda ni niti približno, kar si predstavljaš. Razen če si prpravlena trpet prfokse, k so prbližn 50 let za časom in lahko ti njih učiš, ne one tebe. Program je močno močno zastarel, pa čist preveč nekih (nepotrebnih?) stvari je treba delat in znat. Nakoncu pa prideš vn še slabši kot fohidiot, ker niti v svojem fohu nisi dober.
Res pejt rajš na gimnazijo, kjer dobiš velik več znanja, razgledanosti, itd, če te pa veseli greš pa še evdno lahko naprej na NTF, al pa še bolš, kam vn. (ker tud ntf ni lih bohvekok dobr faks).
Pa šola je lahka, tko da ti tud gimnazija nebi smela delat problemov.
Dej resno premisl, res. Ni vredno tam bit 4 leta.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 29. Dec. 2008 18:35

v dijaškem domu al pa privat..
sam ne vem zakaj bi šla v ljubljano, če imaš v mb to šolo. mislim, saj ne more biti neke blazne razlike.. to kakšna izgleda šola in podobno so čist postranske zadeve. mislim, da je pa že bolj pomembno da imaš šolo blizu, če že imaš možnost. da si ne delaš nepotrebnih stroškov..

no s tem kar je pa classy napisala se pa tudi kar strinjam. poklicne srednje šole ponavadi niso bogvekaj, poleg tega pa se lahko v štirih letih še kej premisliš. še vedno pa greš lahko po sš na fax
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Dec. 2008 18:45

:/
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 02. Okt. 2014 14:40, skupaj popravljeno 2 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 29. Dec. 2008 18:45

Glede na to, da je v Mariboru šola z isto stroko, ne vem čemu bi se vpisala na taisto šolo v Ljubljani. Sicer pa, tako kot so že nekatere povedale pred mano - pojdi raje na gimnazijo (če si v oš bila uspešna in ti učenje ne predstavlja večjih preglavic), pa se po njej še vedno lahko vpišeš na ALU (Akademijo za likovno umetnost). :wink:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Dec. 2008 18:48

Na Alu nima kej delat, če jo zanima moda. Gre lh pol sam na visoko šolo za design ali pa v tujino.. Sicer pa tudi jaz tega ne razumem, zakaj bi rinila v ljubljano, če imaš isto šolo v Mariboru.
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov