ucenje tujih jezikov

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ice queen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 4. 12. 2005
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a ice queen » 01. Dec. 2008 11:18

zivjo
jst pa bi vas prosila za eno prosnjo... pozna katera koga iz kranja ali okolice ki uci italjanscino ali nemscino?
obojega imam ze nekaj osnovnega znanja samo zdaj sem prisla pred problem ker imajo vse sole tujih jezikov tecaje popoldne jst pa imam takrat faks. zato razmisljam da bi vzela tko enega instruktorja in da nadaljujem z ucenjem... gledala sem pri solah tujih jezikov pa imajo individualne ure po 50eur in tko... to mi je mal too much...
ce ima katera kaksno resitev bi vam bila ful hvalezna... :)
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 01. Dec. 2008 17:50

Odvisno za koga. Jst mam doma neke cd-je, k me je ena ženska, k je pršla na vrata nasrala (oz. mojo mami), da sm to kupila za ene 60.000 sit, pa me niti mal ne potegne notr. En dan sm to neki gledala, ampak daleč od tega, da bi se učila s to škatlo pred sabo (računalnik). Prav bedno, dolgočasno... :roll: Zdaj pa leži nekje bogvekje v omari. Najbolj butast nakup mojga življenja! :roll:
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 01. Dec. 2008 21:12

Ne, saj nisem mela inštrukcij v mislih. Jst pač mislim tako, da greš na tečaj, kjer je ena skupina tko pač kot v učilnici. Da je zraven še malo socializirano, da ne sediš doma sam za računalnikom... :roll:
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 25. Jan. 2009 15:22

buubbika napisal/-a:Zlo poceni te pride, da greš v knjižnico (ali kupit v Mladinsko) kak cd + knjigo. V knjigi maš vse ful fajn razloženo, po CD.ju pa vadiš izgovorjavo itd. Ful fajn za učit se, sploh, ko so naglasi taki.. te kr not potegne.
Men najboljši programi so od PONS-a. :wink:


a obtaja kej podobnega za albanščino? Oz. a kera pozna kšno jezikovno šolo, kjer se da ta jezik naučit, pa majo kšne popuste za šudente?
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 25. Jan. 2009 15:29

Jezikovna šola:
http://panteon.si/jezikovni-tecaji/32-albanina

Gledala sem tudi na internetu pa bolj malo piše o tem.. :)
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 25. Jan. 2009 15:32

candy. napisal/-a:Jezikovna šola:
http://panteon.si/jezikovni-tecaji/32-albanina

Gledala sem tudi na internetu pa bolj malo piše o tem.. :)


ja tole sm js tud najdla, sam sm prerevna za njih :D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Jan. 2009 18:45

takole...jezikovna šola ni potrebna, če imaš že nekaj predznanja...

za kvalitetno učenje jezika sta potrebni 2 stvari:
1. volja, da se jezika naučiš
2. ne sme te biti strah delati napak - kar pomeni, da ko imaš priložnost komunicirati, izkoristi priložnost ter lapaj, pa četudi narobe, kot pa da bi obmolknila, da ne bi izpadla "glupa"....

kako sedaj? imaš predznanje, torej poznaš osnovno gramatiko, sestavo stavkov, itd...obstajajo naslednje možnosti:
1. poslušanje glasbe in zraven petje - vzameš besedilo v roke, slovar, poslušaš, poješ, v slovar pogledaš besede, ki jih ne poznaš, itd, itd...s petjem seveda treniraš izgovorjavo...
2. gledanje televizije ali kakšnih italijanskih oz. nemških filmov...vključi italijanske oz. nemške podnapise, kdaj tudi slovenske, ki ti sproti prevajajo...
3. verjetno je v ljubljani na izmenjavi kakšen študent, ki mu je materni jezik italijanski oz. nemški...spoprijatelji se z njim, druži se in komuniciraj v italijanskem oz. nemškem jeziku...
4. najdi kakšen italijanski oz. nemški forum...beri, piši...spoznala boš koga, boš šla z njim na msn vezo...preko msn imaš tudi možnost webcama in direktne komunikacije z govorjenjem...

v glavnem potrebno je biti v stiku z jezikom...vseskozi, drugače ga pozabiš oz. padeš ven...ko padeš ven, tudi ni volje več, da bi šla nazaj noter...

pa še to...učenje tujega jezika je dolgotrajen proces...tako da le počasi... :)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 25. Jan. 2009 21:17

Ful dobr program je Rosetta Stone, najdeš ga na torrentih.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron