bolonjski sistem

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Pussy_ka_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Pussy_ka_ » 19. Nov. 2008 19:26

hey! mene pa zanima v čem je finta tega bolonjskega sistema? kr mi nihče ne zna prav povedat.. zanima me tudi če katera we kak je s tem sistemom na VIŠJI šoli za gostinstvo in turizem v mb-ju ali pa na bledu?
tnx za odg!
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 19. Nov. 2008 20:45

ja pač maš možnost-po treh letih lahko s študijem zaključiš, lahko pa nadaljuješ po trnovi poti do magisterija še 2leti. it s your choice
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 19. Nov. 2008 22:49

Jooj, kakšna trnova pot :lol: če je faks nekomu muka, ga očitno ni sposoben zdelat ali pa je izbral napačnega. Se pogosto dogaja.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 20. Nov. 2008 15:25

Fora bolonca je več sprotnega dela, se prav mi mamo na faksu en kp seminarskih nalog, seminarjev, domačih nalog itd. Sami doma nj bi nardil velik več kot po starem sistemu. S tem d sami delamo več pa dobimo nožjo stopnjo izobrazbe kot po starem sistemu.

Majo pa večinoma faksi 3+2 sistem, edin na fdvju je 4+1. Šele k dariš ta +2 oz +1 si nekak na istem kot stari programi.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 20. Nov. 2008 15:35

Shannon napisal/-a:Jooj, kakšna trnova pot :lol:


ot, ampak sarkastičen del? :roll:
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 20. Nov. 2008 18:21

To bi ti moral povedati nekdo, ki pozna faks, za katerega te zanima, ker je to zelo odvisno od faksa. Na nekaterih faksih je velika razlika med novim-bolonjskim programom in starim programom, na drugih pa skoraj ni razlike. Lahko ti povem za naš faks, Fakulteta za matematiko in fiziko. Jaz sem pedagoška smer, nebolonjski program in smo imeli v prvem letniku skoraj vse enako kot bolonjska smer. Razlika je bila samo v številu ur pri dveh predmetih, to je pa vse. Tudi prvi semester drugega letnika je vse enako (imamo vsa predavanja in vaje skupaj). Ni jim treba delati nobenih seminarskih nalog ne nič. Baje bo šele drugi semester drugačen.
So nam pa rekli, da se pri bolonjskem sistemu nekako pričakuje, da delaš še magisterij. Tudi diploma ni enaka kot prej, ampak je bolj kot seminarska naloga (pač malo bolj obsežna seminarska naloga) in če sem prav razumela, tudi nimaš na voljo celega leta, da narediš diplomsko, ampak samo nekaj mesecev. Mislim, da so nam tako rekli, ampak nisem povsem prepričana, ker se v to nisem pretirano poglabljala.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 20. Nov. 2008 20:48

Morda bi blo vredno omenit, da bodo od 2009 dalje vsi faksi izvajali bolonjski sistem.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 12. Jun. 2009 22:26

evo, nisem hotla odpirat nove teme, ampak bi vseeno rabila čimveč informacij o eni zadevi, zaradi katere sem trenutno precej zaskrbljena..
hodim na FF, sem 2. letnik in maja so imeli nekakšno sejo, s katero so določili, da morajo študentje nekaterih programov preiti na bolonjski sistem v primeru neuspešno opravljenega letnika tudi sredi študija (npr. tudi jaz, ki sem že v 2. letniku) in mi to nekako ni najbolj jasno. a to pomeni, da se morem znova vpisat v 1. letnik? kako pa je to z drugim predmetom? študiram namreč dvopredmetno in drugi študijski program ni vključen v tiste, ki zahtevajo bolonjca.
to sem našla na spletni strani faksa http://www.ff.uni-lj.si/fakulteta/Studi ... zerje.html
in mi nekako ni najbolj jasno za kaj gre..mogoče sem pa trenutno tudi prevelč zbegana, ker sem našla to pred nekaj minutami in sem se precej prestrašila :?
vsakršne informacije dobrodošle.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 13. Jun. 2009 10:28

^^

Sicer hodim na FDV in ne FF, ampak najbrž je sistem povsod isti. Pri nas je bilo tako, da če študentje starega programa niso izdelali recimo drugega letnika, so ponavljali oz. pavzirali in se nato vpisali v tretji letnik bolonjskega sistema. Torej nobenega leta ne izgubiš, še celo kakšen izpit več se ti mogoče prizna, problem je potem samo v stopnji, saj diplomiraš v bolonjskem programu in ne starem. Sicer pa to sploh ni nevem kakšen problem, glede na to, da starih programov sploh ni več.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 13. Jun. 2009 12:36

aha. no saj to mi je zdaj že malo jasno.. včeraj sem pisala v rahlem afektu, zato sem izpadla malo panično :)
mi pa še vedno ni jasno kako to pol zgleda z drugim predmetom, ker pri tistem še nebi bila v bolonjskem sistemu. a sploh gre, da enega po starem, drugega pa po novem sistemu delaš?
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 13. Jun. 2009 14:03

kko je pa z bolonjcem na upravi (fu), ki traja 3 leta? kakšna so kej predavanja pa to?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov