Iskanje literature (tuje dipl. naloge)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 29. Okt. 2008 12:54

Živjo


Začenjam pospešeno iskati literaturo za pisanje magistrske naloge, vendar se je malce zaustavilo že pri iskanju virov in literature. Iščem namreč tuje diplomske naloge, tuje magistrske naloge, tuje doktorske disertacije. Iskala sem preko cobissa itd.

Ima mogoče kdo kakšne vire in da ve kako in kje iskati?
Bila bi vesela za kakšrnokoli informacijo.

Hvala, lp, m.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 29. Okt. 2008 13:22

Predlagam, da vprašaš na Nuku, je pa res, da so pri nas samo naše diplomske in magistrske. Zakaj pa rabiš ravno tuje?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 29. Okt. 2008 13:48

Hja, vedno je dobro imeti tujo literaturo, tuje vire. Imam temo, ki pri nas še niti ni bila ne vem kako raziskana; tuje države so večje in tudi več možnosti, da najdem kakšno takšno zadevo. Sploh mag. naloge zahtevajo, da imam več ali manj navedeno tujo literaturo.

Nuk ima veliko povezav na takšne strani; ampak nisem našla nič kaj primernega; zato sprašujem, če kdo ve; če je iskal kje tuje literaturo.....

Hvala že vnaprej, lp, m.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Okt. 2008 13:53

kaj pa ce bi se kr na mentorja obrnla?

drugace je pa nebroj enih spletnih znanstvenih stvari, springerlink in ostalih, kjer dobis malo morje vse mozne literature. je pa res da je treba pristop plačat, vendar je dostop do teh iskalnikov (varjanta cobiss, samo da dosti obširnejše) ponavadi omogočena na faksih.
pa še ful enih takih brskalnikov obstaja, sam trenutno se sam tega spomnem.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 29. Okt. 2008 17:23

Ja, sej tujo literaturo se pri nas dosti dobi (sam ne vem zdej, katero področje iščeš), res pa da se magistrskih in doktorskih dezirtacij ne. Za literaturo jst vedno gledam po cobissu, pač daš na vzajemno podatkovno bazo, da ti pokaže zaloge v vseh knjižnicah. Je pa res, da so kakšna področja pri nas bolj slabo pokrita, zato ti svetujem, da morda nabaviš kako knjigo tudi v tujini (amazon.com) itd.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 30. Okt. 2008 20:51

Najbrz sem jaz mal cudna, ampak meni se ne zdi cist normalno, da nekdo za magistrsko nalogo ne more sam najt virov. In se huje, sprasuje na Cosmopolitan forumu.

Ce ne poves tocno za kako podrocje gre, kako naj ti konkretno pomagamo? Ce ti recem, da naj se obrni na MIT, ti najbrz ne bo kaj dost pomagalo. Kot je rekla ze floribunda, za to imas mentorja. :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 30. Okt. 2008 21:00

men se pa ne zdi nič narobe vprašat na tem forumu.mogoče lahko dobiš dobro idejo.sicer je pa to iskanje virov tud men ful težko.je pa tko, da pomoje pri vseh magistrskih delih moraš met tud tuje vire.vem da na našem faxu brez tega sploh nimaš zagovora oz. ni šanse da ti mentor potrdi ustreznost.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 31. Okt. 2008 13:56

ja, seveda moraš met tuje vire (pa ne sam za magistrsko). sej v naših knjižnicah je na voljo zelo veliko tuje literature (prevedene in neprevedene), sam seveda je najlažje najt nalogo, ki je narejena na to temo :) če v slo obstaja.
jst mam tud pri diplomi tako temo, da je večina literature izšla v veliki britaniji, pri nas pa določenih monografij sploh ni, torej mi preostane samo to, da grem npr. v tuje knjigarne, naročim preko spleta ...
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 05. Nov. 2008 17:25

Evo, tocno kle se je tud men ustavl, k sm se letos zacela spravlat h diplomi. Tuje podatkovne baze, EBSCo host, Proquest, Socifile, aaaaampak mi ne rata pridt notr, povsod hocjo neke pasvorde pa neki. Ma kdo kaksno idejo, kaj zdaj, je kaksna finta, ki je ne poznam? :?
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 05. Nov. 2008 17:43

Ena možnost je ta, da greš v knjižnico ODKJG na FDV-ju. Tam greš na računalnik, prosiš enega študenta v knjižnici, da ti da geslo za dostop na računalnik, s tem itak ne boš imela problemov, ker se to stalno dogaja in radi pomagajo. Potem pa lahko brez gesel prideš do vseh baz in podatkov v njih. Ko najdeš primerne članke jih shraniš na ključek in to je to. :)
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 05. Nov. 2008 17:54

Se prav ne rabm nobenih pasvordou od tujih podatkovnih baz, samo grem tja na komp, pa je to to? :? hju, zakon, hvala, to morm sprobat.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 05. Nov. 2008 18:19

Dostop naj bi bil na vseh faksih UL. V praksi sem pa vsaj za FF prepričana, da zagotovo je.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 06. Nov. 2008 18:11

powerpuff napisal/-a:Se prav ne rabm nobenih pasvordou od tujih podatkovnih baz, samo grem tja na komp, pa je to to? :? hju, zakon, hvala, to morm sprobat.


Nobenih gesel za baze ne rabiš, rabiš samo geslo, da lahko uporabljaš računalnik (to pa kot sm že zgori napisala res ni problem).
Aja, sem pa pozabila še to povedat, da moraš do baz dostopat tako, da (govorim konkretno za fdv) greš na spletno stran fdv-ja, klikneš povezavo do knjižnice, tam klikneš na digitalno knjižnico in potem se ti na desni strani izpišejo baze. Potem pa do baz dostopaš prek teh linkov in vse deluje brez gesel. Kako je na drugih faksih pa ne vem.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov