Študij:zgodovina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
black_bird
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: far away

Neprebrana objavaNapisal/-a black_bird » 10. Okt. 2008 8:46

Nevem če tema že obstaja.Naslednje leto grem študirat na FF in me zanima kako ste kaj študenti/ke zadovoljni s študijem.Je bolje it enopredmetno al dvopredmetno?Se da naret? Hvala za odgovore :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 10. Okt. 2008 21:28

Oboje ima svoje pluse in minuse. Enopredmetni imajo poleg ostalega tudi 2 tuja jezika (nemski in latinski), ki lahko predstavljata kar velik problem. Pri dvopredmetnikih pa se pogosto prekrivajo urniki. Pa se kaj bi se verjetno naslo.
electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 14. Okt. 2008 16:22

Jaz ti svetujem, da greš študirat zgodovino če ti je to res oh in sploh vav in ne moreš živet brez tega :) Ker so možnosti za zaposlitev minimalne.
Če pa se že boš odločila za ta študij, vzemi raje dvopredmetno.
Uporabniški avatar
black_bird
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: far away

Neprebrana objavaNapisal/-a black_bird » 08. Jan. 2009 14:51

Evo spet jaz.Bliža se čas vpisov in menim, da bom šla zgodovino res študirat.Zraven bi vzela še slovenščino, ker me veseli. Zdaj pa sem gledala omejitve za nazaj in videla, da so ble omejitve skoraj vedno ampak pri zgodovini rabiš manj točk.Kaj mislite:Torej na vpisnico napisati prvo zgodovino, nato slovenščino(torej;zgodovina - slovenščina in ne slovenščina - zgodovina), ker če si baje na prvo sprejet, si še pol na drugo?.Zdaj ne vem, koliko so te informacije resnične, zato sem se obrnila sem po nasvet, ker vem, da vas je veliko študentk na tem forumu.Hvala že vnaprej.
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anca_kk » 08. Jan. 2009 15:48

mislim da je tako, da če se dvopredmetno vpišeš, moraš za oboje met dovolj točk, ker če maš samo za eno dovolj točk (in tudi če je tisto na prvem napisano) nisi sprejet
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 08. Jan. 2009 20:55

če vpišeš dvopredmetno moraš meti za obe dovolj točk in je čist vseeno če vpišeš zgodovina-slovenščina lai slovenščina-zgodovina...

drugače sem pa študentka zgodovine in sociologije, drugi lentik. sicr letos ponavljam letnik, ampak to ni krivda faksa (ki se ga da komot narediti če se le spraviš zraven) ampak izključno moja in krivda moje lenobe...

zgodovina je zanimiv študij (No vsaj meni je bil) profesorji pa kak pri katerem... pri enem se res učiš in učiš spet pri drugem gre izpit naredit čist u izi... seveda je pa to odvisno tud od osebe do osebe in do tega kak način ti leži...

boš pa zlo kmalu videla da se na vsa predavanja ne splača hodit...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
black_bird
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: far away

Neprebrana objavaNapisal/-a black_bird » 08. Jan. 2009 21:09

Hvala za nasvete. Torej se bom mogla res potrudit, če hočem prit na faks :) Res sem hvaležna za nasvet, še posebej zadnji, ko si malo opisala študij zgodovine. Zgodovina me veseli(to je edino zraven slovenščine, ostalo nimam pojma, če me sploh še kaj drugo veseli :D ) V Ljubljani študiraš al v MB?
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 08. Jan. 2009 23:53

evo, jaz sem pa študentka slovenščine, sicer enopredmetno, in ni ravno mačji kašelj. za dvopredmetne je pa mislim, da sploh potrebno kar veliko točk, ane. ampak če te veseli ...

kje pa bi študirala? jaz sem v lj, pa če se ne motim, je tudi MissBitch v lj.
Uporabniški avatar
black_bird
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: far away

Neprebrana objavaNapisal/-a black_bird » 10. Jan. 2009 18:14

rammsteingirl....V Ljubljano grem študirat(no, si želim it :D ) Kako pa ti gre slovenščina?Te je veselila, al kaj je bil vzrok za tvojo odločitev...? :)
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 10. Jan. 2009 22:47

lahko mi pošlješ ZS, ker tole ni ravno ustrezna tema za debatiranje o mojem študiju :wink:
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 11. Jan. 2009 22:33

malo sem pozna, študiram v ljubljani...

kaj več ti pa itaq lohka povem na msnju, samo me ni blo cel vikend sploh nič v bližini računalnika, bom bla zdaj med tednom malo več :D
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
eva.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 25. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a eva. » 05. Sep. 2009 14:37

Živjo! Tudi jaz se zanimam za študij zgodovine na FF, in sicer me zanima pedagoška smer. zanima me, koliko bolj podroben je študij zgodovine v primerjavi z gimnazijsko zgodovino? se tu uči o vseh kraljih, kar jih je bilo? koliko je take snovi, ki ste jo prvič slišale na faxu?
Aniiiiika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 4. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Aniiiiika » 05. Sep. 2009 17:07

Pozdravljeni!
Tudi sama sem se vpisala na študij zgodovine na FF in bi bila zelo vesela, če bi od katerega študenta, ki študira to smer slišala kaj več o študiju. Zanima me predvsem kako je z jeziki pri enopredmetni zgodovini, če se jih da, narediti kljub temu, da ti jeziki ne gredo preveč, in če se lahko z enopredmetnim študijem tudi zaposliš kot učitelj v šoli ali moraš naknadno še opravit kake pedagoške izpite. Lep dan!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Sep. 2009 17:16

Sestra od fanta je naredila v 2 letih zgodovino (je bila najprej japonologija- ruščina, pa je po 2 letih obupala na jap. in se prepisala na zgodovino).
Pravi, da ni težka (vsaj v primerjavi s kakšno ruščino, jap.).

Aja, ima pa njen fant (zgo. + soc.) blazne probleme glede zaposlitve (pa čeprav je bil eden najbolj pridnih v letniku). Sedaj pa oba delata magisterij.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov