Ali lahko ženska uspe v pretežno moškem poklicu?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mitkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mitkica » 12. Sep. 2008 12:50

Pozdrav!
Kaj pravite na ženske, ki si izberejo bolj moški poklic?
Mene po nekajletnem delu v pisarni mika sprememba. Ena nora ideja, ki nama je padla na pamet s prijateljico je, da bi šle delat kot keramičarke - polagalke ploščic :D pač...nardile bi tisto šolo, v kateri bi se upam tudi nekaj naučile, za začetek našle nekoga, ki bi naju vpeljal v delo in naju naučil prakse, potem pa bi začele na svoje.
Ideja se nama zdi dobra, ker na tem področju ni presežka delavcev in tudi delo se nama zdi interesantno. Edini pomislek je, da ne vem kako bi stranke sprejele ženkse v tem poklicu :D
Uporabniški avatar
lissa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 5. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lissa » 12. Sep. 2008 12:57

Ne vem zakaj, ampak se mi zdi, da polaganje ploščic pa res ni žensko delo. Kot tudi likanje ni ravno moško.

Ne vem, nekak mi ne gre skupaj. Čeprav po drugi strani, zakaj pa da ne. Sploh če sta dovolj natančne in vse. Moraš pa imeti tudi dovolj fizične moči. Je res, da ploščica kot sama ni težka, ampak kaj pa, ko bo stranka hotela imeti marmorne stopnice?

Ne vem, ogromno je minusov, so tudi plusi... Ampak vseeno dobro premislita, sploh če sta z zdajšnim delom in plačo zadovoljni.
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 12. Sep. 2008 13:06

Meni se zdi popolnoma mogoče, da ženska uspe v takem poklicu. Morda bo začetek bolj težak, ampak navsezadnje je kvaliteta tista, ki šteje. Sploh pri polaganju ploščic bi lahko prišla do izraza ženska natančnost :wink: .
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 12. Sep. 2008 13:29

lun|ca napisal/-a:... navsezadnje je kvaliteta tista, ki šteje. Sploh pri polaganju ploščic bi lahko prišla do izraza ženska natančnost :wink: .


S tem se popolnoma strinjam. Če je ženska pri nekem "moškem" poklicu bolj uspešna kot nek moški, ne vem zakaj ne bi bila bolj uspešna.
Poznam žensko, ki je stara malo čez 20 let, sedaj študira, prej pa je bila zaposlena v avtomehanični delavnici.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 12. Sep. 2008 13:33

Aja likanje ni moško delo, a žensko pa je? Madonca, bo moj bodoči "mož" razočaran, če opravila deli na moška in ženska. :lol:
Js sem prepričana, da je možno, da ženska uspe v kao moškem poklicu, tako kot je tudi možno, da moški uspe v t.i. ženskem poklicu. Potem npr. ne bi bilo nobenega kuharja, ker je kuhanje žensko opravilo/poklic?
Če bi uživali v tem delu in če se v sedanji službi ne počutita dobro in sta pripravljene na najrazličnejše moške opazke "češ, da to delo pa res ni žensko", potem go for it. Če menita, da bi vama to uspelo in da bosta kos taki službi ter ne podcenjujeta fizičnosti tega dela, potem sta morda primerni za tak poklic. Najbrž pa se bosta morali bolj dokazovati kot moški. :?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Sep. 2008 13:46

Sploh ne dvomim v to, da lahko ženska fizično uspe kot keramičarka.
Večji problem se mi zdi soočanje z ljudmi, ki te bodo zabodeno gledali, ker bodo kot obrtnika pričakovali stokilskega dedca s kosmatim hrbtom, prišli bosta pa dve mladi punci. Pomoje se bosta morali precej bolj dokazovat kot vajina moška konkurenca, ker bo precej strank skeptičnih glede vajinih sposobnosti.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 12. Sep. 2008 13:55

lissa napisal/-a:Ne vem zakaj, ampak se mi zdi, da polaganje ploščic pa res ni žensko delo. Kot tudi likanje ni ravno moško.



bo kr moglo postat. kr js ne mislim ceu lajf cunj ko blesava likat. bo mogu ze kej sam pomigat. ampak sem pa zato prpravljena tudi ploscico vzet v roke pa ksno luknjo zvrtat:)
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 12. Sep. 2008 14:01

lun|ca napisal/-a:Meni se zdi popolnoma mogoče, da ženska uspe v takem poklicu. Morda bo začetek bolj težak, ampak navsezadnje je kvaliteta tista, ki šteje. Sploh pri polaganju ploščic bi lahko prišla do izraza ženska natančnost :wink: .



Se 200% strinjam s tabo.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 12. Sep. 2008 20:40

Zakaj pa ne! Jaz sem mnenja, da bo vsak dobro opravljal svojo službo, če ga to delo zelo veseli. Tukaj nima veze kakšnega spola si...lahko bi bila marsikatera ženska boljša vojakinja od kakšnega moškega ali pa kaj podobnega...
Tko, da sledi svojim sanjam :wink:
Uporabniški avatar
trepalnica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 334
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a trepalnica » 14. Sep. 2008 8:18

ja, lahko zenska uspe v pretezno moskem poklicu... mogoce se moras malo bolj potruditi, ampak rezultat je isti, ce imas to delo rada...
PIKApolonica15
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 11. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PIKApolonica15 » 14. Sep. 2008 11:18

Teoretično lahko, sam precej težje.

Na moških faksih se morjo ženske dost bl trudit kot fantje, ker se jih ne jemlje resno, in prov tko je pri iskanju poklica.

sej so izjeme da, ampak kakorkoli obneš; delodajalec bo skoraj raje zaposlil strojnika kot strojnico..
PIKApolonica15
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 11. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PIKApolonica15 » 14. Sep. 2008 11:19

Aja; nasrotno je pa seveda drugače... Moške kvote v ti "ženskih poklicih" kot npr medicinska sestra itd so pa zelooo zaželjeni..
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 14. Sep. 2008 17:26

seveda lahko uspeš... pa to deljenje na moške in ženske poklice se mi zdi skrajno butasto. saj nismo v kameni dobi... trenutno imam tudi jaz bolj "moški" poklic sem gradbeni tehnik in to nadgrajujem, zato če te res veseli keramičarstvo si daj duška! :wink:
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 14. Sep. 2008 17:30

PIKApolonica15 napisal/-a:Aja; nasrotno je pa seveda drugače... Moške kvote v ti "ženskih poklicih" kot npr medicinska sestra itd so pa zelooo zaželjeni..


ja, al pa vzgojitelji ... v vseh vrtcih so ful veseli, če dobijo kakšnega vzgojitelja ker jih imajo otroci radi .. nevem zakaj eni delite poklice na ženske in moške ... zakaj ne bi mogu en moški opravljat dela ki ga veseli, zato ker vi pravite da je to "ženski" poklic .. al pa obratno, ženska opravljat poklica, ker vi trdite da je "moški" in tga ni sposobna opravljat :?
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 14. Sep. 2008 18:09

Nobeden ne pravi, da ga ni sposobna delat. Problem je v tem, da se je treba več truditi in bolj dokazovati pri takem poklicu, kot pa kakem drugem
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov