zavod za zaposlovanje

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 09. Sep. 2008 11:10

Bila sem že prejšne leto na zavodu prijavljena,eno leto sem bila kao na faksu,zdej se morm pa spet na zavod prjavt.A mislte da bojo kakšne komplikacije?A jim moram prinesti kakšen dokument da sem se izpisala iz faksa?Aja pa bla sm eno leto na faksu.Pa sm hodila dva mesca.Niso me ne izpisali ne nč,nobene pošte od njih.A se morm it sama na šolo odjavt?Al mi bojo kej poslal da so me odjavl?
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 09. Sep. 2008 14:32

Ja sej boš naslednje šolsko leto itak avtomatsko izpisana, če se ne boš vpisala v naslednji letnik in ne boš dobila potrdila o vpisu, ki ga morš med drugim met za zdravstveno zavarovanje, če ga nimaš, greš na zavod.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 09. Sep. 2008 18:59

Zakaj si pa ne poiščeš službe, če že ne delaš faksa?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 09. Sep. 2008 19:07

^^ Sej zato bo pa na Zavodu, a ne :D
Al mogoče najdeš službo že takoj prvi dan, ko ostaneš brez socialne varnosti?
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 10. Sep. 2008 13:44

Mimi_M napisal/-a:^^ Sej zato bo pa na Zavodu, a ne :D
Al mogoče najdeš službo že takoj prvi dan, ko ostaneš brez socialne varnosti?


Mislim, da je imela celo leto časa glede na to, da ni faxa delala, ampak vlekla samo status.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 11. Mar. 2009 15:26

vprašanje: sem brez statusa, nisem zaposlena (delam preko tuje napotnice). zanima me, ali se lahko prijavim na zavod, prilivov na moj račun že nekaj časa ni... dobivam tudi kaj podpore kot iskalec redne zaposlitve? lahko ugotovijo, da delam preko tuje napotnice?
kakšne so moje obveznosti, če sem prijavljena na zavod?
kakršne koli info bi prosila...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 11. Mar. 2009 18:07

Moj fant je prijavljen na zavodu in je tud delu neki časa prek tuje napotnice pa niso ugotovili.
Drugač pa neki časa predn se prijaviš ne smeš dobit nič denarja na svoj račun tko da, če si rekla da nisi nič dobivala pol je ok.
Kar se tiče podpore je tko, da jo dobivaš, je pa res da upoštevajo vse - če maš svoj avto, gospodinjstvo itn. Fant dobiva mislim da nekje 150€, ker ma pač svoj avto.
Glede obveznosti pa - če ti oni najdejo kak razgovor se ga seveda moreš ''udeležit'', drugače pa moreš tud hodit vsake tolko časa na sestanek, ko ti pač določijo datum - in seveda ne smeš manjkat brez upravičenega razloga.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 11. Mar. 2009 20:19

^cherry^ napisal/-a:Fant dobiva mislim da nekje 150€, ker ma pač svoj avto.Glede obveznosti pa - če ti oni najdejo kak razgovor se ga seveda moreš ''udeležit'', drugače pa moreš tud hodit vsake tolko časa na sestanek, ko ti pač določijo datum - in seveda ne smeš manjkat brez upravičenega razloga.


On ne dobiva 150€, ker ima avto, ampak, ker živi s starši v istem gospodinjstvu. Tako je meni takrat obrazložila. Fora avta je... če ga imaš in vreden več kot neko določeno vrednost (recimo 5.000€ - nisem sigurna, da je točno toliko, pač imajo neko vrednost), ti ne priprada socialna pomoč. Kar je logično - če imaš denar za malo boljši avto, lahko preživiš brez socialne pomoči. Baje, da preverjajo resničnost podatkov. Poleg naštetih obveznosti, moraš vsak mesec napisati še 3 prošnje za službo. Vsake toliko imaš izobraževanja in pa sestanke s svetovalcem na zavodu za zaposlovanje.

lakeesha napisal/-a:lahko ugotovijo, da delam preko tuje napotnice?

Kakšen riziko vrjetno obstaja. Sicer pa, od moje mami sodelavka (stara je okoli 40 let), dela 4 ure na dan redno. Kadar pa je moja mami na dopustu, pa dela še dodatne 4 ure preko študentskega servisa. Ker je za 8 ur ne morejo zaposlit. Predno so jo zaposlili (še ene 2 leti nazaj), je delala 8 ur preko študentskega servisa na napotnico svoje sestre. Tudi jaz sem delala 1 teden na bratovo napotnico (sem bila prijaveljena že na zavodu) pa me na srečo niso pogruntali.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 11. Mar. 2009 20:59

Ja tko je men on reku, da se tud to vse upošteva, ne bom pa trdila, ker nism bla zraven tk da nevem.

Poleg naštetih obveznosti, moraš vsak mesec napisati še 3 prošnje za službo.

No to pomoje ni lih obvezno, ker on jih ni nikol pisu, razn če je tle pri nas to bolj tk tk. :D
Je pa res ja, da lahko preverjajo resničnost podatkov in ti tud uletijo domov, da res vidjo da nič ne delaš pa te fore.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 12. Mar. 2009 7:41

Da delaš preko tuje napotnice ne morejo ugotoviti. Obveznosti so pa, da se moraš udeležiti tistih seminarjev na katere te zavod povabi. Javiti se moraš pri svetovalki ko te naroči (cca na 3 mesece). Dosegljiva moraš biti na telefon, če te kličejo za kak razgovor.
(s)mej se
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 12. Mar. 2009 8:15

lakeesha napisal/-a:vprašanje: sem brez statusa, nisem zaposlena (delam preko tuje napotnice). zanima me, ali se lahko prijavim na zavod

Če prav razumem, nimaš statusa študenta, nisi redno zaposlena, niti prijavljena na Zavod? ---> Torej nimaš urejenega niti osnovnega zdravstvenega zavarovanja?
Jaz se že ne bi tako igrala! :nixweiss: Ti svetujem, da se čim prej prijaviš!
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 12. Mar. 2009 9:41

Osnovno zdravstveno zavarovanje si lahko plačuješ sam.
(s)mej se
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 12. Mar. 2009 15:35

^^ valda da sem zavarovana. :wink:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 12. Mar. 2009 17:15

^cherry^ napisal/-a:No to pomoje ni lih obvezno, ker on jih ni nikol pisu, razn če je tle pri nas to bolj tk tk. :D

Praviloma bi jih naj. Sem pa že tudi jaz slišala, da je bol tako tako s tem... Jaz sem bila na srečo 1 mesec na zavodu, sem dobila potem pripravništvo.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov