kateri poklici imajo prihodnost?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

1nv1s1ble
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 11. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a 1nv1s1ble » 11. Avg. 2008 14:46

Sem v nekakšni dilemi kam se vpisat(imam še sicer eno leto do konca, ampak boljše prej razmišljat o tem kot pa prepozno). Končujem računalniško šolo (5.stopnja) pa je bila prva možnost da bi se vpisal na študij računalništva, ampak ko sem vprašal par starejših kolegov, ki so tut hodli na tako smer so pač rekli da ni to to pa da jim je žal. Zdej je prišla druga opcija, da bi šou na študij arhitekture (mislim da ma prihodnost ta poklic). Če bi se hotel vpisat na ta študij bi rabil na maturi še peti predmet? Recimo managment ma prihodnost? strojništvo me tut zanima. ma prihodnost?
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 11. Avg. 2008 15:06

Pomoje je strojništvo kr obetavno ja. Moj brat zdej končuje ta študij in je dobil že full ponudb za delo, pa še sploh ni diplomiru.
Zdej za arhitekturo pa nevem, ampak glede na to da jih vsako leto dost sprejmejo vrjetno nekega primankljaja ni. Aja nevem sicer kako je s tem petim predmetom (ker se ne moreš na vsako fakulteto vpisat s petim predmetom kolkr se men zdi), ampak če se že lahko, so pa itak sprejemci najpomembnejši.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 11. Avg. 2008 15:11

ne gledat, kera služba ma prihodnost.. Drgač pa strojništvo ma definitivno prihodnost, arh. vem da bolj slabo laufa.

Ne se zafrknit pa it na nek fax, ki te ne zanima ''toliko'', ker boš lahko samo izgubil 1 leto ali pa se mučil z učenjem tebi brezveznih stvari.. Vprašaj se kaj bi rad delal in potem odločaj za fax. Kere hobije maš.. tud nekaj pove ;)
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 11. Avg. 2008 15:22

To kar študiram jaz ma prihodnost.Uni.dipl.ing. elektrotehnike.
all*starka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 6. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a all*starka » 11. Avg. 2008 16:52

Smetka_ napisal/-a:To kar študiram jaz ma prihodnost.Uni.dipl.ing. elektrotehnike.


sm firbec: kako da si se odločla za to "moško" smer? :D

drgač se pa strinjam da je prihodnost v strojništvu & elektrotehniki.
probi se kej pozanimat kateri poklici so najbolj iskani!
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 11. Avg. 2008 17:12

Telekomunikacije, elektronika, avtomatika & multimedijske komunikacije - vse na elektrofaksu.

Smetka_ napisal/-a:To kar študiram jaz ma prihodnost.Uni.dipl.ing. elektrotehnike.

Od visokošolskega študija je več koristi. Sicer nisi UNI. DIPL., temveč "samo" DIPL., vendar pa je za razliko od univerzitetnega študija kar dosti stika s prakso.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 11. Avg. 2008 18:02

^Spermij,se absolutno strinjam...Pri nas je tumač teorije pa premalo prakse.

all*starka: Model ki dodeljuje Zoisove štipendije mi je dal idejo...Pa sem razmišljala o tem...in se vpisala.In nikoli mi ni bilo žal :D
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 11. Avg. 2008 18:03

izberi tisto kar ti je všeč, pa butasto se mi zdi poslušat starejše kolege, ki so pač ugotovil, da to ni za njih... to ni splošno, če tebe zanima pol ni problema...

sej so nam tud govoril, da je elektro fax težek pa da ni za punce pa da nekateri obupajo ipd... pa sem se zato ravno tako vpisala in če bo vse po planih grem oktobra v tretji letnik uni smer telekumunikacije...

drugač pa če gledaš kateri poklic ima prihodnost, mislim, da so jih predhodniki že kar dobro našteli; samo, če se vpišeš na neki fax, ki te ubistvu sploh ne zanima je totalno brezveze, ker se boš muču pa verjetno sploh ne naredu...

najprej pomisli kaj te zanima pol pa mogoče če se splača...
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 11. Avg. 2008 18:25

Če bo pri meni nekaj sreče, potlej se mi bo verjetno trud v "mojem" TK podjetju obrestoval. Potrebno je biti zagnan in optimističen, a vseeno tudi previden.
all*starka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 6. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a all*starka » 11. Avg. 2008 21:13

Smetka_ napisal/-a:all*starka: Model ki dodeljuje Zoisove štipendije mi je dal idejo...Pa sem razmišljala o tem...in se vpisala.In nikoli mi ni bilo žal :D


uh, svaka ti čast! :D
sm bla parkrat na vašmu faksu (hodi tut moj brat tja) pa v polni avli mogeče 2 punci! no, maš pa vsaj dost izbire pr fantih :wink:
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 12. Avg. 2008 0:47

Moj brat je letos tu diplomiral. Pa je v skupini pri predavanjih tudi imel le eno žensko. :)
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 12. Avg. 2008 11:26

all*starka napisal/-a:
Smetka_ napisal/-a:all*starka: Model ki dodeljuje Zoisove štipendije mi je dal idejo...Pa sem razmišljala o tem...in se vpisala.In nikoli mi ni bilo žal :D


uh, svaka ti čast! :D
sm bla parkrat na vašmu faksu (hodi tut moj brat tja) pa v polni avli mogeče 2 punci! no, maš pa vsaj dost izbire pr fantih :wink:


nebi mogla govori o kakšni hudi izbiri, sej je par kar hudih to je pa tud vse... ni nujno, da zato, ker jih je več pa da je pol izbira boljša. še dobro, da se mi ni treba ubadat s tem, ker sem v zvezi že skor 3 leta...
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 12. Avg. 2008 11:44

Na FE in FRI je žal veliko (preveč) geekov. Jih lahko sprevidiš na nekaj 10 metrov...

Sicer s tem, ker sem sam na FE, pljuvam v lastno skledo, samo tako pač je...3/4 jih visi za compom.
Zadnjič spremenil spermij, dne 12. Avg. 2008 12:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 12. Avg. 2008 12:01

all*starka napisal/-a:
Smetka_ napisal/-a:all*starka: Model ki dodeljuje Zoisove štipendije mi je dal idejo...Pa sem razmišljala o tem...in se vpisala.In nikoli mi ni bilo žal :D


uh, svaka ti čast! :D
sm bla parkrat na vašmu faksu (hodi tut moj brat tja) pa v polni avli mogeče 2 punci! no, maš pa vsaj dost izbire pr fantih :wink:


Ti povem da v dveh letih tud enga hudga tipa nism vidla na fkasu,oziroma tazga,da bi mi mal čeljust dol padla pa bi rekla ok..ta je pa wau.
Tko da...Pofl od tipov,believe me.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 12. Avg. 2008 17:00

1nv1s1ble napisal/-a: Če bi se hotel vpisat na ta študij bi rabil na maturi še peti predmet? Recimo managment ma prihodnost? strojništvo me tut zanima. ma prihodnost?


Da; potrebuješ splošno maturo še hočeš se vpist na arhitekturo... Ampak tam so ful visoke omejitve (bistveno vlogo ima sprejemni izpit)...
Na strojništvo (vsš) lahk vpišeš brez 5.predmeta, če pa hočeš na univerzitetni program pa potrebuješ tudi 5. predmet- plošno maturo.

Prihodnost je v večini naravoslovnih študijev; trenutno so eni izmed najbolj iskanih ravno strojniki; pred vsem energetiki.
Kot je že ^cherry^ napisala za svojega brata; super ponudbe (tudi za delo v tujini) študentje strojništva dobijo že preden končajo faks.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov