Matura & Plonkci

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 21. Okt. 2007 15:36

mislim, da se boš mogla kar naučit... sicer pa matura sploh ni težka je biu kakšen test veliko bolj ker je to posplošeno... no kokr za kerga meni osebno ni bila težka...
Uporabniški avatar
natašika
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 14. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a natašika » 21. Okt. 2007 16:20

jah ja.. jaz sem proti plonkanju.. :P mislim, za sebe vem, da si ne bi upala.. ni vredno se špilat za bvz.. :D
pa res ni bla kaj ekstra težka matura.. če jo primerjam s katerim koli letnikom se mi zdi lažja.. sploh ni blo tak ko so nas vsi strašli tak da.. ni neke panike ne.. :)
beba24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 23. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beba24 » 21. Okt. 2007 16:55

po moje da ni pametno plonkat, sej gre ampak res malo, sicer pa maturo delas za sebe ce se naucis in se zberes lahko dosti odneses od tega ti pride prav v zivljenju.pa sej se ne rabis napiflat no , jaz sem se naucila nekaj snovi pol par sem samo skozi pregledala pa je slo.sej bo.... :wink:
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 21. Okt. 2007 17:27

Jz si ne bi upala plonkat na maturi. No, sploh mi ni padlo na pamet, da bi. Drugače itak smo plonkali, ampak na maturi pa noben ni... Mislim, da ni vredno :)
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 21. Okt. 2007 17:39

Tko kot punce zgoraj, si tudi jaz ne bi upala plonkat na maturi. Preveč je na kocki: Če te dobijo si zaj** celo maturo kar običajno pomeni tudi celo leto (razen če se ne vpisuješ na faks, ki nima omejitve, potem je pa itak vseeno, kolko pišeš maturo).
Itak pa ni tako težka. Razen če ne računaš na 30+ pik, se da vse naučit v enem mesecu. Sploh če v 4. letniku malo bolj poslušaš in sodeluješ.
Drgače pa ja, se bi dalo. Samo ne moreš vedet, pri kateremu predmetu se bo dalo, dokler ne začneš pisat.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 21. Okt. 2007 17:58

spomnem se, da so pri nas enega dobil da je plonku (v kuliju je meu plonkič). Pred vrati ga je čakala cela delegacija (ravnatelj, podravnatelj...)
Res je lahka matura in se ne splača izzivat, da ti jo celotno razveljavijo.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 21. Okt. 2007 18:44

Hehe, js sm šla pa za eno drugo sošolko pisat nemščino. Sem dala v njeno vozniško svojo sliko in niso skapirali :D Na koncu je mela nemščino 5, vse ostalo pa ni nardila :rofl:
roladka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 4. 6. 2007
Kraj: gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a roladka » 21. Okt. 2007 19:42

Sama mam letos maturo, tako da svojih izkušenj ne morem povedat..
sem pa nekaj dni nazaj govorila s kolegico , ki jo je delala 2 leti nazaj.
Celo maturo je preplonkala, ne vem kako ji je uspel, ampak niso je dobil. Vse predmete je naredila v prvo, edino sociologijo je padla ker je blo toooolk snovi (glede na to koliko se je učila je bla zanjo težka :lol: )..
Sicer mi je povedala tud to, da te prej morjo 2x opozorit, če recimo rpepisuješ ali kar koli podobnega..ti naj ne bi smeli vzet. tako, da če imaš plonkec, ti vzamejo plonkec, te opozorijo in to je to. vem pa ne, kako je res s tem.
če ti vzamejo brez opozorila , naj bi poklical na ric in vse "poštimajo".
se bo treba malo pozanimat ja :lol:
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 21. Okt. 2007 19:43

Nič švinglat, učit ! :schlaumeier:
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 21. Okt. 2007 19:51

no js pa nism angelček kot vsi ostali..sm kr dost plonkala in pomagala. sociologijo sm mela skor vse teme na plonkcih in sm preprost najdla pravga in plonkala..ok sej velik sm tud znala..je blo bl pomagalo pri malenkostih. zgodovino sm prov lepo zasrala..taprvo temo sm vso znala tko da mi ni blo treba plonkat..in pol v odmoru ugotovim da sm samo en plonkc doma pozabla..in dobim test in je bla glih ta tema..tko da sm bl ugibala k pa ne. matematiko nism nič plonkala, slovenščino tudi ne ker tm res nimaš kej na plonkc dat. angleščino pa itak obvladam tako, da se je en zrinu zraven mene in je vse preplonku od mene..sam test sm dala bl na konc mize, sedela sva itak odzad, neki sm mu prišepnila..in na konc sm js pisala 5 on pa 3, ker na ustnemu ni pol nič znal.
ustne pa ti itak tok pomagajo, da groza..mi skor ni blo treba zint.
plonkat res ni problem, ker pri nas niso skor nič gledal..večino so časopise bral, dobil niso pa itak nobenga, plonkal so pa skor vsi. lažje je bilo na maturi plonkat kot pa čez leto.
Uporabniški avatar
Jaqueline
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jaqueline » 21. Okt. 2007 19:53

Js si nebi nikol upala. Če te dobijo, maš pol 4 lete prepoved pisanja mature. Vsaj tak nam je profesorca rekla. Mogoč je htela sam prestrašit :D .
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 21. Okt. 2007 19:55

pr nas pa niso nč časopisa brali... en je biu za ketedrom en uzad pa skoz so gledal zj pa plonki če upaš... nisem reskirala mature zaradi take bedarije že ne
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 21. Okt. 2007 21:09

Se strinjam, da matura res ni tako tezak zalogaj kot te strasijo vsa leta poprej. Pac, ce zadnjo leto malce vklopis mozgane in se tekom leta vsaj malo sproti pripravljas moras maturo narediti. Tudi sama nisem ravno 100 % angelcek in sem znala pri kakem testu tudi malce na plonkec pokukati, pa se to reci, ki mi res, res nikakor niso sle v glavo.

Ampak matura - nikakor ne! rajsi padem ali pa se v zemljo pogreznem kot pa, da me dobijo kako plonkam na maturi. sama si nikakor ne bi in si nisem upala plonkati. nekako bi se pocutila kot, da zavajam samo sebe, svoje znanje in vse za kar sem se trudila pretekla stiri leta. in sem maturo cist lepo nardila in to brez plonkc listica.

tako, da matura in plonkanje nikakor ne gre skupaj! :flop: :flop:
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 21. Okt. 2007 23:21

Na maturi je pomoje ful tžko plonkat pa tudi tveganje je veliko. Jz sem imela srečo, da sem kemijo lahko dost pošpegala k prijazni sosedi, ker sem imela 2 taka profesorja, da sta zelo malo gledala. In sem potem sigurno dobila oceno višje
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 22. Okt. 2007 0:12

Pr men sploh ni blo pogojev za plonkanje. So se ves čas šetal po razredu, use so gledal tko da niti levo niti desno nisi smel pogledat :roll: pa tud upala si ne bi če po pravici povem :?
Drgač pa na maturi je itq uno osnovno znanje..pač neki se je treba učit pa že narediš pol. Tok težko pa spet ni.
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]