študij v tujini [ZT]

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Yasmine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Yasmine » 09. Jan. 2005 23:40

a je že kera štud. v tujini? vaše izkušnje?? :cool:
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 10. Jan. 2005 17:02

Js sm hotla it u London na art&design university,sam sm se pravocasno ugotovila,da je ubistvu brezveze ...

Drugace pa tut mene zanima,ce je tuki katera ki studira v tujini, pa kako ji gre?
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 10. Jan. 2005 17:04

Jaz sem delala že srednjo šolo v Avstriji, potem sem bila dve leti v Londonu na študiju gospodarstva, sedaj sem v Sloveniji in študiram ob delu in delam. Če po pravici povem so to najlepše in najboljše izkušnje v mojem življenju, delam pa že nekaj časa na tem, da bi šla v tujino delat.
bordyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 22. 11. 2004
Kraj: NG

Neprebrana objavaNapisal/-a bordyka » 10. Jan. 2005 20:32

nisem se na tem da grem studirat sam zlo velik razmislam o tem da bi sla studirat......in zlo mozn d bom sla :roll:
Uporabniški avatar
p!a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a p!a » 13. Jan. 2005 21:33

jst vem da bom sla studirat novinarstvo v tujino... se ze dogovarjamo z univerzo v burlingtonu (USA). jst bi se pol bl osredotocla na modno novinarstvo in sm najdla ze eno univerzo v londonu, sam nad londonom nism glih najbl navdusena... ;)
Živi za biti, ne za izgledati!
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 19. Mar. 2005 10:56

jst si zelo želim študirat u tujini! :razz:
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 20. Mar. 2005 21:58

punce, teli studiji so zelooooooo dragi, zelo velik financni zalogaj,pa se vecino jih Univerza v Ljubljani ne prizna.
Predlagam vam, da se lepo vpisete na naso fakulteto, potem pa ko je moznost izmenjave studentov, greste za leto, pol leta v tujino, dobis tudi eno malo stipendijo, da ti malo pomaga, pa vecina oddelkov ti prizna izpite,predvsem jezikovne, tudi frekvenco.
Potem se pa itak lahko odlocite za podiplomca v tujini.
moj prijatelj je 4 leta studiral neki management v parizu,podobno nasi ekonomiji, pa mu tukaj nobena univerza ni hotla priznat celotnega studija, bi moral delat se kr velik izpitov. Pol je pa njegov ocka mal veze uporabil, in evo k rpriznal so mu :evil: , sej ne da sem fovs, samo naceloma studiji v tujini niso tako tezki kot pri nas.
So pa res to zelo velike izkusnje, ze jaz sem po enem mescu v angliji veliko odnesla...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
PlayLejdi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 21. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayLejdi » 21. Mar. 2005 23:52

jaz si ful želim študirat u tujini...še posebej u londonu, ki me ful interesira...vendar pa me je strah iti. zaradi vseh nevarnosti ki pretijo... :? :? :? :?
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 04. Nov. 2005 12:35

Zvezdica007 napisal/-a:A je že katera razmišljala o študiji v tujini oz. je že katera bila na izmenjavi študentko? In v katero državo vas vleče in za koliko časa? Kakšne izkušnje imate? Jst že razmišljam za nasljednje leto, ampak še ne vem točno kam bom šla.

sofia83 napisal/-a:Ja kar se tiče Erasmusa, me sploh ne vleče, ker je za moje pojme mal zabluženo leto, pa še brezvezen strošek za starše (Erasmus štipendija je precej nizka). Erasmus se mi zdi pač eno bluženje v tujini, rajš hodm tle na fax, pa mam kej od tega, vsake tolk časa grem pa nekam potovat (za dušco si privezat ).

Sem pa razmišljala o eni izmenjavi, k jo mamo na FDV-ju, in sicer z University of Miami. Sam me je pol zlo hitr minil, k sm zvedla, da ni nobene štipendije - študentje na izmenjavi so sam oproščeni šolnine (k je fuuuul visoka), ostale stroške si morjo pa sami krit, kar znese 600 čukov SIT na mesec. Tko da no way.

V tujini sem pa hotla študirat, pravzaprav sm bla že ful blizu. Na koncu se je neki zakompliciral pr prijavi in sem ostala tle in sem vesela, da se je zadeva tko odvila. Drgač bi pa šla na podiplomca nekam, seveda če bodo dinarčki, ker podiplomc stane kar precej €€
_missy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 21. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _missy_ » 15. Mar. 2006 22:49

tole o bluzenju preko erazmusa je sicer pr večini res...sicer pa kakor si nardiš!!! Poznam neki k jih je šlo preko erazmusa študirat v tujino in verjemi, da niso vsi mel tega leta kot neki zabluzenga...hmm več jih poznam k so pršli v slovenijo preko erazmusa in bluzijo!!! Skor vsi slovenci so neki prdobil tm (ene par jih je kr tm ostal še čez poletje k so mel službe)...--> uni k jih jz poznam

drgač pa jz tud nameravam it vn....nevem barcelona..upšam da me sprejmejo :hallo:
Tengo tambien un corazon che se muere por dar amor...
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 16. Mar. 2006 8:25

V planu imam le opravljanje prakse v Estoniji, za januar 2007.
Sicer je še daleč in tudi odločitev še ni 100%, pa vseeno mislim, da je odlična priložnost, vsaj za moj poklic. :)
Zadnjič spremenil steLLcy, dne 31. Mar. 2006 10:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 16. Mar. 2006 8:31

januar 2007, verjetno.

ja, jz bi tud šla v tujino malo študirat, najraje v italijo (če bi bla seveda predavanja v angleščini), london, zda. Letos bom hopefully sprejeta na visoko šolo za zdr. Kadrov s to izobrazbo se ful velik rab, povsod, tko da upam...da mi bo ratalo
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 17. Mar. 2006 19:51

En iz moje paralelke gre na Harvard studirat arhitekturo. Je sou delat preizkuse in so ga sprejel :) Je pa solnina fuuuuul visoka
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 18. Mar. 2006 14:44

Jaz bi pa v Italiji študirala modo :D moje sanje... :(
Uporabniški avatar
**bonita**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 22. 4. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a **bonita** » 25. Apr. 2006 13:23

a kdo ve kakšne so možnosti za študij v zda za povprečnega slovenskega študenta/dijaka...baje študiji niso tok težki tam...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov