Študij: Nemščina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Agappi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 16. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Agappi » 16. Avg. 2007 13:23

Mene zanima, če kdor koli tukaj na forumu študira nemščino.
Sama ta jezik obožujem, učim se ga v šoli in letos sem bila v Berlinu - v
poletni šoli za učenje nemščine.
Jst bi zelo rada kej tko malo bolj konkretnih informacij kar se tiče samega študija in seveda sprejemnih. Kolko je ta zadeva težka?
Najlepša hvala!
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 16. Avg. 2007 14:20

Še ena taka ;D . Kakršnekoli informacije dobrodošle :) .
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 18. Avg. 2007 8:11

Jaz študiram nemščino dvopredmetno v MB. Men je ful všeč. Sn happy s to izbiro. Zaj kolko je težko je odvisno od vsakega posameznika, zlo dosti jih je nehalo s študijem, ker so opazli, da nimajo dovolj predznanja. Za mojo smer ni nobenih pogojev, tudi omejitve ni blo lani. Tak, da se lahko vsak vpiše, tudi tisti, ki recimo niso meli nemščine na maturi. Potrebno se je zavedat, da gre za študij jezika, torej študiraš ga res podrobno. Meni osebno ni "težko", sej so stvari, ki so malo težje, ampak ni neke krize. Pač potrebno je met predznanje, več ga maš lažje ti je. Predavanja so po večini v nemščini, oz. ena so ena niso, pač odvisno. To je tudi delalo nekaterim težave, ker niso vsega razumeli. Treba je redno delat pa vse gre. Pa treba se je zavedat, da se ne greš s študijem učit jezika, temveč ga študiraš.
Je pa tudi tak, da ne mislit, da vsi v prvem letniku že ful znajo jezik, čist različno je, pač morš met voljo in veselje pa vse gre. Če maš manj predznanja morš pač več delat, to je vse.
bej*ba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 22. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bej*ba » 29. Okt. 2007 18:59

Jaz pa mam eno vprašanje pa se mi ni za novo temo odpirat povezano pa je z nemščino.
Baje da obstajajo agencije, z katerimi lahko dopolniš znanje menščine z pomočjo njih in sicer tako da ti oni nudijo odhod v nemčijo(avstrijo) nočitve mislim da za okol enga mesca nisem ziher. in da tko dopolnjuješ znanje men lahko si začetnik ali pa že poznavalec tega jezika.

sam to sem jaz tko tko iz čenč slišala zdaj pa nevem kje preverit.
dobrodošla bi bla vsaka informacija kdo to izvaja kje kako in koliko stane...
tak da če katera ima izkušnje ...hvala....
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 29. Okt. 2007 20:40

če misliš v stilu poletnih šol ti lahko rečem da je zakon. sem bila v angliji in nemčiji in od obojega odnesla ogroooooooooooooomno

aja pozabila pripisat kje ti to nudijo. jaz poznam kompas hollidays, agencijo gruber(mb) in academio(ki so btw za cca do 100 bivših jurjev dražji od kompasa pa še slabšo organizacijo imajo). načeloma pa mislim, da nudjo to pri veliki večini agencij, kr je to dokaj dober posel za njih. poprašaj malo ko greš mimo kake uristične agencije wink
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 29. Okt. 2007 20:57

razmazena_maca napisal/-a:če misliš v stilu poletnih šol ti lahko rečem da je zakon. sem bila v angliji in nemčiji in od obojega odnesla ogroooooooooooooomno

No, sama sem bila v ZDA in sem od jezika bolj malo odnesla, je bilo pa nepozabno :D , bivša sošolka je bila pa septembra 1mesec na Dunaju in ji ni bilo preveč všeč, težko pa ti kaj več povem.
Sem šla pa z EF, ki ponuja ogromno različnih destinacij, če te zanima, pejd na njihovo spletno stran ;).
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
bej*ba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 22. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bej*ba » 30. Okt. 2007 8:39

Hvala punci bom mal raziskala tole pri agenciji pa bom javla rezultate. :)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 28. Feb. 2009 21:31

A kera študira nemščino? Kakšno je potrebno predzanje, kok je težko? Učila sem se 4 leta v gimnaziji, nivo smo mel pa res visok, tud tisti, ki so mel 2, so maturo nardil najmanj s 4, vsi ostali pa s 5. Res, ko primerjam z drugimi, mi znamo neprimerno več (npr. moj prijatelj je mel za nemščino prof. Srednjo, pri kateri je imel 5. Za priprave na maturo je dobil našo, prof. Težko, pri kateri je imel komaj 2. Prjatlca ma za nemščino prof. Lahko, za priprave na maturo pa Srednjo, kjer ma tud samo 2. Kaj bi šele blo, če bi kdo od prof. Lahke, dobil našo Težko). Ampak, vseen sem mela samo 3 in ne vem, če je to znanje dovolj, kljub temu, da znamo pač ful več kot drugi (aja, pa sošolka je živela v Nemčiji in je mela 4, pa 2 sošolca mata B2 certifikat in sta mela 3-4, povprečna ocena testov je bla pa ponavad okol 2,2). Besedišča mislim da mam dost, čase pa vrstni red stavkov pa to znam, edina težava so der die das, ker nekatere besede bi ble lahko zame karkol in pol pač tud sklanjat ne morš prov.

Tko da če kera študira nemščino, bi bla vesela kakršnekoli informacije.
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 28. Feb. 2009 21:46

Poison Girl napisal/-a:Še ena taka ;D . Kakršnekoli informacije dobrodošle :) .

Omg, what was I thinking! :lol: Niti slučajno, že da sem jo vzela za maturo mi je žal iz dna duše.

Classy, sej si dala mene za primer a ne? Prof. Lahka in prof. Srednja? :D
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 28. Feb. 2009 22:44

Veš da sm :D Sej maš 2 pa 5, ne? Nism bla zihr. Ma js res ne vem.
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 28. Feb. 2009 22:49

...
Zadnjič spremenil Poison Girl, dne 22. Mar. 2010 22:49, skupaj popravljeno 1 krat.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 28. Feb. 2009 22:49

Prof. Težka je odlična, jst mam letos nemščino na maturi in verjamem vase, čeprav ne bom mela priprav na maturi. Ona je najbolša :) Prvo leto, ko jo maš, te sicer ful jeb* v glavo in jo sovražiš, pol se pa vnese in začne risat srčke po tabli in biti prisrčna :D Na konc maš 3, ampak znaš pa ful. Ok razn en test v drugem al tretjem letniku je bil ubijalski, k je blo 180 točk.

Classy, jst tut razmišlam o germanistiki dvopredmetno. Ampak sam razmišlam, mislm da ne bom šla tega. Sicer sm jst slišala, da je dost zajebana, ampak da ti ni treba bit glih genij v nemščini. Sej faks je itak ubistvu odvisn od učenja, tut angleščino padeš kšne predmete, če se ne učiš, pa tut če si ful nadarjen za njo. Pa če maš dvopredmetno, ti nekateri predmeti še odpadejo. Sej der, die, das se pa že naučiš, mislm, vse pride s prakso. Gledaš nemške oddaje, greš za 1 mesc v nemčijo, pa se ti že velik bl sanja. Res je, da bi ble nekatere besede lahko karkol, ampak baje da se dost pokrivajo spoli s srbohrvaščino, tko da lahko ugibaš če ne veš :D
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 01. Mar. 2009 11:46

no jaz sem na nemščini, dvopredmetno :D
toplo odsvetujem :D no malo se hecam..saj ni taaaaak hudo.
sicer je tudi dost odvisno kateri je drugi predmet..
če se pogovarjamo o filofaxu v ljubljani, pol lahko samo rečem, da je treba kr fajn delat + imet hudo dobro srečno zvezdo, ker je žal veliko odvisno od sreče.. :)
so med profesorji tudi takšne cvetke, ki te vržejo res brez kakšnega razloga, tudi če se ti gre za letnik :)
glede predznanja.. mislim, da tukaj ni tak hudo pomembno, razen pri kakšnih lektorskih pa fonetiki (glede izgovorjave)
jaz sem živela več kot 10 let v nemčiji, pisala članke za znan nemšk časopis, na maturi mela 8 pik + nevemkolko priznanj, pa sem vseeno ponavljala 1. letnik :D in to sicer zaradi enih spletov okoliščin z drugo smerjo in enga predmeta (na nemščini), kjer moreš bit ne samo napiflan do skrajnosti, ampak met tudi fuuul sreče, da pade tvoj izpit na mizo al kako že..
je pa res, da enim gre ful fajn.. pač, tako kot pr vseh faxih.. treba delat sproti pa ni nekih večjih problemov no :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Selinchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 16. 9. 2009
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Selinchy » 20. Sep. 2009 23:40

Heh.....meni se obeta podobna usoda ....

Da ne govoriva o Uvodu v nemško literarno vedo, slučaujno? :D
anca_kk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anca_kk » 21. Sep. 2009 8:54

hej. mene pa zanima ali je možno vzporedno študirat samo nemščino dvopredmetno ali moram izbrati še drugi predmet?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov