Prostovoljstvo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
darči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 6. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a darči » 24. Dec. 2004 21:46

Zanima me a kdo kje opravlja to delo na kateremkoli področju?Zelo me zanima in razmišljala sem da bi se kam prijavlja,ampak najprej bi se mal pozanimala kako pa kaj,tko da vas naprošam za kak nasvet, mnenje ...........karkoli.
Hvala.
Uporabniški avatar
Petrusa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Petrusa » 25. Dec. 2004 9:31

Jz sm bla v okviru faksa 4 leta prostovoljka, zdj sm pa še naprej in mi ni žal. Delala sm na TOM telefonu, na MISSSu, v enem zavodu, kjer sm zdj zaposlena, pa v Skupnosti Barka. Več al manj sm delala z otroci pa z osebami z motnjo v duševnem razvoju. Zdj pa sm prostovoljka spremljevalka v zvezi Sožitje. Teh organizacij je cel kup, Unicef, rdeči križ, poj različni centri ponujajo kaj - od delavnic za otroke do učne pomoči. Na MISSSu pa maš poj še različna področja - terensko delo, v skupinah itd. Al pa V Skali, maš bus veselja in tko. Res, vsega tega je ogromno, odvisno je, kaj te veseli. Kot veš, to delo ni plačano z denarjem, je pa z zadovoljstvom otrok in novimi prijateljstvi, kar je pa najbolj vredno. Maš tudi Slovnsko filantropijo, ki je prav za prostovoljstvo ustanovljena. Ne vem, koliko si stara, kr tudi ni važno, če te zanima, lahko pogledam v stare razpise za prostovoljstvo, ki smo jih dobil na faksu, pa ti povem, kje je kaj - po kraju, kjer si doma oz. stanuješ. Je pa to res enkratno delo, meni ni blo tud enkrat še žal da sem prostovoljka. Tako da če imaš veselje to delat - pojdi, ker boš ogromno dala drugim, sama pa boš ravno tako ogromno pridobila!!
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 25. Dec. 2004 11:54

Jz delam kot prostovolka, pač v vrcu pomagas določeno število ur,al pa z otroci v bolnici,prizadetimi pač kaj si zberes.
Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 25. Dec. 2004 14:03

Js sm 2 leti nazaj smo mel prek šole če si hotu in sm mela eno skupino 8letnikov sm jih plesat učila. smo se mel ful fajn, tud v kino smo šli skupej po treningu enkrat. je blo kul :wink:
... se non ti cerco non vuol dire che mi hai perso <3
Uporabniški avatar
Happy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 27. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Happy » 26. Dec. 2004 18:33

Jst zdej opravljam prostovoljno delo preko faksa in mi je ful dobr. Dobiš občutek,da si koristen in še marsikej drugega.
Med očmi je še dovolj prostora. Razmišljajmo. Videli bomo stvari, ki jih zaradi oči spregledamo.
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 26. Dec. 2004 22:59

Petruša jaz bi ti bila zeloo hvaležna za kakšne podrobnejše informacije ... za te razpise kot si napisala! res hvala ... :wink:
Uporabniški avatar
Playgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 3. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Playgirl » 26. Dec. 2004 23:16

Jst sm šla v kolonijo z bolnimi otroci. Dobra, poučna izkušnja!
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 27. Dec. 2004 1:01

Hm kako zanimivo jaz tudi delam na misssu že od osmega razreda oš. Najprej kot telefonistka, potem kot prostovoljka, zdaj sem pa na odraščanju.

Misss je moja druga družina in nikoli mi ne bo žal da sem se jim kdaj pridružla in mislim da bom to delo opravljala še zelo dolgo. Sicer se pa zdaj ukvarjam z najstniki in moram rečt da mi je prav fino.
pa pa
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 27. Dec. 2004 8:45

jaz sem enkrat na teden v domu ostarelih, z dedekom enim igram šah... v bistvu to moram meti če hočem meti sociologijo na maturi... ampak je pa vseeno lep občuterk ko nekomu polepšaš dan... :cool:
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
_n_j_i_n_s_a_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 12. 10. 2004
Kraj: Ljubljana-Fužine

Neprebrana objavaNapisal/-a _n_j_i_n_s_a_ » 27. Dec. 2004 9:00

jst tud delam v vrtcu s prizadetimi otroci, to delo ful rad opravljam, v bistvu se ful rad igram z otroci, tako da komaj cakam da pridem delat, ker se edino tam ful spocijem in ne mislim na dolocene stvari.
...ja nemam vise razloga zivjeti bez tvoga imena... 14/8/2005
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 27. Dec. 2004 13:43

Jst sm delala v domu za ostarele....enkrat tedensko sem skrbela za eno gospo, ki je bila slepa in zato ni mogla določenih stvari delat, pa sm ji pomagala.....
Uporabniški avatar
sweet_angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_angel » 02. Jan. 2005 20:55

vsako leto (ze 4x je za mano) hodim z otoci v kolonijo. khm no otroci - moje pupe so stare med 15 in 17 :D smo srednješolska izmena. Vsako leto komaj čakam da sem lahko malo z otroci in upam da bom vedno imela čas. Vedno sem hotela še bit bolj prostovoljna, samo mi žal zaradi faksa primankuje časa, ampak vsako leto delam vsaj nekaj. Je dobro za dušo :P
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 11. Apr. 2005 17:16

Ojla!

Zanima me, če katera pravlja prostovolno delo kje v mariboru? mislim predvsem na delo z otroki, zbiranje pomoči, ... karkoli pač. zelo bi bila vesela vseh informacij! predvsem me zanimajo delavnice z otroki, drugače pa se ne bi branila kakršnegakoli drugega dela.
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 11. Apr. 2005 17:29

pozdrav.jaz pomagam v mb azilu,7leto teče.
predvsem sprehajam pse,nosim hrano,čistim pesjake,
pomagam zbirat sredstva,...
sem tudi članica PET-e,..
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 11. Apr. 2005 18:29

jancy napisal/-a:Ojla!

Zanima me, če katera pravlja prostovolno delo kje v mariboru? mislim predvsem na delo z otroki, zbiranje pomoči, ... karkoli pač. zelo bi bila vesela vseh informacij! predvsem me zanimajo delavnice z otroki, drugače pa se ne bi branila kakršnegakoli drugega dela.


Pozanimaj se na Zvezi prijateljev mladine, mislim da bi tudi v MB morali imeti sedež. Jaz za njih prostovoljno delam že kar nekaj časa in moram priznat, da mi je zelo všeč, tako da...., če imaš rada otroke in mladino, če bi jih rada česa naučila, se z njimi igrala in delila mnogo lepega pa tudi žalostnega, mislim, da bi ti take vrste delo ustrezalo. Sporoči, kako ti je šlo :) Pozdravček, Žaki

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov