Metode učenja na faksu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmi

Neprebrana objavaNapisal/-a mmi » 25. Maj. 2007 10:01

Pozdravljene! Ker so pred vrati matura, zaključni izpiti in izpitno obdobje, vas sprašujem, kakšne metode uporablajte, da se čim bolj učinkovito (morda tudi v čim krajšem času) naučite zahtevano snov za določen predmet. Lahko tudi napišete kakšno hrano jeste pred izpit, lahko opišete postopek kako se učite, kakrkoli v zvezi z učenjem. Jaz se večino stvari učim z miselnimi vzorci, vendar mi to vzame precej časa. Če imam malo časa do izpita, le berem skripte in si podčrtujem ključne besede. Kar se tiče predmetov, kjer je potrebno računanje, pa predelam kar smo delali na predavanju in vajah, si izpišem formule in se jih naučim na pamet. Pred izpiti jem veliko čokolade in pijem veliko tekočine. Kaj pa vi?
Uporabniški avatar
lili01
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 5. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lili01 » 25. Maj. 2007 12:45

jaz moram skoz nekaj čečkat ko se učim, ne morem samo sedet in brat. naredim si veliko miselnih vzorcev, vse je barvno. skripte si tako pobarvam, da jih noben več ne more kopirat. med učenjem si prinesem kavo v termovki, pa flašo vode ali cedevite. jem pa nikoli vmes.
formulc se nikoli ne učim na pamet, nalepim si jih na kiklco, da bi si mogla pa še to zapomnit...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 25. Maj. 2007 12:48

Ful dobra tema. Mene tut to zanima.
Jest če ni veliko snovi si naredim izpiske, drgač pa podčrtujem al pa izpisujem ključne besede na une male samolepilne listke in jih lepim v knjigo. Nikakor pa ne morem samo brat ker si tko nč ne zapomnem.

Drgač me pa ful zanima tiste k mate ksna matematiko na faksu al pa jo clo študirate: kako se učite teorijo matematike oz. na kakšen način; pri nas je fora, da moraš v bistvu razumet in se pač naučit nekatere stvari; snovi je ful, pa ful enih dokazov, izpeljav, definicij, .... in ne vem na kašen način nej se lotim tega.
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 25. Maj. 2007 13:06

Moja metoda je taka, pa mislim da mi gre odlično za enkrta imam povprečje skoraj 9....

1. za fax sem plačala bivših 600.000 Sit
2. To je moja največja motivacija da se spravim k knjigam(sej vsi vemo da je to najtežje) :D ....ja stalno imam to vsoto pred sabo!!POMAGA res pomaga!
3. redno na predavanjih narejeni dobri zapiski,ki jih pred izpitom 3x preberem,
4. knjigo pa vedno tudi preberem ampak sam tisto kaj je odebeljeno

No to je to!
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
kafrca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 274
Na forumu od: 24. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kafrca » 25. Maj. 2007 14:14

js vmes ko berem, podčrtujem pa pišem zraven in si klučne besede ob rob izpišem da potem ko ponavlam grem sam ključne besede skozi in je lažje...
po predelanem poglavju grem še enkrat skos da ponovim in mi ful ostane v glavi... sam bomo vidli kolk to učinkuje pr izpitih na našem presvetlem faksu :roll: :!:
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 25. Maj. 2007 14:32

Jst že od nekdaj prakticiram kampanjsko učenje, se pravi da čakam do zadnjega trenutka :D Zelo slaba navada, ampak jst ne morem drgač. Kapo dol, za tiste, ki se lahko vsak dan sproti učijo, jst tega enostavno ne zmorem.

Kar se pa tiče metod:

1. Preden se začnem učit moram spit kavo, ker drugače zaspim :D
2. Če je kšna teorija, se moram obvezno naglas učit
3. Pri vsakem poglavju si naslove pobarvam z drugo barvo, ker si tako lažje zapomnem
4. Če si kšne besede ne morem zapomnit, jo asociiram z nekim predmetom, ki ga zraven tud narišem

Kar se pa tiče predmetov kot so matematika in ostali ki so povezani z njo, pa se sama ne ukvarjam preveč s tem - ker predolgo traja preden skapiram, zato grem vedno pred izpitom parkrat na inštrukcije, kjer mi inštruktorca v parih urah razloži snov.
Uporabniški avatar
nanyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: 18km iz mb

Neprebrana objavaNapisal/-a nanyka » 25. Maj. 2007 14:48

polly-polly napisal/-a:
Drgač me pa ful zanima tiste k mate ksna matematiko na faksu al pa jo clo študirate: kako se učite teorijo matematike oz. na kakšen način; pri nas je fora, da moraš v bistvu razumet in se pač naučit nekatere stvari; snovi je ful, pa ful enih dokazov, izpeljav, definicij, .... in ne vem na kašen način nej se lotim tega.


ti povem ko se bom učila za prvi ustni izpit :D ..sicer pa je mene totih ustnih najbol strah, ker sploh nea vem kaj pričakujejo!

Pri študiju pedagogike pa se učim iz lastnih zapiskov.(učim se vedno na glas)....tak da, če se česa ne spomim se asociiram na to kje na listu iz zapiskov piše to...pol pa vse skup povežem...pa celo pride kaj iz tega :P
When God Created Men, She Was Only Kiding!
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 25. Maj. 2007 14:51

ko se učim, si zdraven podčrtujem, dopisujem tiste stvari, ki so meni pomembne. učim se ponavadi iz zapiskov, pa še to tisto bistvo. potem pa samo še ponavljam. če mi kej ne gre v glavo, si pa napišem kakšen plonkec.

matematiko sem se pa jst učila z vajami. nardila sem use vaje, in to je blo zadosti. potem mi je bla pa tud teorija ful lažja. po moje, če znaš pr matematiki potek in veš formule, potem tud teorija ne bi smela biit problem. vsaj tako je blo pri meni
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 25. Maj. 2007 18:20

Ja pozabla sem povedat, meni ful pomaga zeleni čaj. Ga kr tko skoz med učenjem pijem in mi ful izboljša koncentracijo.

ja glede moje matematike; sej probam tko, da si čimbolj predstavljam pa povezujem med sabo, se trudim, da bi čimveč stvari razumela. Sej računske naloge so mi u easy, ampak ko pa pridejo na vrsto teli dokazi k so not same grške črke, pa x-i, y-i in podobno pa adijo moja pamet. :(
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 25. Maj. 2007 18:23

Jaz študiram štrom, ergo mamo matematko, fizko,štrom pa računalništvo.

prvi semester in 4 izpite iz tega mam že narjene (to so tud vsi).
Učenje? Ja sproti. Za kolokvije delam sprot, se učim,še enrkat grem skoz vaje z avdutornih,nardim si pomembne izpiske enačb iz predavanj, kake 3 tedne pred kolokvijem začnem rešvat stare kolokvije, zato teden pred kolokvijem ne delam nič več,takrat ko se drugi učijo ko majmuni. malo še pogledam in grem pisat. Kolokviji so zafukani,izpiti dosti lažji. kdor dela sprot za kolokvije,more za izpit še ene tri dni da stare izpite podela pa je pisn del narjen.
Kdor ne dela sprot nau naredu, al pa zlo težko pa s slabimi ocenami.
Kar se ustnih tiče: je treba znat dokaze,izpeljav ne,pa definicije pa itak vse.
Jaz se pred ustnimi pač zaprem v sobo,jemljem si pauze na vsake tolk in se učim od zu3 do zvečer. za matematko rabm 3 dni,za fizko 5 za štrom 5. Gre za razumevanje, dokaze in definicije se napiflam na pamet in jih čez dva dni pozabm. Tko je to. Ko je izpitno obdobje jem minimalno, kave ne pijem.
Ustni so zame največji safr ever ker se ne maram piflat,energijo pa koncentracijo mam v kurcu čist, učenje pisnih delov mi je zakon.
Načeloma porabim za faks uro na dan,sprotnega dela...pred kolokviji malo več. Na pisnih izpitih imamo lahko a4 list s poljubnimi formulami, na ustnih pač ne. Učim se za ustne v svoji sobi,na postelji. Učim se iz izpiskov ene sošolke, ker sama izpiskov ne delam--->ona si z izpisovanjem nauči snov,jaz pa se ob takem načinu ne zapomnim nič,zato mi malo olajša delo...Knjige barvam z markerji že sproti celo leto,tako da bi se lahko tudi direkt iz knjige učila, ampak je drugače če maš v roki 80 strani kot pa 200.Iz izpiskov se učim štrom in fizko, za matematko so dost zapiski s predavanj (model piše vse na tablo, kar potem vpraša na izpitu in samo to se je treba naučit). ustni zgledajo tko: matematka dobiš a 4 list pa tri vprašanja,napišeš vse kar veš,greš gor, pogleda,če je kul praša še kak dokaz in dobiš 10.Če ni kul si najebal.
Fizka: stojiš pred tablo in dobiš ene 10 vprašanj,po težavnosti od najlažjih do najtežjih.Ko se ti parkrat zalomi ti da oceno, formule pišeš na tablo on stoji in posluša.
Štrom: V kabinetu,prfoks na eni,ti na drugi strani mize,v roko dobiš list in pisalo, potem pa čvekata,napišeš kako formulo,rešiš kako vezje,skratka, zmagal si če dobi občutek da zadevo razumeš. Če blefiraš rukneš in the current moment.

Tko nekako. Meni je faks zakon,učenje tud,edin ustni so safr, ampak prežvim. na kakem piflarskem faksu bi crknila v roku enega tedna.
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 27. Maj. 2007 14:00

Jst sm si neki casa vse izpisvala. Nikakor mi ni slo ucenje iz knjig, zato sm si vedno delala izpiske, ampak sm zdj s tem pocas koncala, ker sem dobila 2 ogrooomna zulja na psrstih s katerima pisem, pa ker mi vzame prevec casa in mi potem ne znese ponovit vsega.

Zdej se pa ucim bolj al manj tko da berem in si potem v glavi ponavlam. Na zacetku mi full ni slo in sm takoj zacela mislit na druge stvari, zdaj mi pa kar gre. Potem, ko ze znam grem pa cez izpitne teme in si spet v glavi vse ponovim pa potem pogledam, ce sem si vse prav povedala. Tisto kar sem pozabila povedat al pa sem narobe povedala si pa izpisem na list in potem, ko koncam z ucenjem tist list se 1x preberem.

Za izpit iz biologije celice, kjer je fuuulll nekih cudnih imen proteinov in raznih struktur sem si pa vsa ta imena izpisala na male listke (vsako ime na svoj listek) in jih dala v skatlo in zdej vlecem listek za listkom in si povem vse o tistem proteinu (al kar kol pac je). Tko da je mal bol zabavno :P .
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 28. Maj. 2007 1:46

150 strani pa res gre v 2 tednih :zustimm:
Ne vem, odvisno kaksno metodo imas. Jaz bi si valda podcrtala pomembne zadeve, nato pa kljucne besede se izpisala ;)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Maj. 2007 10:09

Jaz sem vedno delala izpiske. Recimo iz dveh debelih bukev najprej kakih 50 strani izpiskov, pri prvem ponavljanju sem jih skrčila na 20, potem pa samo bistvene stvari na kakih 10.
Ti zapiski so bili potem tudi zelo uporabni za kolege, ki so se bili pripravljeni zadovoljiti s 6 in so preštudirali samo moje skrajšane verzije :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
pety87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pety87 » 31. Maj. 2007 17:57


ojla vsem skupaj!
ja, spet je tukaj junij, ko se začnejo izpiti. no, jaz sem študentka prvega letnika kemijskega inženirstva, študij se mi zdi zelo zanimiv. vendar mislim, da imam napačen način učenja. prej v srednji nisem imela toliko težav, ker pač ni bilo toliko snovi. tukaj pa se mi zdi, da čas kr leti.non stop neka poročila pišem in na koncu ugotovim, da se sploh nisem učila.
ko, pa se končno spravim učit, se mi zdi, da nisem dovolj učinkovita. zdi se mi da preveč časa prebijem pred knjigo, glede na to kaj se na koncu naučim.
ali mi lahko predlagate, kako bi povečala svojo efektivo? ker trenutno bi to zelo potrebovala.
najlepša hvala za odovore! :gruebel:
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 01. Jun. 2007 22:56

Če ni piflarskih zadev (letnic in definicij in podobnega) si večkrat preberem skozi in na srečo mam dovolj dober spomin (zaenkrat! *tok tok tok*), da si precej hitro zapomnim zadeve (tako mi je zdej uspelo v 4 dneh se naučit skoraj 200 tipkanih A4 listov :)). Če je pa piflarija pa...ponavljanje, kaj pa drugega. Najprej večkrat preberem in potem probam ponovit na pamet. :?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov