Študentska izmenjava

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

baby-M.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a baby-M. » 21. Mar. 2007 16:18

Je katera že bila in kje ste bile ?Kakšne so izkušnje?
Jaz grem januarja in sem v veselem pričakovanju :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 21. Mar. 2007 17:15

:D
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:35, skupaj popravljeno 1 krat.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 21. Mar. 2007 17:53

Lani sem bla na izmenjavi v Italiji. Plačal smo okol 40. 000 sit (prevozi, ogledi) + šlo je še en kup denarja za karto za bus, za pijačke, ko smo zvečer hodil ven...

Naši grejo pa letos na Češko, časti Evropska unija, tko da je zastonj.

So mel pa pr tamaumu k je še v OŠ tut neko izmenjavo s turki, španci, nizozemci, avstrijci, romuni, in je blo tut use zastonj. :)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 21. Mar. 2007 18:17

A to govoriš o Erasmus izmenjavi?

FUL dobr, jaz bi šla takoj, če bi šla še enkrat študirat. Vsi, k so šli, so fuuuuul navdušeni. Pa fino je, k te pridejo prijatelji obiskat, pa fuuuuul se žura pa pije, pa ponavad se folk skurba pa pari nehajo, izpiti pa kakor vem niso še nikomur povzročali problemov. Erasmovci se ponavad družijo med sabo, ponavad se zbirajo ob določenih večerih nekje (recimo za štiri različne ljudi&lokacije vem, da je bilo tako), skratka UŽIVALA BOŠ :D

Kam pa greš? Joj sem ti fovš :D
baby-M.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a baby-M. » 21. Mar. 2007 18:23

Ja js sm tut slišala same pozitivne izkušnje; upam, da jih bom lahko tudi jaz delila z vami :cool: ...drugače grem v Španijo, v Barcelono jejeje :wink:
psenica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 128
Na forumu od: 31. 1. 2006
Kraj: sončna pega

Neprebrana objavaNapisal/-a psenica » 21. Mar. 2007 19:16

za kak dolgo pa greš?
baby-M.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a baby-M. » 21. Mar. 2007 20:38

Najprej grem za 3 mesece :cool:...lahko pa seveda podaljšam, ampak za 1/2 leta bi šla najdalj, ker sem zelo navezana na vse moje in se mi bo zihr kolcal po njih :lol:

Predvsem pa bo to zame velik korak, ampak sem rekla, če zdej ne bom izkoristila te priložnosti je nikol ne bom... :zustimm:
baby-M.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a baby-M. » 21. Mar. 2007 21:18

urszika, tudi jaz mam fanta že 4 leta :love: , ampak mi zaupa in ve zakaj grem v tujino ...vsak ma svojo glavo in ve, kaj je prav in kaj ne...noben ga ne more prisilit, da bo pil, bil z drugimi puncami,...če ve kaj so njegove prioritete in vrednote potem nič ne skrbi :)
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 21. Mar. 2007 21:29

No jst tuki ne bom lih neki posebn pametna, ker edn od razlogov zakaj sm šla s fantom po 6 letih narazn je tut izmenjava ... ampak pustmo to, k zdej ni lih važn ... midva sva šla že prej narazn predn je on sploh šou ... :?

Sm pa zdej z njim skos na vezi od kar je u Španiji in ... mu je zadnja stvar se zgont z vsemi Nemkami, Italijankami, Čehinjami, Hrvaticami in podobno, ker baje ne bi mel nič od tega ... on je šou tja čist totalno z namenom študija ... no pa sej žura na polno, sam kar se pa tiče bejb in varanja, totalno odvisno od človeka ... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
baby-M.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a baby-M. » 21. Mar. 2007 22:08

A narazen sta šla, ker sje šel on na izmenjavo?

Pomoje je stvar posameznika, kaj bo počel na izmenjavi. Žuram lahko tudi doma....Jaz vem, da grem nabirat izkušnje, ki bodo kasneje prišle prav pri zaposlitvi in nasploh v življenju... :schlaumeier:

Kje pa je tvoj bivši fant v Španiji?
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 21. Mar. 2007 22:40

...
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 13:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 22. Mar. 2007 0:13

od vseh, ki jih poznam + med Erasmus kolegi od mojih kolegov, so ostali skupaj samo trije pari, ki so že šli skupaj na izmenjavo. Pa sej niso vsi tok divji ;)
Sej boš šla kej na obisk, pa po Skypu se bosta vsak dan slišala pa bo šlo ;)

Najbrž je tut tko, da se govori sam o unih ta divjih... eni k so z več kot eno osebo eni pa sploh niso z nobenim. Kakor komu paše... Pomoje če imata super zdravo zvezo se nimaš kej bat... K te bo pogrešu glih tok k ti njega pa spraševal bo svoje kolege, če so te kej zuni videli ;)

Jah, glede maturanca&absolventa: tam si 1 teden, na izmenjavi si pa po pol leta ponavadi. To je tut mal razlika
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 22. Mar. 2007 8:06

baby-M. napisal/-a:A narazen sta šla, ker si šla ti na izmenjavo ali on?


Ubistvu nisva šla samo zarad tega narazn ... ampak tko med drugim tut zarad tega, dolgaaa zgodba hihi ... že miljaužntkrat napisana na tem forumu :D To sm čist tko omenila pač, ker sva šla narazn ... je blo pa umes še polno drugih stvari ...

Je pa on drugač v Valencii oz. v enem manjšem kraju mičken odaljenem od Valencie, imenuje se pa Gandia, ful luškano mejčkeno obmorsko mestece, že celo zimo ma tm okol 20°C, tko da je cele dopoldneve lahko na plaži ... Ja konc cm mu fouš :D

Ti pa nič bat glede zveze, to je totalno odvisno od posameznika in človeka :wink: ... midva sva šla narazn pa on niti slučajno ni zato tm, da bi se skurbaru, ampak z resnim namenom tam narest en ceu letnik pa potem tut diplomirat in tko ...
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 22. Mar. 2007 9:07

Tjaša in baby-M. hvala :D
Pa Zvoncica, sej vem da nis tko misnla sam tko me je prbil mal :) Uf.. Ker on je že bil po dvakrat za en mesec v Franciji, pa je blo vse kul. In pomojm da tile štirji mesci ne bi smeli bit problem, sam js sm večni dvomljivec, neomejno zaupam pa itak sam sama sebi ane (ker js tud slučaaajno ne počnem nobenih pizdarij ne ko sm uzuni, ne na maturancu itd) tko da za nobenga ne morm garantirat kaj bo. Ampak sej bomo vidl. Pomojm da bo res mal lažje, ker bo on mal domov pršou pa js bom šla mal tja upam.
Ja pa sweetgirl ma tud prov.. lahko maš ti skor kjerkoli razvrat če si tak tip človeka.

In js ga sicer tud razumem, od mene je starejši eno leto in glede na to da ma 3+2 program, bo naslednje leto diplomiru. Tudi moja želja je it za par mesecev ven študirat v tretjem ali četrtem letniku, pa šla bi še dlje kot on(idealno Anglija) tko da mu tle nič ne morem oporekat. Sam še vedno pa mal boli ane pa skrbi maš, sej smo samo ljudje.
No, bomo vidl septembra pa pol štiri mesece kako bo, midva bova pa izkoristla čas do takrat.
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 12. Sep. 2007 8:32

Uff.. tole temo sem potegnala skor iz naftalina :wink: ne, ne... sej se hecam. Zeloooo me mika izmenjava študentov. Težava je le v tem, da študiram slovenščino in imam pomoje zelo malo možnosti kam lahko grem. Na našem faxu so bol levi kar se tiče tega in od njih bolj težko kej izvem, zato me zanima, kje lahko vidim, kam pravzaprav lahko sploh grem študirat...


Tako da če kdorkoli ve, kje bi to lahko poiskala na netu, bi bla vesela kakršnekoli info :D
My dreams are my reality...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov