Vrtoglavica in nezavest

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Avgustovka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Avgustovka » 13. Mar. 2007 14:51

Že nekajkrat se mi je zgodilo, da sem "izgubila" zrak, dvakrat se mi je celo zvrtelo tako, da se mi je vse stemnilo pred očmi in nisem mogla stat na nogah, v glavi pa sem čutila močan pritisk.. Ta vikend, ko sem bila v diskoteki (spila nisem skoraj nič!) se mi je zvrtelo, nato pa sem padla v nezavest.
Zanima me, če se še komu pri mojih letih (17) to dogaja in ali je to normalno za to obdobje? :?

P.S. Sicer sem pomoč skušala poiskati pri popovih zdravnikih, kjer naj bi bilo možno pisati uprašanja, ampak kot zgleda se ne da.
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 13. Mar. 2007 15:03

Avgustovka, tut jaz sem mela take probleme nekaj časa nazaj, ko sm bla tolk stara kot ti! PA tudi dost mojih prijateljic.. Meni se je vedno stemnilo pred očmi, da bi skoraj skupaj padla, ko sem na hitro vstala ali pa na vročini.. Včasih sem pa tud skup padla, tko je blo hudo.. Se spomnim da sem vprašala zdravnico, pa je rekla da je to normalno za ta leta.. Mela sm pa ful nizek pritisk...
Zdej se mi to nardi le redkokdaj, pa tut pristisk se mi je že zboljšal..
čao!
sarcy-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 19. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sarcy- » 13. Mar. 2007 16:44

Men se to dogaja v vročih prostorih
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 13. Mar. 2007 17:40

možno da je zaradi pritiska.
sj mislim da v lekarnah se da izmerit pritisk.probaj

pa dovolj ješ?ker jst npr. če cel dan ne jem al če jem ful malo mam tudi vrtoglavico in nasploh tak čuden filing.
lahko pa je zaradi utrujenosti, slabega zraka v prostoru,...
če se bo še nadaljevalo vprašaj zdravnika
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 13. Mar. 2007 18:06

...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 13. Mar. 2007 18:19

Ja, tudi meni se je pred par leti to zgodilo ravno v diskoteki - takrat je blo edinokrat do zdaj, da sem res skup padla, pa še zdaj ne vem od česa, ker tudi nisem nekaj na veliko pila al pa kaj. :? Verjetno je to posledica pritiska, al pa mogoče ne ješ tako kot treba, zadušljivost/slab zrak, vročina in podobno.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 13. Mar. 2007 18:20

allessya napisal/-a:Ja, tudi meni se je pred par leti to zgodilo ravno v diskoteki - takrat je blo edinokrat do zdaj, da sem res skup padla, pa še zdaj ne vem od česa, ker tudi nisem nekaj konkretno na veliko pila al pa kaj. :? Verjetno je to posledica pritiska, al pa mogoče ne ješ tako kot treba, zadušljivost/slab zrak, vročina in podobno.


Zaradi tega jaz še vedno padam skupaj....

Vročina, slab zrak, dehidriranost, utrujenost in nizek pritisk pa Tigi skupej pade... :?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 13. Mar. 2007 18:38

Saj meni se tudi še vedno vrti v takih okoliščinah, ampak ne padam skupaj, ker ko vidim, da ni vse tako kot treba, se takoj nekje vsedem al pa grem na zrak al nekaj, samo da ne stojim na mestu, pa čakam kdaj se bom zvrnila. :D Se mi ne stemni kar na lepem, ampak se začne že prej kaj kuhati - no, takrat enkrat se mi je, kar tako. :?
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 13. Mar. 2007 18:46

punce..če kar tako skupaj padate je pa morda čas za obisk zdravnika...tako kot je ena napisala, da je to normano za najstniška leta...meni se to ne zdi ravno normalno...sigurno je to nek alarm s strani telesa....morda slaba kri ali karkoli....
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Avgustovka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Avgustovka » 13. Mar. 2007 20:11

Hja, res da je blo tam vroče (zadušljivo niti ne) in bi bil lahko to razlog. Pritisk in kri nista kritična, vsaj na vseh zdajšnjih pregledih pri zdravniku, ginekologinji, šolski pregled..
Kar se hrane tiče, mislim, da jem povprečno normalno hrano za moje obdobje- torej ne ravno zdravo (ampak spet ni tako zelo slaba prehrana, da bi bil lahko to razlog. ) Hujšala pa tako ali tako nisem nikoli, se je pa zgodilo, da nisem jedla ko sem bla lačna, pa se je res malo poznalo. (vendar takrat sem bila res sita)

Allessya, maš prav, da bi se morala vsest, samo nažalost mi takrat to ni moglo padet tak hitro na pamet, namreč res da sem bila slabe volje, ampak slabo mi ni bilo. S tipom in kolegom sem stala pri šanku in kar naenkrat se mi je začelo vrtet, tipu sem se obesila okoli vratu in že me ni blo več.. Ko sem se po približno pol minute zbudila, se mi je naenkrat obrnilo, da bi bruhala, ampak se je izkazalo za lažni alarm. Takoj me je peljal ven na zrak in počutila sem se prerojena.. Dokler me ni začelo trest.. :? In takrat sem cviknila.. in se odločla mal povprašat.. :oops:

Mimogrede, na googlu sem zasledila, da je eden od vzrokov lahko tudi stres! Ne vem, če to velja za moj primer vrtoglavice in nezavesti, je pa vsekakor povezano, saj sta se pol ure pred tem skregali dve meni ljubi osebi. :(
Bi bil res to lahko pravi vzrok? Al vseeno boljše obiskat doktorico (če mi bo uspelo priti do nje :roll: )
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 13. Mar. 2007 20:18

Kaj pa če gre za napad panike? Glede na to, da si bla prej očitno razburjena, pol si skp padla, pa se tresla, šlo ti je na bruhanje? Mogoče bi znal to bit, 'simptomi' so isti. Če se ti še kdaj zgodi pa pejt zdravniku.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 13. Mar. 2007 21:49

No, jaz sem v najstniških letih ''kar tako'' padala skup (pomeni, da ni bilo važno, ali je bilo vroče, ali je bila gneča ipd...). Tak čuden občutek v glavi, da kar sama vase lezem pa vrtoglavica ... in včasih me je zmanjkalo, včasih ne. Sem šla na slikanje glave in niso nič ugotovili. Zdravnica mi je rekla samo to, da občasno lahko pride do pomanjkanja kisika v možganih in potem se ti lahko kej tazga zgodi. Mam tud ful nizek pritisk. Zdej se znam že kar kontrolirat, sicer se mi to res zelooo redko še pojavlja, ampak, kadar se, vsaj vem, kako reagirat (predvsem, če sem sama). Pa izogibam se neposrednemu izpostavljanju soncu in natrpanim prostorom.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 13. Mar. 2007 22:12

js sm tud cew cajt skupi padavala, ma to zato, k nism nč jdla in sma bla skori anoreksična...pole pa sm šla zdravniku in mi je reku d mam ful nizek pritisk, ma d je to normalno...d je hujšanje deklet čisto ena normalna stvar in d je padavanje skupi tudi normalna stvar...pole mi je daw pregledt kri in je bla kri prow normalna, zto nj ne bi blo nič narobe z mano...tolko o normalnosti in zdravnikih... :x

še zdej se mi učasih zavrti in rabim res kšnih 5 minut d pridm h sebi...sam je pa dosti bujše ku lani...

mogoče pa padavš skup k ti manka cukra...tko je moja sošolka u trgovini padla...lih zrd tega
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 13. Mar. 2007 23:40

Tut js sm nagnjena k "skup padanju" :roll: Do zdej se mi je to za brezveze zgodil že en 3x, ene parkrat pa skor. Ugotovila sm, da je en razlog, da skp padm zard močnih bolečin. Drgač sm bla pa na miljontih preiskavah pr dohtrju in itak so na konc vedno (khm :? ) psihični vzroki, čeprou ne vem, če bi se čist strinjala s tem.
Vem pa da se morm izogibat natrpanim, prevročim, zadušljivim prostorom brez zraka, kr se potem zlo hitr kej v to smer zgodi. Aja, pa pritisk mam čis normaln, tut jem normalno, pa se mi useen to zgodi včasih.
Čeprou sm si 1x k me je u trebuhu tok rezal pa bolel in sm čutla že temo na očeh pa vrtenje, useen želela, da padm skp, kr je useen bolš kt pa da se mučm. K padm skp, se itak čez par sekund zbudim in po tem je vse tko, kt da se ni nč zgodil.
Prvič vem, da sm se u lokalu pred mojim tipom zgrudla najprej na kolena pol pa direkt na glavo in je baje sam ornk zadonel- pol sm se pa zbudila, on je biu itak čist paničn, pa sm ga sprašvala kaj delam na tleh pa zakaj me glava boli. :?
Upam, da se mi to ne bo več tokrat zgodil. Aja-ful pa pomaga voda-čimveč spit, k začutite tiste grozne simptome...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 13. Mar. 2007 23:49

pa kakšen google in popovi zdravniki..noben ne more vedet kaj točno se v tvojem telesu dogaja...če se ti to dogaja pogosto, je najboljš in najbolj pametno da že počasi obiščeš zdravnika..še vedno je lahko kej hujšega..noče straštit, ampak vsaka taka telesna reakcija zihr ni za brezveze...
poznam primere ko so punce skupi padale potem pa je dohtar reku da so mele tak pritisk da se še čudi da so žive...mislm nevem no...kaj pa če si kej zlomiš ko skupi padeš?recimo tilnik, glavo prebiješ??
dandanes se ni več s tem za igrat, sploh ker je tolk enih infarktov in kapi :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]