Razmere v slovenskem zdravstvu

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Razmere v slovenskem zdravstvu so...?

Odlične
1
3%
Zadovoljive
6
16%
Slabe
13
35%
Nikakve
17
46%
Skupaj glasov : 37

Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 14. Jan. 2006 15:42

Upam da podobne teme še ni odprte. Debata spodaj me je spomnila, da bi lahko rekl kej na to temo, čeprav je dokaj pesimistična. Vsi vemo kako je, čakalne vrste do dolge, skoz nekaj crkuje. Zadnjič sm šou mim onkološkega, pa majo petrijevke na oknu, ker jim je verjetno crknu kak hladilnik. Bolnice so brez klim, poleti je notri 30 stopinj. Obsevalniki crkujejo kot po tekočem traku, pred pol leta pa sem bral, da imajo recimo v Banja Luki en linearni pospeševalnik več kot v Ljubljana (da o Mariboru in drugih slov. mestih ne govorim). Pozdraviš se lahko edin če maš keš, da lepo podkupiš zdravnike, da ti priskrbijo recimo boljša, biološka zdravila ali da te urinejo mimo vrste. V ljubljani, če ne greš samoplačniško, moraš na enostavni pregled z ultrazvokom čakat tut 3 tedne ali več.
Valda je problem v kešu, k ga naši vrli izvoljeni predstavniki ljudstva tko lepo zagonjo in pokradejo. Nimajo pa 15 milijonov za obsevalnik, medtem ko se Drnovšek mora vozit v Mercedesu z oznako AMG (to je tovarniška predelava, ki dela športna podvozja, izboljša motor da če vzameš dol blokado ti gre 330kmh, da ne govorimo o dodatni elektroniki), ki košta še dodatnih 10 milijonov več kot osnovna varianta mercedeza S55.

Torej, lah sam upaš da se kdaj ne znajdeš v kaki bolnici, k jz res ne vidim kake dobre perspektive. Razpište se.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 14. Jan. 2006 15:46

ah, mogoce do koga nefer, ampak moti me, da lahko nekdo pride preko vrste do operacije, obsevanja, ker pac nekoga pozna, en drugi mora pa trpet, pa cakat, pa se fjakat domov, pa spet nazaj v bolnico...

To me je motilo ze skos, pa me se zdej...

kar se pa tice onkoloskega: so prijazni tam, to moram priznati, ampak ostalo pa: scurki po sobah, umazano, neprezraceno, bolnike posiljajo domov, ker ena naprava crkne, drugi cakajo po 6 ur dol v kleti da pridejo na vrsto, potem pa te se zazgejo s obs. napravo in si prkurjen po celem vratu....
nehigiena na visku, midve z mami sva mogle sami dve cistit ocitovo bruhanje :eek: , potem pa ko je dobil bakterijo MRSA, zdravnica se v oci ni mogla pogledat, pa povedat, da je to to (pred tem je bil ene mesec v bolnici, pa niso vedeli kaj je, s tem da so ob prihodu zaznali neko bakterijo)...
Take stvari me motijo, in zaradi takih stvari sem raz ......, ko vidim, kako lepo nekateri to vse naredijo mimo vrste. Sej nisem fovs.... privoscim jim iz srca, to priznam, ampak mi je pa bedno, ko zacneta Peterle pa Drovsek klobasat o enih semenih ... (zdej se pa ze ponavlajm :D ).
Pa taledr. Sencarjeva, ki ima Europpo Donno: vsaka ji cast, za vse kar je nardila, a vedno pozabi povedati, da ce ne bi bila zdravnica, pa sla en teden po odkirtju bule na opeercijo, ne bi bila vec ziva....

Uf mal sem se razjezila... :(
Zadnjič spremenil ANSAF, dne 14. Jan. 2006 15:52, skupaj popravljeno 1 krat.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 14. Jan. 2006 15:52

no,jaz sem med tistimi ko ne rabimo cakat na zobozdravnika, ko kr pridemo na vrsto pa pri zdravniku tut pa ginekologinja mi kr domov posilja tabletke. sicer se tega ne sramujem. sam se mi res ne lubi čakat.

drugace so pa nikakve razmere pri nas v maribiru, sestre so obuup. zdravniki pa tecni pacienti pase bol. za zacetek bi si vsi mogli malo bonton prelistat , da bi lahko sploh zaćeli normalno funkcionirat.
pa v zd bi mogli delat ljudje, ki dejnsko majo kaj pojma o tem ne pa taki, ki dobijo delo pomocnika notranjega revizorje( to ustanovijo tako da 6 čistilk odpuatijo da ta dobi plačo) samo zato ker je od zdravnika sin, pa ker je diplomirau pa enem x faxu in rabi sluzbo. in ne rabijo 600 pisarniških kokic...
vse bol smo podobni ameriki, če ne boš masno plačau bos lahko tut dobesedno crnko na ulici pa te živ bog nebo povohau, ker pač nias keša.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 14. Jan. 2006 15:57

ne, sofia, ne me narobe razumet: jst to cist stekam, jst bi bila ista, ti vsaj lepo posteno poves, pac imam to sreco, da je tako.

Ostali nasi dragi visoki ljudje pa to skrivajo, kar se mi zdi pa grdo.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 14. Jan. 2006 16:09

jst imam zelo dobro osebno zdravnico, in me sicer na razne preiskave se ni poslala, ker ni bilo potrebno,amapk, mislim, da ce bi bilo, bi malo pohitela s tem.

Opazam pa tudi, da veliko ljudi izkorisca to "dobro voljo" zdravnikov do razlih pregledov, pa v bistvu jim prav nic ni- so navadni hipohondri .. taka na primer je moja sodelavka, malo jo tisci v prsih, pa ima ze najmanj pljucnico.


Pa da ne bo samo pluvala zdravnikov in seste: vsaka jim cast, za to kar delajo, kaj pretrpijo in prezivijo, jst te volje in moci ne bi imela ... (poznam ene 2 med. sestri in enega zdravnika, pa so mi kar dosti povedali)
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 14. Jan. 2006 16:46

naše zdravstvo je čist u kurcu...tud men so mojga dedka zajebal...pa je šou sam na izi operacijo! umrl je v kliničnem zarad okužbe-sepsa... prej so ga pa še tok namučl da ga je še infarkt in to je blo to... :( jst nimam več nobenga zaupanja ker tud k sm bla pr dedku na obisku sm vidla take stvari k so sestre delale da je za bruhat... jst vem da če se komurkol od mojih kej zgodi sam v kakšno švico, klinični nas več ne vidi...

še tiste k bi lahko lepo pozdravli zajebejo čist...

aja pa mel smo zlo dobre veze u kliničnem kjer so nam zlo jasno zatrjeval da bo vse v redu, da ne bo nobenih problemov... prasci nemarni... :evil:
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 14. Jan. 2006 16:48

Se strinjam z vsemi, naše zdravstvo je res ... mislim poden od podna. :roll: Jst sm včasih fulllllll jezna, ko vsi trobijo kako v Ljubljani nimamo nevem kakšnega hudega štadiona pa ne vem kakšnih športnih dvoran :evil: , sej vse lepo in prou treba je met tut to, ampak zame so bolnice in razne takšne ustanove prvotnega pomena, en štadion pa ... no ja nč bolš ne bojo igral če bojo mel novga.
Medtem ko ... recimo pediatrična klinika ... mene srce boli če grem tja, resnično bi se zjokala nad razmerami, ki so tm ... Otroci, ki so res komej na začetku svojega življenja, bolni, res bolni pa v takšnih razmerah! :( Obup od obupa ... da ne govorimo o neprijaznih zdravnikih in o še bol, da ne rečem kakšni zdravniških sestrah, mislim podn od podna ... Sej svaka jim časta, da to delajo, ampak recimo v tem primeru k jst govorim za pediatrično in delo z otroki ... ene sestre res niso sposobne ma niti slučajno ... :roll:

Je pa dost žalostno tut to da recimo na polikliniki za samo en pregled pri travmatologu čakaš celo popoldne ... ress ljudi je tm vedno en miljon, placa za sedet pa nikjer, nikjer nobenega avtomata saj z vodo, o nagravžnih wc-jih bolš da ne govorimo ...

Kar se pa tiče vez in tega ... res totalno nepravično, ampak sej vsi vemo, da je vedno tko, da če se le da to seveda izkoristimo. Sploh če gre za zdravje naših bližnjih, bomo seveda nardili vse pa pač izkoristli te veze. Je grdo, ampak mene ni sram povedat, da ko je biu oči bolan sva s fantom nardila vse in ga spravla na vse možne preiskave v zlo hitrem času, ker pač poznava nekoga, ki nama je to lahko omogoču.
Je grdo, ampak ko se gre zate ali za nekoga bližnjega pa vsi vemo kako je. :?
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
_Lydia_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 10. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _Lydia_ » 14. Jan. 2006 19:14

Seveda. Vsak najprej za svojo rit poskrbi, nato še eventualno za svoje bližnje. Nepotizem je itak povsod prisoten in proti temu se absolutno nič ne da narest. To je glavni razlog, zakaj je naše zdravstvo v takšnem stanju, kot pač je.

Zdravniki in medicinske sestre so tud samo ljudje, tako da odgovornost za to anarhijo, ki ji pravimo slovensko zdravstvo, ne sloni na njih. Kot je že Metron nakazal so vrli gospodje politiki odgovorni in morali bi udrihati po njih, ne pa zdravstvenih delavcih... G. Drnovšek se npr. ubada z raznoraznimi mednarodnimi problemi, ki se ga sploh ne tičejo, namesto da bi malo uredil razmere v Sloveniji! Ampak tega se mi zdi nihče ne opaža. Seveda, saj je slovenska razpoznavnost bolj pomembna od standarda državljanov. Who fuckin' cares če nas zamenjujejo s Slovaško...
The biggest risk in life is not taking one.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 14. Jan. 2006 19:26

_Lydia_ napisal/-a:Seveda. Vsak najprej za svojo rit poskrbi, nato še eventualno za svoje bližnje. Nepotizem je itak povsod prisoten in proti temu se absolutno nič ne da narest. To je glavni razlog, zakaj je naše zdravstvo v takšnem stanju, kot pač je.

Zdravniki in medicinske sestre so tud samo ljudje, tako da odgovornost za to anarhijo, ki ji pravimo slovensko zdravstvo, ne sloni na njih. Kot je že Metron nakazal so vrli gospodje politiki odgovorni in morali bi udrihati po njih, ne pa zdravstvenih delavcih... G. Drnovšek se npr. ubada z raznoraznimi mednarodnimi problemi, ki se ga sploh ne tičejo, namesto da bi malo uredil razmere v Sloveniji! Ampak tega se mi zdi nihče ne opaža. Seveda, saj je slovenska razpoznavnost bolj pomembna od standarda državljanov. Who fuckin' cares če nas zamenjujejo s Slovaško...


ja, ne opaza pa zato, ker se on in njemu podobni ne zdravijo v Sloveniji...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 15. Jan. 2006 1:38

LyLa napisal/-a:
_Lydia_ napisal/-a:Zdravniki in medicinske sestre so tud samo ljudje, tako da odgovornost za to anarhijo, ki ji pravimo slovensko zdravstvo, ne sloni na njih. Kot je že Metron nakazal so vrli gospodje politiki odgovorni in morali bi udrihati po njih, ne pa zdravstvenih delavcih...


Khmm oprosti, samo meni se ne zdijo prav nič več človeški. Že zelo dolgo nisem srečala v zdravstvu človeka, ki bi me ogovoril al pa sprejel z nasmeškom ali pa me obravnaval kot pacienta - človeka, ne pa pacienta - (samo!) številke.


LyLa, evo oblubim ti, da ce bos kdaj mela kaj z dermatovenerologijo opravka, te peljem k moji mami _ pacienti jo majo najraje :D pa ne zaj, da se hvalim....tak je pac.
Eh, o MB bolnici bi lahko roman napisala, o odnosih pacient-zdravnik, itd. Plava kuvarta a la Ćuić, ce hoces rodit zdravega otroka, osebni zdravnik te vprasa : "kaksne so tezave?" ko se ze pred njim pajtlas in si zelen v faco, ker si dobil tak hudo alergijo in ne mors dihat! :evil: Da ne govorim o Celjski bolnici, ko se ena sestra nea zna krvi vzet, jaz sem pa svoje zile lahko z aviona vidla...!!! :evil: :evil: in pol rece le :"ups, jaz ti ne najdem zile." ...da bi jo v rit brcnila...
ampak zakaj bi se sekirali...ce mamo dinarcke, gremo pac raje privat, ne? ce jih pa nimamo pa...? groza no. Priznam, da sem zaradi vez ze marsikdaj prisla prej na vrsto al pa kaj, so me pa zaje*ali ze tui...pa kaj naj? ce pisem direktorju Mariborske bolnice, ker mi nikjer niso mogli povedat kje se lahko testiram za hepatitis, ni odzval na mail, potem vem kolko je ura :roll:
raje se ne sekirat in probat cimbolj zdravo zivet, se dosti smejat (plovico bolezni je povezanih s psiho) in uzivat v naravi...
...je pa se ena resitev _ tujina :wink:
I love SISLEY& RW
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 15. Jan. 2006 8:45

Ok, ne bi o vrstah in tem, to je itak standard...
Mene moti ena druga zadeva. Jaz sem pač bolj iz dežele in tukaj mamo enih par let zdaj zobarja, ki dela obenem kot privatnik in ima tudi koncesijo. In potem tale naš kolega folk, ki hodi h njemu neplačniško stalno prenaroča in prenaroča... Npr. mojga brata kliče par ur preden je naročen, 1x so mu celo sporočilo poslala na mobi. :?: V smislu... Če hočte bit prej na vrsti, pol pa plačajte al kako, ne razumem... :roll:
V glavnem... Zdi se mi blesavo itak že sam to, da poznam ful enih ljudi, katerim se vsem dogaja isto, pa ne da bi se vsi skup spravli in tega prasca ven iz pisarne vrgli. :roll: Da ne govorim o tem, da gre pol posledično pol folka na konc privat, ker jih tako zajebava. Ker čakajo pol leta, pol jim pa zadnji moment za 3 mesce spet prestavi in valda zobje ne morjo kar čakat na leta za en sam obisk pr zobarju.
Brezveze je tut to, da ta tip nima striktno ločenga kdaj so eni pacienti in drugi pacienti in si valda samo keš nabira, revčki pa naj...... Katastrofa, kaj se to dogaja, no... :roll: :roll:

V bistvu vem, da če bi se folk totalno zbunil, bi ga najbrž lahko scanclal. Sam sem morala tole napisat, ker to mi je pa res poden od podna... :?

Drugač pa zdravstvo na splošno... Mene najbolj moti to, da te večino folka sploh ne posluša oz. da je 1/2 folka res tok skrajno neprijazna, da si skor ne upaš tja. Ne vem zakaj so pa pri privatnikih lahko tko prjazni. Ja, zato, ker vejo, da služjo na pacientih, une druge pa boli k****.
Men so po prometni nesreči površni zdravniki zbil 3/4 moje zavarovalnine, ker me noben ni hotu poslušat, da me boli rit (ja, vem, smešno). Tok da so šele po mescih pogruntal, da sem mela načet kolk (da ne govorim, da so spregledal na sliki, ki je bla slikana takoj po nesreči). Itak da mi je pol pri zavarovalnici kdo priznal, da je blo to od nesreče... :roll: Zdaj naj se pa v zid zaletim, k ne smem smučat in podobnih stvari, pa še po možnosti bom ko bom bla starejša mela kakšne večje posledice, ki jih zdaj h sreči nimam. Samo zarad enih debilov, ki jim ni blo niti tok, da bi šli eno sliko še enkrat pokukat...
Še clo na fizioterapijo sem hodila, k sploh ne bi smela... :roll:
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 15. Jan. 2006 10:48

Jst zaenkrat še nism bla v kakšen takem stanju, da bi mogla met veliko opravka z zdravniki, a vseeno se mi zdi, da je premalo zdravnikov. Mislim, da že kakša 3 leta nism šla k zdravniku... če sm bla pa kaj prehlajena, sm se sama pozdravila... nima smisla čakat 3 ure ali več, če lahko sama kupim vse vitaminčke.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
zdravstvenik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 27. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a zdravstvenik » 15. Jan. 2006 11:19

LyLa napisal/-a:Khmm oprosti, samo meni se ne zdijo prav nič več človeški. Že zelo dolgo nisem srečala v zdravstvu človeka, ki bi me ogovoril al pa sprejel z nasmeškom ali pa me obravnaval kot pacienta - človeka, ne pa pacienta - (samo!) številke.


Očitno se še nisva srečala

:wink:
Veliko časa je preteklo, odkar... Končno, upal sem in dočakal... zlomljena je
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 15. Jan. 2006 11:29

Jaz sem pa pred kratkim bila na Polikiliniki-Travmatološka klinika in me je sestra prijetno presenetila, ko je vsakemu pacientu, zaželela lep dan in srečno z nasmeškom, tudi meni. :)

Drgač sem pa tut že doživela, ko sem hotela priti do svoje zdravnice na pregled, pa mi je sestra rekla, da me ne bo mogla več vzet, ker ne bo gotova do konca njenega delovnega časa in da pravzaprav ne zgleda, kot da bi bila bolna :?, jaz pa celo noč kozlala pa ne vedla zase, kok me je zvijal
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 15. Jan. 2006 11:31

Ah znajo bit kakšni zlo lepo prijazni... Kakšni so pa res grozni. :roll:
Eno fizioterapevtko poznam, ki je živa groza in človeka na terapijah skor v jok spravi... :lol:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov