Alergija na barvo za lase

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LiL*PrinceSS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: ¤[MaRiBoR]¤

Neprebrana objavaNapisal/-a LiL*PrinceSS » 05. Jan. 2006 17:33

jas pa imam en "majhen" problem...

že od nekdaj si barvam lase, vendar od lani po barvanju vedno dobim izpuščaje po celotnem lasišču. ti izpuščaji ful srbijo, ko pa se praskam pa nastanejo kraste.. :cry:
zdravnica je rekla da je neka reakcija na barvo kot da mi ta barva nebi odgovarjala, ampak se vedno barvam pri frizerju in frizerka me je že od začetka barvala vedno z isto barvo(sem jo vprašala), pa se je alergija pojavla komaj po kakem 8 al 10 barvanju...
vse skup je zelo čudno, zato me je zadnič barvala tak da da barva ni prišla v stik s kožo pa je blo bolše, nism dobla izpuščajev po celi glavi, blo pa jih je vseeno nekaj :cry:

1x sem probala z neko garnierovo barvo doma, pa sem prvo naredla kot neki test ki piše na škatli, pa sem dala malo barve na kožo pa pustla čez noč... ko sem se zjutraj zbudla sem mela na tistem mestu 2cm vlki flek.. barve sem pol kr stran vrgla..:roll:

zanima me, če ma ktera podoben ali enak problem, pa kaj pol nardite z izpuščaji oz. z katreo barvo se barvate?
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 06. Jan. 2006 0:25

hm, za to sem ze slisala...da je crna barva alergen...se barvas na crno?
:? ce ja, probaj s kako drugo barvo...
sama nisem nikoli imela tezav z alergijo te razseznosti (aleluja, vsaj to :) ), tako, da ti zal ne znam svetovat.upam pa, da bos kmalu uspela resit problem :wink:
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 06. Jan. 2006 0:33

sicer nimam izkusenj z barvanjem (na srečo), sam tele barve za lase so taka kemija, čez 10 let maš pol manj las...tko da čis možn da je kak ekcem...
Tko nekak...
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 06. Jan. 2006 18:19

uumm..jas pa sem si barvala na vijolično in me je tudi ful srbelo..samo mi je po par dnevih izginilo...moja prijateljica pa je po barvanju morala k zdravniku... :? jah..newem no...res nobena barva ne ustreza???
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
miss missy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 190
Na forumu od: 11. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a miss missy » 07. Jan. 2006 0:53

Kaj pa če bi probala s kakšno barvo, ki ne vsebuje amoniaka? res da pol ni tok obstojna, sam probat ni greh :) ena izmed takih barv je Color Erbe (al neki podobnga) in jo prodajajo v Mullerju. Pa še ni testirana na živalih :zustimm:
The key is, never stop doing what you love!
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 07. Jan. 2006 2:48

V bistvu bi tole lahko dala med ALERGIJE :?

O tem sem ze nekje pisala, pa nikakor ne morem najti posta :x Sicer pa, tudi jaz mam alergijo na barvo za lase. Zacela se mi je nekje po 2 letih barvanja. Najprej se je zacelo z malimi rdecimi izpuscaji, ki so srbeli.. tako zelo, da sem jih cisto razpraskala in so nastale kraste (kot pri tebi) po celem lasiscu... :? Seveda me to ni ustavilo.. barvala sem se naprej, sem pac malo potrpela.. ker pa je z alergijami tako, da z dodajanjem alergena, se stopnjuje alergija... sem imela zraven izpuscajev na lasiscu, se otecene bezgavke za usesi...tako zelo, da nisem mogla lezati po strani.. in pa celo mi je oteklo.. taka buska je nastala... seveda, to me ze ni ustavilo.. :? (adijo pamet). Sodu je predrlo dno, ko sem se barvala in sem dobila tako hude izpuscaje, da so bili ze mehurckasti..in ko so se predrli, tako da je zacela iz njih tecti voda :eek: kot pri zulju na nogah.. pozneje je izgledalo nekako tako, kot ce bi padla na koleno in bi si ogulila kozo s kolena, pa je taka voda nastala.. :? V glavnem pizdarija.. nikamor nisem mogla iti, ker sem mela pod lasiscem brisaco, v katero se je to stekalo.. :( peklo je.. itd.
Sla sem k zdravniku, dobila tablete, mazilo in popravilo se je.. :)
Alergijo mi je povzrocala katerakoli barva.. tako tista pri frizerju, tako one za kupiti in tudi tiste, ki naj ne bi vsebovale amoniaka.. Barvala pa sem se na crno.. :?
Po vsem tem.. NO MORE barvanja zame..
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
LiL*PrinceSS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: ¤[MaRiBoR]¤

Neprebrana objavaNapisal/-a LiL*PrinceSS » 07. Jan. 2006 13:51

hm..samo jas se ne barvam na črno.. izpuščaje sem dobla tut pri blontni,rjavi, rdeči, na črno pa se sploh še nisem barvala :?
pa lahko je rečt da naj se neham baravat, samo jas vem da se bom še dalje.. sej zaj me frizerka barva tak, ko da bi mi pramene delala, pa mi da folijo po celi glavi, da ne prije barva v stik z kožo, pa je bolše..
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 07. Jan. 2006 14:08

LiL*PrinceSS napisal/-a:hm..samo jas se ne barvam na črno.. izpuščaje sem dobla tut pri blontni,rjavi, rdeči, na črno pa se sploh še nisem barvala :?
pa lahko je rečt da naj se neham baravat, samo jas vem da se bom še dalje.. sej zaj me frizerka barva tak, ko da bi mi pramene delala, pa mi da folijo po celi glavi, da ne prije barva v stik z kožo, pa je bolše..

Hehe kot da bi sebe poslusala pred casom.. :D Samo.. ko bo enkrat res hudo alergija udarila, te bo ze streznilo... belive me.. Itak ti bo samo napredovala.. ker ce je bilo tako pri razlicnih barvah in razlicnih odtenkih.. bos ze vidla no..
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
mackanya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a mackanya » 12. Feb. 2010 16:08

Ojlla LiL*PrinceSS
brala sm tvoje sporocilo o alergiji.Tudi jst mam podobne probleme,se malo hujse...Imam alergijo na crno barvo za lase,hodila sm od zdravnika do zdravnika,od dermatologa do dermatologa,tudi v bolnici sm bila,kjer so mi en *flek* izrezali ,da bi ugotovili nakaj oz.zakaj sm kar naenkrat alergicna na crno barvo...to se mipojavlja ze kar 4 leta...trpela sem dovolj zato sm se odlocila da pac nemorem biti vec crna,sla sm k frizerju da mi jje crno barvo spravil dol,uspelu mi je!!po pol leta sem si rekla da zopet poizkusim s crno barvo,in zopet ta alergija...ki je neznosna!!!Po nekaj mesecih sem se pa püobarvala s cokoladno barvo in kaj je bilo..ALERGIJA!!!zame svetovni SOK!!!ne vem kaj bom sedaj...sem brez idej!! Ne predstavljem si me z kaksno svetlo barvo-blond :( :( .Drgac pa trennutno ful trpim ker tako srbi,no saj ti poznas to...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Feb. 2010 16:31

OMG, ni mi jasno, zakaj se tolk mučte...a mate kaka sado-mazo nagnjenja, al kaj...simply, jz se pač ne bi več barvala.


Stari, da vidim, da mi neki povzroča bolečine in še vztrajam 4 leta pri tem...no way. Sn rajš siva miš.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
mackanya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a mackanya » 12. Feb. 2010 20:58

positive vibration napisal/-a:OMG, ni mi jasno, zakaj se tolk mučte...a mate kaka sado-mazo nagnjenja, al kaj...simply, jz se pač ne bi več barvala.


Stari, da vidim, da mi neki povzroča bolečine in še vztrajam 4 leta pri tem...no way. Sn rajš siva miš.


Se ti ne barvas llase???Res je hudo,zelo hudo,ce si 10 let crn kr naenkrat pa ne mors vec bit..katastrofa res...sem trpela zelo.jst upam da bo kaksna resitev...da bi biu vsaj kaksn zdraviu proti tej alergiji,samo ni nic :cry:
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 12. Feb. 2010 21:03

^^ katastrofa ja. :D
Uporabniški avatar
Adelisa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Adelisa » 12. Feb. 2010 21:57

Punce, jaz se tudi ne bi hecala s tem. Moj brat je dobil tak močno alergijo na barvo, da je pristal v bolnici za teden dni, ker je namreč imel tako zelo otečen obraz, da niti oči ni mogel odpret. Njemu so naredili preiskave, tako da so mu ugotovili točno na katero sestavino v barvi je alergičen, tako da je sedaj bolj pazljiv.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Feb. 2010 22:48

mackanya napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:OMG, ni mi jasno, zakaj se tolk mučte...a mate kaka sado-mazo nagnjenja, al kaj...simply, jz se pač ne bi več barvala.


Stari, da vidim, da mi neki povzroča bolečine in še vztrajam 4 leta pri tem...no way. Sn rajš siva miš.


Se ti ne barvas llase???Res je hudo,zelo hudo,ce si 10 let crn kr naenkrat pa ne mors vec bit..katastrofa res...sem trpela zelo.jst upam da bo kaksna resitev...da bi biu vsaj kaksn zdraviu proti tej alergiji,samo ni nic :cry:
omfg, resno, bejba, za lepoto ti ni problem ogrožat svojega zdravja??
Ne vem za alergije, sam za tale ^^ problem pa zihr obstajajo zdravila..


Sicer pa obstajajo tud kakšne manj agresivne barve (kana).
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 13. Feb. 2010 14:18

mackanya napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:OMG, ni mi jasno, zakaj se tolk mučte...a mate kaka sado-mazo nagnjenja, al kaj...simply, jz se pač ne bi več barvala.


Stari, da vidim, da mi neki povzroča bolečine in še vztrajam 4 leta pri tem...no way. Sn rajš siva miš.


Se ti ne barvas llase???Res je hudo,zelo hudo,ce si 10 let crn kr naenkrat pa ne mors vec bit..katastrofa res...sem trpela zelo.jst upam da bo kaksna resitev...da bi biu vsaj kaksn zdraviu proti tej alergiji,samo ni nic :cry:


To pa je res katastrofa, ja :keks:

Se barvam, ampak jaz nisem alergična :razz: Če bi postala, se pač ne bi več, as simple as that. Res se mi zdi brezveze obremenjevat zaradi česa takega, ko pa je tolko lepših stvari v življenju...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov