Psihoterapevt

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Eliana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 25. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Eliana » 25. Jan. 2013 17:55

Hejj... :)
mene zanima če kdo ve kako je z brezplačnimi psihoterapevti... kdaj si upravičen do enega, kako sploh dobiti napotnico al kakor koli že moraš imet (ali moraš do osebnega zdravnika po napotnico???) imamo študenti kakšne ugodnosti glede tega... karkoli glede te teme. Hvala že vnaprej! :)
Live Your Life CrazY & Love EverY second Of it
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 25. Jan. 2013 19:17

Moja prijateljica je šla do osebne zdravnice in rekla, da ima probleme, ter želi napotnico za psihologa in jo je brez problema dobila.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 25. Jan. 2013 19:39

Ja, napotnico za psihologa/psihiatra že dobiš. Ampak tam tebi samo postavijo diagnozo in ti lahko dajo kakšna zdravila. Najprej opraviš prvi pregled, nato hodiš na kontrole (prb. enkrat mesečno). Ampak pri psihiatru se ne izvaja nobene terapije.
Psihoterapevt je pa vedno plačljiv. Samostojne seanse pridejo okoli 9o € na uro, pa ponavadi jo imaš 1x tedensko, če pa se udeležiš terapije v skupini pa plačaš okoli 35 €.
Je pa res, da so pri enemu psihoterapevtu skupinske terapije zastonj. Ampak ne vem pri kateremu. Malo pogooglaj. :)
Eliana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 25. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Eliana » 25. Jan. 2013 20:07

ahaa tako je to... ja kr js bi rajši psihoterapevta ampak zdaj nimam 90 eurou za vsak teden dat :( tablet se mi pa tudi ne da goltat ker pomoje je treba zdravit predvsem vzrok in ne simptome. hmmm :freude:
Live Your Life CrazY & Love EverY second Of it
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 26. Jan. 2013 1:20

Tablete se predpišejo v primeru, ko nisi sposoben delat na sebi brez dodatne podpore, ko ne moreš niti, če bi želel - da se skoplješ iz najhujše krize. Potem se začne s psihoterapijo. Če težave niso zelo hude, se pa zmore tudi samo s psihoterapijo, brez tablet - ni vse črno belo.

Obstajajo terapevti na koncesijo - jaz sem pri psihiatrinji dobila seznam terapevtov v moji regiji, pokličeš in se naročiš - čakalne so kar dolge. Obstaja tudi društvo DAM, kjer imaš terapevte, ki sodelujejo z društvom in vsak sprejme enega pacienta ZASTONJ. Obstajajo tudi psihoterapevtske skupine in razne delavnice, ki pa so seveda skupinske.

V glavnem, google it. Vse piše :)
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
otis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 30. 6. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a otis » 30. Jun. 2022 4:37

Psihoterapevt je profesionalac koji pomaže ljudima s problemima mentalnog zdravlja, poput depresije, anksioznosti ili fnaf posttraumatskog stresnog poremećaja. Psihoterapeuti mogu pokedle pomoći ljudima govoreći im kroz njihove probleme i nudeći praktične savjete o tome kako se nositi s njihovim stanjem.
herri1234
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 15. 8. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a herri1234 » 15. Avg. 2022 9:42

I’ve been a patient of some free gartic phone psychotherapists and I simply don’t know phrazle
Magic? Maybe. But one thing I can tell you is that it takes a lot of time to find a good therapist, especially one who is willing to work with you for free.
kathy123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 16. 11. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy123 » 16. Nov. 2022 9:10

A good therapist will listen to their patients and take into account their unique needs. shell shockers A good therapist will also be able to identify and treat underlying issues that may be causing the patient’s distress. melon playground
jordanlaris
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 11. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a jordanlaris » 19. Nov. 2022 8:28

You should find a private doctor, they will assist you to avoid death run 3d

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]

cron