Prsne bradavice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tjasika_19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tjasika_19 » 17. Jul. 2009 13:49

imam eno vprašanje s prsnimi bradavicami in sicer:
stara sem 22 let in še nisem imela otrok, vendar se mi na eni bradavici pojavlja suha razpokana plast kože, ki se sčasoma začne drobiti in nato odpade,in nato po nekem času spet "zraste" nazaj. to traja že približno 3 leta, naj omenim tudi da imam nasplošno težave z izjemno suho kožo (imela sem tudi materina znamenja, ki so bila tako izsušena da so kar odpadla). ta koža se je najprej pojavila tudi po kolobarju okoli same bradavice, vendar se mi je stanje izboljšalo z uporabo neke kreme, zdaj je pa samo še prisotna na sami bradavici, in nikakor ne "izgine", uporabljala sem tudi mazilo bepanthen, pa ni nekega izboljšanja. sama bradavica me ne boli, pa tudi nobenega izcedka ni. moti me samo ta temna plast suhe kože na bradavici. je možno da je kriva tudi moja prehrana? sem vegetarjanka že več kot 10 let, in s tem ne dobim določenih hranil v svoje telo.....

če ima mogoče katera podobne izkušnje, ali karkoli ve o tem primeru, bi prosim prosila za pomoč. na svojo zdravnico ne morem kaj preveč računat, sem ji že 1x omenla, pa sploh me ni hotla poslušat, ne svetovat.
tako da res ne vem več na koga naj se obrnem za pomoč :(
Uporabniški avatar
nobodys toy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 7. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nobodys toy » 17. Jul. 2009 17:10

jst ti svetujem da obiščeš dermatologa/injo.. če se prijaviš prek svoje osebne zdravnice bo čakalna doba kar velika, tako da ti svetujem da se prijaviš kar ˝privat˝, tako da k dermatologu sama pokličeš, na vrsti pa boš žez kak mesec, če poveš svoje težave. sicer bo obisk plačljiv, ampak zdravje je seveda ne prvem mestu.
sicer ti pa svetujem tudi, da zamenjaš svojo osebno zdravnico, ki bi morala nemudoma ukrepati, ne pa da problem presliši :!:
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 17. Jul. 2009 18:08

Tudi jaz opažam suho kožo na samem vrhu prsnih bradavic, ampak sem o tem govorila že z mamo in pravi, da ni nič nenavadnega - naj malce bolj grobo (a ne pregrobo!) podrgnem z brisačo po tuširanju, ko se brišem in se koža malce zasvaljka dol in obnovi - kvazi piling.

Ne vem, če imava v mislih podobno stvar - če te skrbi pa ti predlagam obisk pri zdravniku, mogoče omeniš celo pri ginekologu.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 17. Jul. 2009 19:08

Pomoje je samo suha koža, ki jo je dobro mazati z bogato kremo - ognjič ali pa oljem za telo.
tjasika_19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tjasika_19 » 17. Jul. 2009 22:10

MsN napisal/-a:Tudi jaz opažam suho kožo na samem vrhu prsnih bradavic, ampak sem o tem govorila že z mamo in pravi, da ni nič nenavadnega - naj malce bolj grobo (a ne pregrobo!) podrgnem z brisačo po tuširanju, ko se brišem in se koža malce zasvaljka dol in obnovi - kvazi piling.

Ne vem, če imava v mislih podobno stvar - če te skrbi pa ti predlagam obisk pri zdravniku, mogoče omeniš celo pri ginekologu.


a to si mela po celi bradavici (ker moja je čist pokrita s to suho kožo, in se je prov drži) ali samo na nekem delu bradavice?
na kolobarju je pa šlo stran, s tem ko sem po tuširanju bol podrgnila, tuki si pa ne upam :roll:
mam pa tak it namen k dermatologu, sam traja da prideš na vrsto.
zato pa raje tuki malo še prašam za nasvete, da mi bo mal lažje :oops:
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 18. Jul. 2009 1:06

Pač na bradavici - koža malce razpoka, izgleda kot zemlja, ko razpoka in je suša, ampak samo včasih po tuširanju, potem je okej.
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 24. Jul. 2009 21:10

js mam pa pod bradavicami na enem delu ful suho kožo, zdej prvič, pa mi tud ni jasn od česa... :?:
Uporabniški avatar
KLEMY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 16. 12. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KLEMY » 25. Jul. 2009 12:22

Jaz imam tudi občasno probleme s tem. Mi pa pomaga, če se po tuširanju namažem z baby oljem.
Don 't hurry. Don't worry. You're only here for a short visit. So don't forget to stop and smell the roses. Walter Hagen

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]