Črta od popka do dol

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jun. 2009 14:05

Hej :)

Mam eno vprašanje in sicer glede te rjave črte, ki vodi od popka do dol-10cm nad p* (upam da veste kaj mislim). Torej, v kolikor mi je bilo rečeno, naj bi ta črta predstavljala zadnjo vez med otrokom ter materjo in naj bi zginila v zgodnjih otroških letih. In tudi pri meni je bilo tako. Pravijo, da ko zgine otroku, zgine tudi materi.
Meni pa se je letos, kakšen tede, dva nazaj, PONOVNO pojavila?? Torej, meni ni čisto nič jasno, kako je to možno, sam sem jo že 'prebolela', moja mami je pa tut nima več :D

Ali obstaja kakšna razlaga, aja pa ni umazanija, ker drgnem drgnem in nič :D haha me pa je začela motiti ker je tko-tko opazna.

Hvala za odgovore*
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jun. 2009 16:50

..a noben neve :D

sm prašala kolegico in prav da se tut njej tko bežno vidi..torej nism edina wiii :D
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 03. Jun. 2009 16:54

Hehe, sicer še nisem slišala za to, sam če je res kej na tem, mogoč si pa ti na vrsti da boš mamica in se ti je zato spet pojavl :P
Use your head and follow your heart.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jun. 2009 17:01

haha sm šla zdle k mt in ma isto :D je rekla da tega prej ni mela..prou wtf? :D ja to s ebaje v nosečnosti pojavi haha nene mam jz tablete, nč bat :P
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 03. Jun. 2009 17:01

Kako pa naj bi to izgledalo?
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jun. 2009 17:04

Kot da se ti izliva neki rjava skoz trebuh vn pa nekako do ke kjer maš spodnjice :) Nč nagravžnga sploh... sej zihr si mela ko si bla majhna oz. 1000% ker to ma vsak otrok, potem pa ko njemu zgine, še materi :)
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 03. Jun. 2009 17:08

Saj nisem rekla, da je nagravžno. Prvič slišim in me zanima, kako izgleda - kako pa se zadeva strokovno imenuje?
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jun. 2009 17:11

Nebi vedla. Če utipkaš v google Črta od popka navzdol si lohka neki prebereš, to je vse kar sem zasledila. Baje nej bi se po tem tut določilo kater spol otroka naj bi biu (če si noseča) :D če je črta bolj levo, ali desno itd. heheh

Upam da bo katera vedla kej več povedat ker me zdej že res prou firbec :) Upam da bo zginl, ker to majo otroc :/
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 03. Jun. 2009 17:32

Pač si še otrok, sprijazni se ;D
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 03. Jun. 2009 17:48

Jz se ne spomnem nobene črte. In nit na moji sedaj 6 letni sestrci ne, nit na mamic. Bom pa prašala ker se mi zdi zanimiv, sam dvomim, ker bi verjetno opazla na tamali ko je bla še dojenček.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 03. Jun. 2009 18:13

Osebno prvič slišim za to. Ampak zanimivo. :)

Slike iz wikipedije : http://en.wikipedia.org/wiki/Linea_nigra
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jun. 2009 23:12

^jp to je to, bom šla prebrat, sam tele tle men zgledajo nagravžn, pr men je tko res blaga oz. rahla :D

evo, še en dokaz. od kolegice seka ma tut to :D kva se jz sam s takimi čudnimi ženskami družim al kva..haha joke :D


---

Sm dala prevest v google translator. In piše, da je to posledica hormona estrogena ter zaradi povečane proizvodnje pigmenta.

Da se pojavlja pri temnejših ženskah, jz sm pa že naravno bolj temna in me tut sonce hitr prime, tako da se je lohka to zgodil zato k smo bli na morju pred 2 tedni (slikce iz tistga obdobje sem čekirala,in duha in sluha o tej črti nikjer..torej, verjetno je to zarad tega hmmmm?).


Zanimiiivoo. Omenja pa predvsem nosečke v 2. tromesečju da se jim pojavi.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 04. Jun. 2009 9:45

Jst mam tudi ful ful ful rahlo. Sm jo komi včjri opazla kdr sm prebrala to temo in res res dobro pogledala. Aja, moja mami je nima. Jst sm tudi temna (koža, lasje, oči), medtem ko ima mama porcelanasto polt.
Ma mene ta črta ne moti, ker je res ni opazit. Dvomim pa, da bo nekdo s povečevalnim steklom preučeval moj trebušček.
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 04. Jun. 2009 9:56

Za to črto pravijo, da naj bi se pojavila v nosečnosti kot rezultat hiperpigmentacije--> Linea negra.

Verjetno jo že vse ženske na nek način imamo in se v nosečnosti samo poudari. Jaz sem jo slučajno odkrila šele v puberteti in jo imam pri 27 letih še vedno. Se pa s tem ne obremenjujem, ker je zelo malo vidna.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 04. Jun. 2009 18:08

Ja linea negra se najpogosteje pojavi v nosečnosti (izgleda nekako takole ( http://images.teamsugar.com/files/upl1/ ... 000150.jpg ), lahko je še bolj temna, lahko je samo pod popkom, lahko tudi nad njim) in ponavadi v nekaj tednih po porodu izgine. nimajo pa je vse nosečnice, tako da ni nikakršno merilo za kakršno koli vez (verjetno je to bolj neko ljudsko verovanje)... zakaj se ti je pa zopet pojavila pa ne bi vedela, si mogoče svoj trebuh v zadnjem času nastavljala soncu ?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov