Hujšanje in bruhanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 07. Apr. 2009 17:49

oj!

Zadnjic smo se s prijateljicami dobile na kavici pa je padla debata na odvecne kilogramcke, na hujsanje,...
No in ko smo premlevale kaj je ok in kaj ne je ena priznala da vcasih tudi kaj zbruha. Itak sem bila cisto paf, ker se mi to res ni nikoli zdelo da bi kaj takega naredila pa se oglasi se druga...
Punci nista videti kot kaksni osebi z bulimijo...torej pretirano suhi...imata cisto ok postavo pa tudi sama vem da se sicer zdravo prehranjujeta.
To naj bi poceli le takrat ko full prevec pojesta in imata potem slabo vest. Na primer gresta na rojstni dan kjer so ogromne kolicine kaloricne hrane, ki se ji ne moreta upreti.

Kaj vi pravite na to? Glede na to da sta me cisto presenetili s tem verjetno to pocne se kaksna.

Torej...zanima me ce katera pocne isto ( ne vsak dan, vsak obrok ampak npr. 1x na teden)?

Pozdravcek
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 07. Apr. 2009 18:05

Eh če znaš kontrolirat..pa že.
Jaz bi tud kdaj, samo nikakor nemorem, ker sovražim bruhanje :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Apr. 2009 18:08

ja to je glavni znak bulimije ... praviš da ne zgledata kot punci z bulimijo .. ne še .. začne se 1× vsaketolko ko se preveč naješ, nadaljuje se 1× na dan, nato vsak obrok ... v nobenem primeru to ni normalno in ni prav ... jst bi ti predlagala da se s prijateljicama pogovoriš, dokler stanje ni tako hudo ... sej ti lahko zatrjujeta, da je to samo včasih in da ne bosta nikoli zabredli globlje .. ampak z bulimijo je tak ko z alkoholom pa z drogami .. ko enkrat začneš, težko odnehaš ..
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 07. Apr. 2009 18:19

ja sej jst sm tud takoj na to pomislna...sam je pa res da kero tud kaksen dan prime da ne bo jedla k se tok odloc da bo shujsala pa te pol drug dan ze mine...pa ne pades v anoreksijo.
fora je tud v tem da so njima ksne suhice ful preklaste pa so jima grde. pa baje da to ze doug pocneta pa ne bi mogla rect da se jima vid. mata lepo postavco sam koscene pa nista...
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 07. Apr. 2009 18:52

Ne bom se razglasila za strokovnjaka ampak mislim, da je takole... anoreksiki shujšajo do kosti in se jim torej vidi, da izgubljajo težo ter da imajo motnjo prehranjevanja. Pri bulimikih pa je običajno tako, da nihanja v teži ni toliko dokler ne začnejo mešati obe vrsti bolezni med seboj- odklanjanje hrane s bruhanjem.
Glede tvojih dveh prijateljic pa tako. Če že nista bulimične pa sta z eno nogo že v tem. Namreč vsak normalni človek ne bi izbruhal ''pregrešnega rojstnodnevnega slavja'' ampak bi pač ali se pri hranjenju brzdal ali pa se fliknil na kavč in naslednje dneve poprijel malo bolj v fitnesu oz. pri telovadbi ali pa se niti ne bi ubadal s tem, da je pridobil na teži.
Ko praviš, da se jima suhice zdijo grde- temu ne nasedaj. Vsak, ki ima težave, ki jih svet odklanja bo vedno kritiziral in zavzemal pravilno stran, ker ne želi priznati, da je tudi sam pri tem.
Vsak pa naj presodi sam. Zase vem, da zavestno bruhala nisem nikoli pa čeprav sem se v najstniških letih nekaj letno kar fajn napokala s hrano...
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 07. Apr. 2009 18:52

...
Zadnjič spremenil Lainy, dne 07. Apr. 2009 18:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 07. Apr. 2009 18:53

...
Zadnjič spremenil Lainy, dne 07. Apr. 2009 18:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 07. Apr. 2009 18:53

...
Zadnjič spremenil Lainy, dne 07. Apr. 2009 18:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 07. Apr. 2009 18:54

ups...moja napaka preveč postov mi je poslal
Uporabniški avatar
hruška :)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 281
Na forumu od: 12. 5. 2008
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a hruška :) » 07. Apr. 2009 19:24

Še nikol nism bruhala, ker bi mela slabo vest zard hrane, ki sem jo zaužila...to mi ne pade na kraj pameti, niti ne vem če sm se sposobna prisilt bruhat ne da bi me močno bolel trebuh oz. bi mi že samo od sebe sililo na bruhanje (npr. od prevelike količine popitega alkohola).

Če se recimo na kkšnem rojstnem dnevu preveč najem, pol pač nasledn dan pazim da jem več sadja&zelenjave in popijem veliko vode -->skratka da se mal prepucam!

Drugač pa se mi tut "nedolžno" občasno bruhanje ne zdi zdravo in kot so povedale punce že pred mano, samo korak stran od resne bolezni.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 07. Apr. 2009 20:35

Nikol ne bruham, ker ne morem in ker se mi ne zdi normalno, da bi na ta način reševal situacijo s preveč kcal. Tudi če poješ preveč je treba to znat sprejeti in se sprijaznit ter bit drugič bolj pozoren.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 07. Apr. 2009 21:56

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:24, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
tanchii
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 421
Na forumu od: 16. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tanchii » 07. Apr. 2009 22:31

Saj se pa hrana ne vsrka takoj, ko jo poješ, ampak komaj v črevesju. Od tam pa se ne da bruhat :D
Ne poznam primerov, ko bi bulimik bil "okrogel", v začetni fazi mogoče, potem pa ponavadi še anoreksija nastopi...

Ne vem, če bi se lahko prisilila v bruhanje, ker mi je to nekaj najhujšega... :? Itak pa se ne sekiram, se skoraj vsak dan preveč najem, pa se mi nič ne pozna :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Apr. 2009 23:37

jst mislm, da tist ki javno prizna že takoj na začetku, da usake tolk cajta mal pobruha nedeljsko kosilce, ni nč bulimičen, ampak samo hlasta za pozornostjo.
zakaj to govorim,ker sm bla nekoč na istem+polovica sošolk.Ker smo hotle pač izpast kul, smo pač usake tolk časa kej "ven vrgle" pa ne v upanju za lepši in ožji jutri, ampak kar tako, da nam je potem neka tretja pridgala kolk smo bogice in da se je nasplošno folk z nami ukvarjal.
Mislm, d ama sama bulimija globji pomen in težavo in da bulimično dekle ne bo kar tako priznalo in povedalo na glas.poleg tega se ponavad bulimija slej kot prej "spremeni" v anoreksijo in takmule, ko si v glavo ubije da je treba shujšat za usako ceno in da je grozn in da nevemkaj, tazgale je kriza ven potegnt.Kot ene vrste droga oziroma odvisnost bi temu rekli.

Drgač pa ne, že dolga leta bruham sam še zarad trebušnih grip, pokvarjene hrane in evil alkohola :D z ljudmi, ki pa sem pa tja kej zbruhajo in to čist tko povedo, se pa sploh ne ukvarjam.In začuda je še zdej usazga ki je tkole delal,minilo, usaj kukr jih jst poznam...

in če se ne motm gre hrana po žilah, že prej predn pride v črevo :gruebel:
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 08. Apr. 2009 7:51

lelija napisal/-a:Saj tisti, ki imajo bulimijo ponavadi niso suhi, ampak bolj okrogli. Ko zaužiješ hrano se je veliko vsrka in čeprav jo potem taki izbruhajo se še vseeno redijo.



Sem želela pripomniti in dati poudarek prav pri slednjem.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov